اولویت کشور پرداختن به صنعت گردشگری است

فرداد پرواز

18 دی 1395


اولویت کشور پرداختن به صنعت گردشگری است

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: اولویت کشور پرداختن به صنعت گردشگری است که در این حوزه باید با کمک گرفتن از مشاوره های بین المللی، جاذبه ها را در دنیا معرفی و گردشگران را به ایران جذب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،غلامرضا سلیمانی در نشست با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه فضای کسب و کار در دنیا تغییر کرده اما این تغییر هنوز در کشور ما به خوبی درک نشده است، افزود: باید گردشگری را با رویکردهای امروز توسعه داد که در این زمینه برگزاری استارت آپ ها بسیار تاثیرگذار هستند.

سلیمانی بیان کرد: اولویت کشور پرداختن به صنعت گردشگری است که در این حوزه باید با کمک گرفتن از مشاوره های بین المللی، جاذبه ها را در دنیا معرفی و گردشگران را به ایران جذب کرد.

وی تصریح کرد: همانطور که در دنیا توسعه بر مبنای بخش خصوصی است دولت در برنامه ششم توسعه نیز ایجاد خدمت برای بخش خصوصی را لحاظ کرده است.

سلیمانی گفت: در دانشگاه‌ها نیز باید افرادی را برای برخورد مناسب و پذیرش توریست آموزش داد تا با به روز کردن آموزش ها و شیوه کار بتوان از ظرفیت گردشگران استفاده کرد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: از هر اقدام مشترکی که منجر به توسعه و ایجاد اشتغال شود استقبال می کنیم و اگر قرار است اتفاق خوبی رخ دهد باید همه ساختارها درگیر توسعه شوند.

به گزارش ایسنا، "سیدمهدی طبیب زاده" رییس اتاق بازرگانی کرمان نیز در این نشست گفت: شکل‌گیری این خوشه موجب ایجاد اشتغال، افزایش شهرت کرمان و انجام کار حرفه‌ای می شود و می تواند الگویی برای همه بخش های دخیل در گردشگری باشد.

وی با اشاره به حضور افراد علاقمند و تحصیلکرده در حوزه گردشگری ادامه داد: نیروی انسانی متخصص در این بخش به صورت انفرادی کار می کنند که اگر منسجم و پیوسته باشند نتیجه خوبی در زمینه گردشگری مدرن ایجاد خواهد شد.

طبیب زاده تصریح کرد: کرمان پنج اثر ثبت جهانی دارد و اگر قرار باشد ایران در معرض توریست قرار گیرد کرمان یکی از مقاصد گردشگران خواهد بود و به همین دلیل همه بخش ها باید با یکدیگر هماهنگ باشند.

رییس اتاق بازرگانی کرمان ادامه داد: گردشگری حوزه بسیار وسیع و دارای پتانسیل های بسیار خوبی است که می تواند محور توسعه استان باشد زیرا هزینه بر نیست، اشتغال زایی بالایی دارد و اگر گردشگری فعال شود سایر رشته ها نیز فعال می شوند.


http://tnews.ir