اهرام مصر ( Egyptian Pyramids)

فرداد پرواز

در طول زمانی که مصر یکی از ثروتمندترین و قدرتمند ترین تمدنهای جهان بود هرمها ، ساخته شده اند، به ویژه اهرام بزرگ گیزا Great Pyramids of Giza برخی از ساختارهای ساخته شده به دست بشر در طول تاریخ هستند. مقیاس عظیم آنها منعکس کننده نقش منحصر به فرد فرعون یا پادشاه در جامعه مصر باستان است. گرچه اهرام از ابتدای قلمرو قدیم تا دوران پتلویمیک Ptolemaic period در قرن چهارم میلادی ساخته شده است، اما اوج ساخت هرم از اواخر سلسله سوم آغاز شد و تا حدود ششم (باقیمانده 2325 B.C.. قبل از میلاد مسیح) ادامه داشت. بیش از 4،000 سال بعد، اهرام مصر هنوز عظمت خود را حفظ می کند نگاهی اجمالی به گذشته غنی و با شکوه کشور ارائه می دهد.


فرعون در جامعه مصر (The Pharaoh in Egyptian Society)

مصر در خلال سلسله سوم و چهارم پادشاهی، از رونق اقتصادی و ثبات اقتصادی برخوردار بود. پادشاهان موقعیت منحصر به فردی در جامعه مصر داشتند. جایی که بین انسان و الهی بود، اعتقاد بر این بود که توسط خدایان انتخاب شده اند تا به عنوان واسطه بین آنها و مردم روی زمین خدمت کنند. از این رو، حفظ عظمت پادشاه حتی بعد از مرگ او اعتقاد بر این بود که Osiris ، خدای مرده باشد، حفظ شود. فرعون جدید، به نوبه خود، تبدیل به هوروس Horus شد، خدای falcon-god که به عنوان محافظ خدای خورشید sun-god, Ra. ، خدمت می کرد.مصری های باستان معتقد بودند زمانی که پادشاه میمیرد، بخشی از روح او (به نام "کا" “ka” ) با بدن او باقی ماند. برای مراقبت صحیح از روح او، جسد مومیایی می شد، و همه چیز پادشاه در زندگی پس از مرگ که نیاز داشت با او همراه بود و به خاک سپرده می شد، از جمله ظروف طلایی، غذا، جواهرات و سایر موارد.ثروت آنها نه تنها برای او بلکه برای بستگان، مقامات و کشیشانی که در نزدیکی او دفن شده بودند، فراهم شده بود.


اهرام های اولیه (The Early Pyramids)

از آغاز دوره قاجاریه (2950 B.C)، مقبره های سلطنتی از سنگ و با ساختار مستطیلی مسطح با نام "mastabas" پوشانده شده اند که پیشگامان اهرام بودند. قدیمیترین اهرام شناخته شده در مصر در حدود 2630 سال قبل از میلاد ساخته شده است. سقرا، برای پادشاه Djoser سوم سلسله. شناخته شده به عنوان Step Pyramid، آن را به عنوان mastaba سنتی آغاز کرد.


موارد جالب در مورد اهرام مصر که شما ممکن است ندانید

اکثر مردم فقط در مورد اهرام مصر این را می دانند که، سازه های بزرگ و چشمگیر در مصر قدیم ساخته شده اند.

همچنین به طور کلی هرم ها به عنوان مکان های به خاک سپرده شدن فرعون ها، پادشاهان مصر باستان، و بنای یادبود آنها شناخته شده اند.اما در حقیقت، چیزهای جالب تری درباره این سازه های جذاب وجود دارد.

1. سه اهرام Giza Necropolis معروف ترین اهرام مصر هستند، اما در واقع، در حدود 140 اهرام در مجموع در منطقه مصر باستان the Ancient Egypt کشف شده اند.

2. به نظر میرسد که قدیمی ترین هرم مصر the Pyramid of Djoser است که در قرن 27 میلادی پیش از میلاد در نكروپل ساكارا the Saqqara Necropolis ساخته شده است.

3. در حالی که هرم Pyramid of Djoser قدیمی ترین است، هرم (همچنین به عنوان هرم بزرگ از گیزا Great Pyramid of Giza و یا هرم the Pyramid of Cheops) بزرگترین است. ارتفاع اصلی هرم 146.5 متر (481 پا)، ارتفاع جاری 138.8 متر (455 فوت) است.

4. زمانی که کلیسای لینکلن the Lincoln Cathedral در انگلستان در سال 1311 ساخته شد، هرم بزرگ گیزا the Great Pyramid of Giza عنوان بزرگترین ساختار ساخته شده را گرفت.

5.هرم بزرگ گیزا The Great Pyramid of Giza قدیمی ترین عجایب هفتگانه جهان باستان the Seven Wonders of the Ancient World است و آخرین آن هنوز وجود دارد.

6. برآورد تعداد کارگران مشغول در ساخت هرم ها به طور قابل توجهی متفاوت است، اما ممکن است این تعداد 100،000 نفر باشد.

7. اهرام The Giza pyramids تحت عنوان Sphinx بزرگ، the Great Sphinx بزرگترین مجسمه ی یکپارچه در جهان محافظت می شود. به طور کلی تصور می شود که صورت اسفنکس the Sphinx

نماد چهره فرعون خفرا the Pharaoh Khafra است.

8. تمام اهرام مصر در غرب بندر رود نیل River Nile ، که به عنوان محل خورشید قرار گرفته بود و در قلمرو مرده ها در اساطیر مصری، مرتبط بود، ساخته شد.

9. مصری های باستاناشراف خود را در اهرام با گران قیمت ترین چیزها مانند جواهرات ، دفن می کردند. آنها معتقد بودند که مرده ها در زندگی پس از مرگ از آن استفاده می کنند.

10.اولین معمار هرم شناخته شده Imhotep، یک معمار باستانی مصری، مهندس و پزشک بود. او نویسنده اولین هرم بزرگ - هرم the Pyramid of Djoser است.

11. در حالی که کارشناسان معمولا بر این فرضیه موافقند که اهرام از سنگ های بزرگ ساخته شده با مته های مس از معادن سنگ ساخته شده است .

12. آنچه که به نظر واضح می رسد این واقعیت است که تکنیک های استفاده شده برای ساخت هرم در طول زمان توسعه یافته است؛ بعد از آن اهرام ها همان طور که قبلا ساخته شده بودند ساخته نشدند.

13. پس از پایان دوره ی هرم در مصر باستان، در حال حاضر در سودان امروز Sudan، یک انفجار از ساخت هرم وجود داشت.

14. تلاش برای از بین بردن اهرام Giza pyramids در قرن 12 وجود داشت. الازیز Al-Aziz ، حاکم Kurdish و دومین سلسله ایوبید مصر سعی داشت آنها را تخریب کند، اما مجبور به عقب نشینی شد، زیرا این کار خیلی بزرگ بود. با این حال، او موفق به صدمه زدن به Pyramid Menkaure شد.

15. هر سه اهرام گیزا Giza pyramids دقیقا با صورت فلکی Orion هماهنگ شده اند، که می تواند هدف سازندگان باشد، زیرا ستارگان اوریون Orion با اوزیریس Osiris، خدای تولد دوباره و پس از مرگ، توسط مصری های باستان ارتباط داشتند.

16. هرم بزرگ گیزا Giza pyramids تخمین زده می شود که از 2،300،000 بلوک سنگی تشکیل شده است که وزن آنها بین 2 تا 30 تن با بلوک هایی با وزن بیش از 50 تن است.

17. اهرام ها در اصل با سنگهایی ساخته شده از سنگ آهک سفید جلا داده شده، پوشیده شده اند. این سنگها نور خورشید را منعکس کرده و اهرام مانند یک جواهر می درخشند.

18. با استفاده از سنگ های پوشش دهنده که کل اهرام را پوشش می دهند، می توان از کوه های اسرائیل و شاید حتی از ماه دیده شود.

19. به رغم گرمای فراوان در خارج، دمای داخل هرم ها در واقع نسبتا ثابت است، حدود 20 درجه سانتیگراد (60 درجه فارنهایت).

20. تعداد دقیق آن بسیار دشوار است، اما وزن هرم Pyramid of Cheops حدود 6 میلیون تن تخمین زده می شود.

21. به طور متوسط هر هرم 200 سال طول کشیده شده است تا ساخته شود. که بدان معنی است که اغلب نه تنها یک هرم، بلکه چندین اهرام هم زمان ساخته شده بودند.

22. یکی از دلایلی که اهرام به خوبی حفظ شده است به علت استفاده از ملات منحصر به فرد است. این سنگ قوی تر از سنگ واقعی است، اما ما نمی دانیم دقیقااز چه چیزی ساخته شده است.

23. بر خلاف باور عموم، اهرام احتمالا توسط بردگان یا زندانیان ساخته نشده اند.

24. هیچ نوشتاری در داخل هرم بزرگ گیزا وجود ندارد.