اين رفتار ها از سوي توريست ها واقعاً ناخوشايند و آزار دهنده هستند - قسمت اول

اين رفتار ها از سوي توريست ها واقعاً ناخوشايند و آزار دهنده هستند - قسمت اول

برخي رفتار هاي شما در سفر ناخواسته براي ديگران آزار دهنده و توجیه ناپذیر هستند. در واقع اين رفتار ها نه تنها مردم بومي که ساير توريست ها را نيز ناراحت خواهد ساخت. در اين مقاله به معرفي برخي از اين عادات و رفتار ها مي پردازيم تا اگر در زمره ي افرادي هستيد که ناخواسته مرتکب آن ها مي شويد نسبت به رفتارتان آگاهي بيشتري به دست آورده و در سفر هاي بعد اين رفتار ها را تکرار نکنيد.

2safar

کوشش براي حرف زدن با لهجه ي خارجي

شما لازم است قبل از سفر با زبان خارجي مقصد آشنايي داشته باشيد اما اينکه بخواهيد پا را از اين فراتر گذاشته و لهجه ي مردم مقصد را نيز تقليد کنيد رفتاري ناخوشايند و اعصاب خرد کن است. شايد به نظر خودتان اين کار بامزه بيايد اما مطمئن باشيد از نظر مردمي که با آن ها ارتباط برقرار مي کنيد کار شما تمسخر آميز و بي ادبانه تلقی می شود. حتي ممکن است خود را مضحکه ي دست مردم کنيد. پس جملاتي که بلديد را با لهجه ي عادي بيان کرده و مطمئن باشيد اگر صحيح حرف بزنيد مردم متوجه ي حرف شما خواهد شد.

2safar

معطل کردن مردم برای عکس گرفتن

همه ي ما با اين افراد کم و بيش سر و کار داشته ايم. کسانی که با نيت عکس گرفتن ساير مردم را آزار مي دهند و موجب معطلی دیگران می شوند. آن ها توقع دارند مثلاً عکسي لانگ شات از تاج محل داشته باشند و هيچ کس ديگري نيز در بک گراند عکس نیفتد. در نتيجه دائماً به ديگران دستور مي دهند که پشت آن ها راه نروند و با اخم و تحقير به افرادي که وارد بک گراند عکسشان مي شوند نگاه مي کنند. بايد پذيرفت که همه دوست دارند عکسي بدون مزاحم با جاذبه هاي معروف تاريخي بگيرند اما شما نمي توانيد به بهانه ي آن چه دوست داريد براي ديگران مزاحمت ايجاد کنيد. براي گرفتن چنين عکسي بايد سريع عمل کنيد و در نهايت فقط براي چند لحظه از مردم اطراف بخواهيد در بک گراند عکس شما تردد نکنند، نه اينکه توقع داشته باشيد براي دقايق طولاني انواع ژست ها را بگيريد تا بهترين عکس را از اين بين آن ها انتخاب کنيد.

2safar

برنامه ريزي براي تک تک دقاقيق سفر

افرادي که هر ساعت از سفرشان را به طور دقيق برنامه ريزي مي کنند نه تنها باعث آزار اطرافيان و همسفران خود هستند بلکه اعصاب مردم غريبه را نيز خرد مي کنند. سفر پر از اتفاقات پيش بيني نشده است و خيلي به ندرت پيش مي آيد که يک برنامه ريزي زمان بندي شده را به خوبي پيش برود. همه چيز اعم از صف طولاني ورودي اماکن مختلف، تأخير پرواز، آب و هوای نا مساعد و ده ها اتفاقات غير منتظره ي ديگر برنامه ي زماني ما را به هم مي زند. افرادي که زياد از حد برنامه ريزي کرده اند با هر تأخيري دچار استرس شده و گاهي به خود حق مي دهند با کارهايي چون جا زدن در صف و غيره حقوق ديگران را زير پا بگذارند.

2safar