باغ گیاهشناسی رویایی در کره جنوبی

فرداد پرواز

1 مرداد 1396


اوئدو یک جزیره در شهر جیوجه (Geohe ) در کره جنوبی است که توسط زوجی که در سال 1969 به این جزیره آمدند تبدیل به یک باغ گیاهشناسی وسیع و مدرن شده است.

در گذشته ، جزیره اوئدو فقط یک جزیره سنگی دور افتاده و خالی از سکنه بود که بدون برق و تلفن فقط هشت خانواده در آن زندگی می کردند که دسترسی سختی به شهر اصلی داشتند. یک زوج جوانی که در سال 1969 به این جزیره آمدند تصمیم گرفتند تا آن را به یک باغ گیاهشناسی تبدیل کنند ، فضایی سرسبز و زیبا که افراد زیادتری را به سوی خود بکشاند و باعث تردد در این جزیره شود. از سال 1976 که آنها اجازه این کار را گرفتند 30 سال گذشت تا آنچه آنها در نظر داشتند در این جزیره شکل بگیرد. جزیره ای که امروزه پر از درختان متنوع ، گل های رنگارنگ و گیاهان گوناگون است. رویش گیاهان و همچنین نحوه ی کاشت آنها امروزه این محیط را به محیطی رویایی و رومانتیک با آب و هوایی مناسب برای فصل تابستان ساخته است. برخی آن را قطعه ای از بهشت می دانند. فضایی که توسط گل ها عطرآگین است امروزه به محلی پرطرفدار بین گردشگران کره ای تبدیل شده است.

حالا جزیره ای که ترددی در آن صورت نمی گرفت روزانه از گردشگرانی را که با قایق ها به سویش می روند پذیرایی می کند و به یک جاذبه مهم گردشگری تبدیل شده است.


http://lastsecond.ir