امکانات رایگان داخل هواپیما که از آن بی اطلاع هستید

امکانات رایگان زیادی در هواپیما وجود دارد که ایرلاین ها و خدمه ی پرواز چندان مایل نیستند همه از آن ها مطلع باشند چون زحمت یا هزینه دارد اما ما درfardadparvaz این رازها را با شما در میان می گذاریم. دفعه ی بعد که سوار هواپیما شدید به خاطر داشته باشید می توانید درخواست غذای اضافه، پذیرایی فرست کلاس یا حتی بازدید از کابین خلبان بدهید. با ما همراه باشید.

2safar

1.پذیرایی فرست کلاس

خوش اخلاقی هیچ وقت در زندگی ضرر ندارد اما در هواپیما و بخصوص در یک پرواز طولانی از واجبات است؛ چون با روی خوش و مهربانی می توانید پرواز خسته کننده و طولانی خود را تبدیل به یک خاطره ی شاد و ماندگار کنید. اگر دوست دارید علیرغم بلیط اکونومی خود از پذیرایی فرست کلاس مثل سینی پنیر یا کاپوچینو برخوردار شوید، با مهمانداران گرم بگیرید و خوش و بش کنید. البته هیچ تضمینی در مورد پذیرایی در کار نیست اما احتمالش زیاد است که به عنوان یک مسافر دوست داشتنی امکانات بیشتری دریافت کنید.

2safar

2.وسایل راحتی بیشتر داخل هواپیما

ایرلاین ها معمولا از امکانات خوبی برای کمک به راحتی و استراحت شما در پرواز های طولانی بهره مند هستند. پس اگر فراموش کردید که مثلا چشم بند یا گوش گیر خود را به همراه بیاورید، کافی است از مهماندار آن را درخواست کنید. در پرواز های بین المللی جوراب یا حتی دمپایی نیز در اختیار مسافر قرار می گیرد. اما موردی که از آن بی خبر هستید و کمتر استفاده می شود، پیژامه است. کافی است از مهماندار درخواست پیژامه کنید تا نه تنها در طول پرواز راحت باشید بلکه لباس هایتان نیز صاف و بدون چروک باقی بمانند. هر چند این امکان مخصوص بیزینس کلاس و کابین درجه یک است اما این احتمال وجود دارد مهماندار با درخواست شما موافقت کند بخصوص اگر چیزی روی لباستان ریخته باشید. به دنبال راه هایی باشید تا پرواز ارزان قیمت خود را تا حد امکان مانند فرست کلاس کنید.

2safar

3.غذای اضافه

اگر گرسنه هستید یا غذای هواپیما برایتان کم است، کافی است درخواست صبحانه ی مجدد یا شام کنید. شما از نتیجه ی این درخواست شگفت زده خواهید شد! برخی مسافران در پرواز های طولانی به خواب می روند و غذا نمی خورند، پس غذای اضافی همیشه موجود است. حتی ممکن است امکان انتخاب غذای دیگری داشته باشید چون خیلی اوقات بلیط های درجه یک به فروش نمی رود و غذاهای آن قسمت هم اضافه می ماند.

در این مواقع صبور باشید و صبر کنید پذیرایی از تمام مسافران به پایان برسد. سپس مؤدبانه درخواست کنید اگر غذای اضافه ای موجود است به شما بدهند. طبیعتاً همیشه نباید انتظار پاسخ مثبت داشته باشید اما به امتحانش می ارزد. ضمناً اگر پیش از سرو غذا گرسنه هستید، از مهماندار درخواست بادام زمینی یا اسنک دیگری کنید.

2safar

4.خمیر دندان

قبل از خروج از هواپیما می توانید از مهماندار درخواست کیت خمیر دندان کنید و دندان های خود را مسواک بزنید. پس از یک پرواز طولانی احتمالا استقبال کنندگانی دارید پس بهتر است با دهان خوشبو از هواپیما خارج شوید!

2safar

5.بازدید از کابین خلبان

اگر کنجکاو هستید داخل کابین خلبان را ببینید، درخواست کردن هیچ ضرری ندارد. احتمال دارد با درخواست شما موافقت شود. اگرچه تدابیر امنیتی در سال های اخیر شدت یافته است اما رفتن به کابین خلبان غیر ممکن نیست بخصوص قبل از تیک آف و پس از فرود احتمالش بیشتر است. وقتی همه ی مسافران هواپیما را ترک کرده اند، خلبان وقت و حوصله ی بیشتری برای نشان دادن کابین خود به شما دارد. اجازه ی بازدید از کابین خلبان جزء خدمات رسمی ایرلاین ها نیست، اما اگر خوش شانس باشید و بخصوص بچه ای همراه داشته باشید و به خدمه بگویید او عاشق خلبانی است، یک بازدید فراموش نشدنی از کابین خلبان در انتظارتان خواهد بود. با این وجود هر ایرلاین قوانین متفاوتی در این باره دارد مثلاً هواپیمایی قطر در این مورد خیلی سختگیر است. یادتان باشد هنگام درخواست بازدید از کابین خلبان بسیار مؤدب و خوش رفتار باشید و طلبکارانه رفتار نکنید.

2safar

6.کمک های اولیه

همیشه برای مواقع اضطراری جعبه ی کمک های اولیه در هواپیما وجود دارد پس حتماً در صورت نیاز به وسایل بهداشتی از خدمه کمک بخواهید. همچنین به محض اینکه احساس ناخوشی کردید مهماندار را در جریان قرار دهید. البته بد نیست داروی مسکن یا سایر داروهای ضروری مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید چون مهمانداران اجازه ی دادن دارو به مسافر را ندارند. در پرواز های طولانی، اغلب یک پزشک در هواپیما حضور دارد اما زیاد به او امید نبندید و اگر از بیماری خاصی رنج می برید قبل از پرواز با پزشک خود مشورت کرده و از او اجازه ی پرواز بگیرید. بیمه ی مسافرتی را نیز فراموش نکنید. با این حال، خدمه ی پرواز آماده هستند هر زمان که نیاز داشتید به کمک شما بیایند. اگر خودتان از عهده ی مشکل پزشکی خود بربیایید، احتمالا با یک لیوان نوشیدنی یا هدیه ای کوچک از شما دلجویی خواهند کرد.

2safar

7. کمک به نگهداری از کودکان

اگر فرزند یا فرزندان کوچک و شلوغی به همراه دارید، خدمه ی پرواز در نگهداری از آنها به شما کمک خواهند کرد به خصوص اگر بدون همسر خود سفر می کنید. آنها فرزند شما را هنگامی که بارها را جا به جا می کنید در بغل نگه می دارند، کتاب های رنگ آمیزی و ماژیک در اختیار آن ها می گذارند و اگر خدمات دیگری نیاز داشتید، ارائه خواهند داد. هر چند در پرواز های ارزان تر کمتر پیش می آید، اما ایرلاین هایی مثل الاتحاد حتی پرستار بچه داخل هواپیما در برخی پروازها دارند که برای بچه ها لالایی می خوانند و سر آن ها را در طول پرواز گرم نگه می دارند تا والدین شان استراحت کنند.

2safar