اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت سوم

اگر دوست دارید به این مکان ها سفر کنید بدانید آن ها وجود خارجی ندارند - قسمت سوم

در این مقاله به معرفی نقاط معروفی می پردازیم که وجود خارجی ندارند. اگر در آرزوی نوشیدن قهوه در سنترال پرک معروف سریال دوستان هستید حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید.

جزیره ی قلعه

تصویر این قلعه بسیار عجیب است، گویا در جزیره ی خیلی کوچکی در دل آب قلعه ای ساخته است. با تماشای این عکس در همان نگاه اول به خودتان می گویید: امکان ندارد چنین چیزی واقعیت داشته باشد! خب فکرتان درست است و تصویر جزیره ی قلعه که در اینترنت پخش شده صرفاً یک فوتوشاپ هنرمندانه است. اکثر مردم این عکس را باور کرده اند حتی با آن که وجود چنین قلعه ای با عقل جور در نمی آید. شاید این تصویر خیلی شبیه به خانه ای رؤیایی است که اغلب مردم در ناخودآگاهاشان آرزو می کنند.

جالب است بدانید این تصویر از ترکیب عکس های جزیره ی کائو فینگ کان تایلند و قلعه ی ایختن اشتاین آلمان ساخته شده است. به راستی برخی از مردم بسیار با استعداد هستند، هم در هنر فوتوشاپ و هم سر کار گذاشتن دیگران!

2safar

شایر، ارباب حلقه ها

شایر یکی از لوکیشن های معروف مجموعه ی ارباب حلقه ها است. در مورد شایر باید گفت این سرزمین هم واقعیت دارد و هم تخیلی ست. بیشتر صحنه های مربوط به شایر در شهر ماتاماتا ی نیوزلند فیلم برداری شده است، پس آنچه در فیلم می بینید یک شهر واقعی است که وجود خارجی دارد. حتی برخی لوکیشن هایی که مخصوص ارباب حلقه ها ساخته شده اند مانند شهر هابیت ها همچنان به عنوان یادگاری و جاذبه ی توریستی در این شهر باقی مانده اند. اما از جهات دیگر تمام ویژگی هایی که در ارتباط با شایر به تصویر کشیده شده است تخیلی و بر اساس رمان ارباب حلقه ها می باشد. شما در شهر ماتاماتا اثری از هابیت ها پیدانخواهید کرد!

2safar

اسپرینگ فیلد، کارتون سیمپسون ها

اگر چه سیمپسون ها یک انیمیشن ها است اما بینندگانش به قدری با داستان درگیر می شوند که مرز بین خیال و واقعیت را از یاد می برند. مثلاً بسیاری از طرفداران کارتون سیمپسون ها بر این باور هستند که شهری به نام اسپرینگ فیلد واقعاً وجود دارد، در حالی که اسپرینگ فیلد نمادی از تمام شهرهای ایالات متحده است و ویژگی هایی از هر کدام از این شهر ها را در خود جای داده است. در طراحی انیمیشن سیمسپون ها از شهر های پورتلند در اُرگان و اسپرینگ فیلد در ماساچوست الهام گرفته شده اما حاصل کار یک شهر کاملاً خیالی است.

2safar

شهر باشین، سین سیتی

اگر چه سین سیتی یا شهر گناه لقب شهر لاس وگاس است، اما در سریال سین سیتی، شهر باشین یا سین سیتی یک شهر کاملاً خیالی است. اغلب مردم تصور می کنند چنین جایی واقعاً در آمریکا وجود دارد اما اینطور نیست. برای طراحی لوکیشن های سین سیتی از شهر های مختلفی از جمله لس آنجلس الهام گرفته شده است. باید گفت این فیلم در ساخت شهری که باور پذیر باشد و در اذهان بینندگانش واقعی جلوه کند بسیار موفق عمل کرده است. مردم زیادی هنوز روی نقشه ی ایالات متحده به دنبال سین سیتی می گردند.

2safar