امروز و پخش مینی‌سریال چرنوبیل

فرداد پرواز

29 خرداد 98


همزمان با پخش مینی‌سریال جالب چرنوبیل از کانال تلوزیونی اچ بی و که نظر تماشاگران بسیاری را به خودش جلب کرده، دوباره توجه عموم مردم به این واقعه‌ی عظیم و وحشتناک جلب شده است. واقعه‌ای که در آن زمان نه فقط اوکراین، بلکه بخش‌های زیادی از سایر کشورهای اروپایی را درگیر خود کرد.

این مکان به‌طور آهسته و پیوسته پس از گذشت 30 سال از فاجعه هسته‌ای، دوباره متولد شده است و حالا طبیعت، آنچه را انسان‌ها نابود کرده بودند برای خود پس گرفته است

با اینکه تشعشعی که در این فاجعه ایجاد شد 400 برابر بمب‌گذاری هیروشیما بود، اما گیاهان و جانداران توانسته‌اند باگذشت سی سال در این مکان رشد کنند و سکونت یابند.

قبلاً گردشگری در چرنوبیل وجود داشته است، اما بازدیدکنندگانی که به بودن در طبیعت علاقه دارند اکنون می‌توانند از اکوتورها یا تورهای طبیعت گردی استفاده کنند و در آن‌ها ثبت‌نام کنند. اِی پی بی بردلایف بلاروس که بزرگ‌ترین سازمان حفاظت از محیط ‌زیست کشور روسیه می‌باشد، تورهایی را برگزار می‌کند. شرکت‌کنندگان در این تورها از اندوخته‌ی رادیواکولوژیکی ایالتی پالیسکی که نام بلاروسی منطقه ممنوع است رد می‌شوند و این (حریم حیات‌وحش تصادفی) را تجربه می‌کنند.

نظر شما چیه دوست دارید چرنوبیل را از نزدیک ببینید؟