اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت چهارم

اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت چهارم

در این مقاله به معرفی نقاط معروفی می پردازیم که وجود خارجی ندارند. اگر در آرزوی نوشیدن قهوه در سنترال پرک معروف سریال دوستان هستید حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید.

معبد لیسیتراسا، یونان

یکی دیگر از نفسگیر ترین تصاویر توریستی که در اینترنت پخش شده است معبد لیسیتراسا ی یونان است که به همه توصیه می شود در سفر به یونان آن را از دست ندهند. البته خدا می داند توریست ها چگونه می خواهند به بازدید از چنین جایی بروند وقتی کلاً وجود خارجی ندارد و هنر یک فوتوشاپ کار ماهر است. در واقع عکس سقف پانتئون رم بر روی تصویر بنایی سنگی در امتداد ساحل که هیچ ویژگی منحصر به فردی ندارد فوتوشاپ شده است.

کپیتول، شهر پانِم، بازی گرسنگی

شهر پانم و کپیتول لوکیشن سر زنده و پر زرق و برق بازی گرسنگی هستند.به نظر می رسد این شهر کاملاً واقعی باشد، شهری با ناحیه های مختلف و ویژگی های خاص. اما بهتر است بدانید این شهر کاملاً زاده ی خیال نویسنده ی بازی گرسنگی است. کپیتول صرفاً جایی نا شناس در قاره ی آمریکای شمالی است که در بازی گرسنگی ساخته و پرداخته شده است.

2safar

جنویا، خاطرات یک شاهزاده

جولی اندرو و آن هاثاوی ستاره های فیلم خاطرات یک شاهزاده هستند، نوجوانانی از شهر سان فرانسیسکو که وارث سلطنت در سرزمین جنویا می شوند. در ادامه، فیلم بینندگان خود را به سرزمین جنویا می برد، جایی در اروپا که به نظر کاملاً واقعی می رسد، در حالی که چنین کشوری در اروپا اصلاً وجود ندارد. فیلم برداری این فیلم در شهر های جنوا ی ایتالیا و ژنو سوئیس انجام شده است و از قرار معلوم فیلمنامه نویس و کارگردان فیلم با ترکیب این دو شهر سرزمینی خیالی به نام جنویا خلق کرده اند. باید گفت فیلم کار خود را در واقعی جلوه دادن جنویا بسیار خوب انجام داده است، چون هنوز عده ی زیادی دنبال نام این کشور در قاره ی اروپا می گردند.

2safar

قلمروی پادشاه، بازی تاج و تخت

طرفداران سریال معروف بازی تاج و تخت خیلی زود متوجه می شوند که قلمروی پادشاهی در این فیلم وجود خارجی ندارد. البته صحنه های مربوط به قلمروی پادشاه در دوبرونیک واقع در کرواسی فیلم برداری شده است زیرا خط ساحلی بسیار چشم نواز و دیوار های قلعه مانند مستحکمی در این منطقه به چشم می خورد، اما به طور کلی آن چه در فیلم می بینید یک سرزمین کاملاً تخیلی است که با کمک جلوه های ویژه ی سینمایی خلق شده است. در واقعیت چنین جایی را پیدا نخواهید کرد.

2safar

قلعه ی دراکولا

قلعه ی دراکولا یکی دیگر از نقاط معروف خیالی است که هالیوود به دنیا معرفی کرده است. به همان اندازه که خود دراکولا به عنوان یک خون آشام ترسناک تخیلی است و واقعیت ندارد، قلعه ی دراکولا نیز فقط به فیلم ها تعلق دارد. شاید یکی از دلایلی که مردم تصور می کنند چنین قلعه ای واقعاً وجود دارد این است که در فیلم همه چیز واقعی جلوه داده شده است. صحنه های مربوط به قلعه نیز در قلعه ی بران واقع در رومانی فیلم برداری شده و کار تا آن جا پیش رفته که عده ای شایعه کرده اند این قلعه واقعاً در قرن سیزدهم خانه ی دراکولا بوده است!

2safar