اولین سفر به روسیه، باید ها و نباید ها

اولین سفر به روسیه ، باید ها و نباید ها

سفر به بزرگ ترین کشور دنیا با معماری فوق العاده، مناظر نفسگیر و جامعه ی متنوع و چند گانه اش یک تجربه ی ارزشمند در زندگی تان خواهد بود. اگر تصمیم به سفر به روسیه گرفته اید و نخستین بار است که به این کشور خیال انگیز سفر می کنید، بهتر است از قبل اطلاعات لازم را کسب کرده وبا باید ها و نباید های سفر به روسیه آشنا شوید. ما در 2Safar اطلاعات جامع و کاملی درباره ی روسیه فراهم کرده ایم و شما را دعوت به همراهی می کنیم. در این مقاله با باید ها و نباید هایی در نخستین سفر به روسیه آشنا خواهید شد.

2safar

1. قبل از تعیین تاریخ سفر، رویدادها و تعطیلات روسیه را مد نظر قرار دهید.

در تعطیلات مهم همیشه رویداد های هنری، فرهنگی و تفریحی در شهر های مهم روسیه برگزار می شود که یکی از آن ها تعطیلات ژانویه، بین اول ژانویه و کریسمس ارتودوکس ها، می باشد. تعطیلات مهم بعدی دو هفته ی اول ماه می مقارن با روز کارگر و روز پیروزی است. در طول این تعطیلات اگرچه اکثر مردم روسیه به سفر می روند و شهرهای مسکو و سن پطرزبورگ خلوت می شود، اما جشن های با شکوهی نیز برگزار می گردد که شامل رژه، کنسرت موسیقی و رویداد های جذاب دیگر است. توجه داشته باشید در ایام تعطیل ساعات کار موزه ها و مؤسسات کاهش می یابد یا به طور کلی تعطیل هستند. ماه های می تا سپتامبر بهترین زمان بازدید از شهر سن پطرزبورگ است. اما اواسط ماه جون سفر به این شهر مقاومت ناپذیر می شود زیرا شب های سفید معروف سن پطرزبورگ در این ایام واقع شده است.

2safar

2. برای شرکت در رویداد ها لباس رسمی بپوشید.

اگر برای شرکت در کنسرت ها یا زندگی شبانه ی مسکو بیرون می روید، لباس رسمی بپوشید. روس ها برای رفتن به تئاتر یا رستوران های شیک نیز لباس رسمی می پوشند. پوشیدن شلوارک یا صندل گزینه ی خوبی برای حضور در زندگی شبانه ی مسکو نیست.

2safar

3. الفبای روسی بیاموزید.

آشنایی با الفبای روسی یا سریلیککار شما را در سفر خیلی ساده خواهد کرد. می توانید اسم خیابان ها و سایر تابلو ها را تشخیص دهید و همچنین علائم مترو، منوی رستوران ها و نقشه ها را بخوانید.

2safar

4. برای مخارج آمادگی داشته باشید.

مسکو یکی از گران ترین شهر های دنیا است و سن پطرزبورگ نیز شهر چندان ارزانی نیست. در سفر به روسیه بهتر است مخارج را از قبل پیش بینی کرده و برایش آماده باشید. اگر دانشجو یا دانش آموز هستید، کارت خود را به همراه داشته باشید چون ورودی برخی موزه ها و اماکن با کارت دانشجویی ارزان تر است. در رستوران ها، ناهار کاری یا بیزینس لانچ سفارش دهید که هم حجم بالایی دارد و هم به هزینه ای که می پردازید، می ارزد. به راننده های تاکسییا فروشندگان محلی نگویید که توریست هستید چون ممکن است از شما پول اضافی بگیرند. بهتر است عبارات ضروری به زبان روسی بلد باشید و مثل یک خارجی مقیم این کشور رفتار کنید.

2safar

تست

کشور