اندونزی در یک نگاه

فرداد پرواز

@val3

اندونزی Indonesia، یک کشور آسیای جنوب شرقی است که از هزاران جزیره آتشفشانی تشکیل شده است.


اندونزی کشوری در جنوب شرقی آسیا

اندونزی به خاطر داشتن سواحل، آتشفشان ها، اژدهای کومودو و جنگل های محافظت کننده از فیل ها، اورانگوتان ها و ببر ها شناخته شده است. صدها گروه قومی که به زبان های مختلف صحبت می کنند در اندونزی ساکن هستند. در جزیره جاوا Java، پایتخت پر جنب و جوش اندونزی، جاکارتا Jakarta واقع شده است. شهر یوگیاکارتا Yogyakarta به خاطر موسیقی gamelan و خیمه شب بازی های سنتی شناخته شده است.

در سراسر کشور مقاصدی برای موج سواری، غواصی و اسنورکل وجود دارد. ویرانه های معبد در Borobudur (بودایی) و Prambanan (هندو) دیده می شود. دین اصلی اندونزی اسلام است، اما جزیره بالی دارای سنت غالب هندو و مشهور برای رقص و هنرهای نمایشی، به ویژه در اطراف شهر تاریخی عبود Ubud است. لومبوک Lombok، با آتشفشان فعال Gunung Rinjani، و جزایر گیلی Gili Islands که برای غواصی مشهور است، شناخته می شود. اورانگوتان در جنگل های سوماترا ساکن هستند، در حالی که اژدهای کومودو اندونزی در پارک ملی کومودو زندگی می کنند. اورانگوتان ها در جنگل های بارانی سوماترا Sumatra ساکن هستند، در حالی که اژدهای کومودو اندونزی در پارک ملی کومودو Komodo زندگی می کنند.


زمان مناسب برای سفر به اندونزی

اندونزی بر روی خط استوا قرار گرفته و دارای آب و هوای مرطوب گرمسیری است. مناطق کوهستانی سردتر هستند. اگرچه تفاوت های منطقه ای وجود دارد، ژوئن-اکتبر به طور کلی فصل خشک است، در حالی که دسامبر-آوریل دارای بارانهای موسمی سیلابی است. اوج ماه های سفر همزمان با دوره های تعطیلات آوریل - می، جولای - آگوست و دسامبر - ژانویه است. در طول سال، جشن های مذهبی سنتی و کشاورزی زیادی در مناطق روستایی وجود دارد. جشنواره هنری بالی (ژوئن-ژوئیه) بر موسیقی، رقص و هنر جزیره تمرکز دارد.