اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت اول

اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت اول

دنیا پر از مکان های زیبایی است که ارزش کشف و سفر کردن را دارند. اما گاهی داستان ها و فیلم ها طوری ما را درگیر خود می سازند که فاصله ی تخیل و واقعیت را فراموش می کنیم و برخی لوکیشن های معروف داستانی و فیلمی را واقعی می پنداریم. در این مقاله به معرفی نقاط معروفی می پردازیم که وجود خارجی ندارند. اگر در آرزوی نوشیدن قهوه در سنترال پرک معروف سریال دوستان هستید حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید.

2safar

مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز، هری پاتر

هاگوارتز هرگز جغدی برای شما نخواهد فرستاد که نامه ای مبنی بر پذیرش شما در این مدرسه ی معروف بیاورد. اگر عاشق مجموعه ی هری پاتر هستید شاید تصور کنید حداقل چیزی مشابه این مدرسه در انگلستان وجود دارد و جی کی رولینگ، نویسنده ی هری پاتر، در پرداختن هاگوارتز از جایی الهام گرفته است، اما اشتباه می کنید! این مدرسه فقط حاصل نیروی تخیل خارق العاده ی این نویسنده است و هرگز جایی مشابه هاگوارتز در دنیای واقعی وجود نداشته است. حتی به خاطر ساخت فیلم های هری پاتر نیز مدرسه ی هاگوارتز ساخته نشده است. در این فیلم ها لوکیشن های بیرونی مربوط به هاگوارتز در قلعه ی آلنویک و لوکیشن های داخلی در کلیسای دورهام فیلم برداری شده اند. سایر بخش های داستان نیز در نقاط مختلفی در انگلستان رقم خورده اند و در یک کلام دنبال هاگوارتز نگردید چون نیست!

2safar

پرورشگاه آرکهام، بتمن

این پرورشگاه مکان معروفی در مجموعه ی بتمن است و بسیاری از طرفداران این فیلم های سینمایی آرزو دارند از نزدیک این پرورشگاه را ببینند، اما خبری بدی برایشان داریم. اصلاً پرورشگاهی به این نام مخصوص مجرمان روانی وجود ندارد و فقط به منطور فیلم برداری بتمن لوکیشنی به آن اختصاص داده شده است. البته طرفداران بتمن از هری پاتر دوستان خوش شانس تر هستند زیرا این پرورشگاه از روی پرورشگاه دولتی دانورز الهام گرفته شده است و حداقل جایی است که وجود خارجی دارد و می توان از آن بازدید به عمل آورد.

2safar

سنترال پرک، سریال دوستان

اگر طرفداران پر و پا قرص سریال فرندز یا دوستان بدانند کلاً این سریال در منهتن نیویورک ساخته نشده و تمام آن در استودیوی برادران وارنر در هالیوودِ لس آنجلس فیلم برداری شده است، شاید نا امید شوند و حس کنند که رو دست خورده اند. اما متأسفانه این واقعیت دارد و تمام لوکیشن های این سریال بخشی از یک استودیوی فیلم سازی هستند. سنترال پرک، کافی شاپ محبوبی که شخصیت های سریال همیشه در آن جا دور هم جمع می شدند نیز نه در شهر نیویورک بلکه فضایی تصنعی در استودیو است. با این وجود اگر حسابی عاشق این سریال هستید هنوز لوکیشن سنترال پرک در استودیوی برادران وارنر حفظ شده است و هواداران می توانند از آن جا بازدید کرده و روی کاناپه ی معروف سریال عکس بگیرند و حتی بخش هایی از مجموعه را به عنوان تفریح در این کافی شاپ بازی کنند.

2safar