اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت دوم

اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت دوم

در این مقاله به معرفی نقاط معروفی می پردازیم که وجود خارجی ندارند. اگر در آرزوی نوشیدن قهوه در سنترال پرک معروف سریال دوستان هستید حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید.

آتلانتیس

بیشتر مردم فکر می کنند شهر گمشده ی آتلانتیس واقعیت دارد و علیرغم همه ی اطلاعاتی که در مورد خیالی بودن این شهر موجود است باز هم باور نمی کنند چنین جزیره ای وجود خارجی ندارد. ظاهراً آتلانتیس ساخته و پرداخته ی ذهن افلاطون بوده و نام این شهر افسانه ای را در کتابش آورده است. اما مردم باید بدانند افلاطون واقعیت و خیال را به هم آمیخته و چنین شهری در هیچ زمانی از تاریخ وجود نداشته است. اگر نام آتلانتیس را در فهرست آرزو های سفر خود نوشته اید یواشکی رویش خطش بکشید و به هیچ کس هم نگویید!

2safar

ال درادو

ال درادو یا شهر گمشده ی طلا یکی دیگر از سرزمین های خیالی است که مردم زیادی تا به حال با واقعی پنداشتن آن سر کار بوده اند! به طور کلی تصور اینکه شهری از طلا وجود داشته و بعد ها ناپدید شده است خیلی هیجان انگیز است. همه پس از شنیدن این داستان وسوسه می شوند به جستجوی چنین شهری بروند و چه بسا با پیدا کردن آن ثروتمند شوند. به گفته ی نشنال جیوگرافی شهری که کاملاً از طلا ساخته شده باشد هرگز در جهان وجود نداشته و تنها ساخته ی ذهن بشر بوده است. پس به دنبال ال درادو نگردید، نیست!

2safar

کاملوت

کسانی که داستان شاه آرتور و مرلین را شنیده اند، شاید تصور کنند جایی به نام کاملوت در ای جهان خاکی وجود دارد. داستان های متناقض زیادی در مورد وجود داشتن با نداشتن این شهر بر سر زبان ها است اما واقعیت این است که کاملوت صرفاً یک شهر اسطوره ای است و چنین جایی در امپراطوری بریتانیا وجود ندارد.

2safar

مثلث برمودا

شاید شنیده باشید که مثلث برمودا یکی از بزرگ ترین معماهای تاریخ است، نقطه ای مرموز در اقیانوس اطلس شمالی که کشتی ها و هواپیما ها هنگام عبور از آن ناپدید می شوند. البته مکانی به نام مثلث برمودا در واقعیت وجود دارد اما داستان های کشتی ها و هواپیما های گمشده تماماً خیالی است. داستان های مثلث برمودا برای یک شب طوفانیِ ترسناک هیجان انگیز است اما در واقعیت خوشبختانه هیچ کشتی در این نقطه غرق نشده و هیچ هواپیمایی با عبور از فراز آن از رادار خارج نگردیده است.

2safar

جزیره ی ماه و ستاره، هاوایی

در هاوایی جزایر زیبای متعددی وجود دارند. جزایری با کوه ها، آبشار ها و مناظر خیره کننده و به راستی این منطقه از زیباترین نقاط کره ی زمین محسوب می شود. اما جزیره ای به شکل ماه و ستاره که عکس های آن در نت به وفور مشاهده می شود اصلاً وجود خارجی ندارد. در واقع جزیره ای وجود دارد که کمی شبیه به این عکس است اما ستاره ای که در عکس مشاهده می شود فوتوشاپ است. زیرا شکل واقعی جزیره به صورت ماه بوده است و احتمالاً شخص خلاقی به ذهنش رسیده است یک ستاره هم با فوتوشاپ در کنار آن بسازد و سال ها مردم را سر کار گذاشته است.

2safar