اين رفتار ها از سوي توريست ها واقعاً ناخوشايند و آزار دهنده هستند - قسمت دوم

اين رفتار ها از سوي توريست ها واقعاً ناخوشايند و آزار دهنده هستند - قسمت دوم

برخي رفتار هاي شما در سفر ناخواسته براي ديگران آزار دهنده و توجیه ناپذیر هستند. در واقع اين رفتار ها نه تنها مردم بومي که ساير توريست ها را نيز ناراحت خواهد ساخت. در اين مقاله به معرفي برخي از اين عادات و رفتار ها مي پردازيم تا اگر در زمره ي افرادي هستيد که ناخواسته مرتکب آن ها مي شويد نسبت به رفتارتان آگاهي بيشتري به دست آورده و در سفر هاي بعد اين رفتار ها را تکرار نکنيد.

2safar

کسانی که زبان انگلیسی بلد هستند و حاضر نیستند با هیچ زبان دیگری آشنا شوند.

شاید تا به حال با افرادی برخورد کرده اید که در بازگشت از یک سفر وقتی از تجربیاتشان حرف می زنند با نوعی تحقیر می گویند که مردم حتی یک کلمه هم زبان انگلیسی نمی فهمیدند و از این نظر خیلی به مشکل برخورده اند.

شما باید قبل از هر چیز این را بدانید که مردم کشور مقصد هیچ وظیفه ای ندارند زبان شما یا انگلیسی را بدانند، این شما هستید که در سفر به کشور آن ها باید اندکی به خود زحمت داده و با زبان محلی، حداقل در حد نیاز های روزمره آشنا شوید!

در هنگام معاشرت با مردم در سفر اگر آن ها زبان انگلیسی نمی دانند صبورانه برخورد کرده و طور دیگری منظور خود را برسانید یا با استفاده از یک دیکشنری جمله ی خود را به زبان محلی ترجمه کنید. در ضمن اینکه شما زبان محلی را حتی اندک بدانید نشان دهنده ی احترام و علاقه ی شما به فرهنگ کشور مقصد است و موجب می شود مردم برخورد بهتری با شما داشته باشند.

2safar

مسافرانی که بار و بندیل زیادی دارند.

این نوع مسافران همه جا موجب دردسر بقیه هستند. از همان فرودگاه در صف کنترل امنیتی همه را معطل می کنند، در هواپیما تمام محفظه ی بالای سر را اشغال کرده و هنگام عبور از راهرو ها با وسایل خود به دیگران تنه می زنند. بدتر آن که خیلی اوقات تصمیم می گیرند با استفاده از مترو یا اتوبوس از فرودگاه به هتل بروند و با آن همه بار جای چند نفر را در وسایل حمل و نقل عمومی اشغال می کنند. برای رانندگان تاکسی و باربر های هتل باعث عذاب هستند و در کل همه و بیشتر از همه خودشان را در طول سفر آزار می دهند. پس اگر نمی خواهید لعن و نفرین دیگران را پشت سر خود داشته باشید سبک بار سفر کنید!

2safar

کسانی که می خواهند از هر جایی یادگاری به خانه ببرند.

اگر فکر می کنید دیگر کسی پیدا نمی شود که بکوشد تکه ای از بناهای تاریخی را هر طور شده بکند و با خود به خانه ببرد اشتباه می کنید. هنوز کسانی هستند که با افتخار تکه ای از دیواز چین را در خانه شان به نمایش می گذارند یا به هر جای تاریخی که می روند در فکر جمع آوری تکه های سنگ و آجر و غیره هستند. بدتر آن که به ذهنشان می رسد اسم با شکوهشان را بر روی آثار تاریخی یا بناهای توریستی حک کرده و به ظن خود یک یادگاری از خود به جای بگذارند. ما امیدواریم شما که خواننده ی2Safar هستید هرگز از این عادات زشت تبعیت نمی کنید.

2safar