اين رفتار ها از سوي توريست ها واقعاً ناخوشايند و آزار دهنده هستند - قسمت چهارم

اين رفتار ها از سوي توريست ها واقعاً ناخوشايند و آزار دهنده هستند - قسمت چهارم

برخي رفتار هاي شما در سفر ناخواسته براي ديگران آزار دهنده و توجیه ناپذیر هستند. در واقع اين رفتار ها نه تنها مردم بومي که ساير توريست ها را نيز ناراحت خواهد ساخت. در اين مقاله به معرفي برخي از اين عادات و رفتار ها مي پردازيم تا اگر در زمره ي افرادي هستيد که ناخواسته مرتکب آن ها مي شويد نسبت به رفتارتان آگاهي بيشتري به دست آورده و در سفر هاي بعد اين رفتار ها را تکرار نکنيد.

افرادی که گروهی سفر می کنند و بسیار پر سر و صدا هستند.

به نظر می رسد که به خود این افراد در سفر خیلی خوش می گذرد اما همسفران آن ها در هواپیما و هتل و سایر جاها از دستشان در عذاب هستند. آن ها شلوغ کاری می کنند، با صدای بلند می خندند و آرامش را از دیگران صلب می کنند. همچنین در صف ها و اماکن مختلف موجب معطلی مردم پشت سرشان می شوند. برای اینکه چنین فردی نباشید کافی است توانایی این را داشته باشید که خود را به جای دیگران قرار داده و احساساتشان را درک کنید. اگر خود شما با یک گروه شلوغ و پر سر و صدا که مراعات حال دیگران را نمی کنند همسفر بودید چه احساسی داشتید؟

2safar

توریست هایی که راه دیگران را سد می کنند.

از زمان دوران قدیم توریست ها معمولاً در دست و پا بودند، مثلاً ناگهان توقف می کردند تا نقشه را چک کنند، در بزرگراه ها آهسته تر از سرعت مجاز رانندگی می کردند و در صف خرید به علت ناوارد بودن زیاد طول می دادند و دیگران را معطل می کردند. امروزه نیز خیلی از توریست ها به شیوه ی مدرن تری به همان شکل رفتار می کنند. مثلاً ناگهان وسط بک خیابان شلوغ می ایستند و موبایلشان را نگاه می کنند. البته بخشی از این رفتار ها طبیعی است و وقتی در شهر و کشور غریبی حضور دارید نمی توانید مثل مردم همان منطقه طبیعی و خونسرد رفتار کنید. اما می توانید این رفتار را تعدیل کرده تا کمتر موجب آزار دیگران شوید. مثلاً از قبل بدانید که به کجا می روید و مسیر رفتن را بررسی کنید.

2safar

کسانی که انعام نمی دهند.

شما باید بدانید در خیلی از کشورها و فرهنگ ها انعام یک موضوع جا افتاده و می شود گفت الزامی است. اهمیت این موضوع وقتی مشخص می شود که بدانید درآمد اصلی برخی مشاغل مانند پیش خدمت های رستوران در کشور هایی چون ایالات متحده همین انعام های مشتریان است. ما قبلاً در مقاله ای در مورد رسم و رسوم انعام دادن و مقدار قابل قبول آن در 2Safar نوشته ایم. به آن مقاله رجوع کرده و توریست شایسته ای باشید.

2safar

کسانی که به فرهنگ کشور مقصد احترام نمی گذارند.

این وظیفه ی یک توریست است که قبل از سفر در مورد آداب و رسوم و کد های فرهنگی کشور مقصدش اطلاعات کافی کسب کند تا با رفتارش موجب آزار و ناراحتی دیگران نشود. مثلاً قوانین پوشش در کشور های مختلف فرق می کند و با اینکه در اکثر کشور های دنیا آزادی پوشش وجود دارد، برخی فرهنگ ها پوشیدن لباس های خاصی را نامناسب می دانند. لازم نیست که شما با دیگران هم عقیده باشید. فقط کافی است به این نکته واقف باشید که این شما هستید که به کشور آن ها سفر می کنید و مهمانشان هستید. آن ها قرار نیست خود را با شما تطبیق بدهند و بر عکس چنین وظیفه ای بر عهده ی شماست.

2safar