اقتصاد مردم گیلان با گردشگری درآمیخته است

فرداد پرواز

14اسفند1395


استاندار گیلان گفت: اقتصاد مردم گیلان با گردشگری درآمیخته و معیشت بسیاری از مردمان این دیاربا حضورگردشگران تامین می شود.

کارگروه گردشگری استان به ریاست استاندار و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و بانکها و همچنین سرمایه گذاران حوزه گردشگری گیلان برگزار شد.

محمد علی نجفی با مطلوب ارزیابی کردن مباحث زیرساختی و فراهم بودن امکانات لازم برای سرمایه گذاری در حیطه گردشگری ا مورد بحث قرار داد و گفت: اقتصاد مردم گیلان با گردشگری درآمیخته و معیشت بسیاری از مردمان این دیار با حضور گردشگران تامین می شود.

وی اظهار کرد: طی سال جاری اقدامات ارزشمندی از سوی دولت برای تسهیل سرمایه گذاری همچون استمحال، بخشودگی جرایم، وام های زودبازده و ... صورت گرفت و توانست چرخ های تولید و اقتصاد را به حرکت درآورد.

نجفی به برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در استان و برگزاری جلسات متعدد در گیلان برای تسریع در فعالیت سرمایه گذاران اشاره کرد و افزود: رایزنی با مدیران عامل بانکها و نیز مسئولان عالی کشور تلاشی در جهت بهبود سرمایه گذاری در استان بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان،گردشگری حلال را موضوع روز کشورهای توسعه یافته خواند و گفت: باید تلاش کنیم تا این فرهنگ و الگوی ممتاز در گیلان نیز محقق شود.

این مسئول برخورداری گیلان از 71 منطقه نمونه گردشگری را امری مهم در سند چشم انداز توسعه گردشگری دانست و با تاکید بر اینکه تقسیم بندی مذکور بنابر تحقیق و تحلیل های کلان صورت گرفته؛ خواستار فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری در این مناطق از سوی تمامی دستگاه های اجرایی استان شد.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در این نشست با اشاره به اقدامات و تلاشهای صورت گرفته دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری، تعالی در مباحث توسعه ای و زیرساختی این صنعت را مرهون دیپلماسی ممتاز دولتمردان خواند و گفت: امروز شاهد رشد چشمگیر گردشگران خارجی برای سفر به اقصی نقاط کشور در مرزهای زمینی و هوایی هستیم.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر گیلان جایگاه مناسبی در توسعه اقتصادی از طریق توسعه پایدار گردشگری را کسب کرده ، توجه به سرمایه گذاران بخش خصوصی و فعالان این صنعت را مورد تاکید قرار داد و گفت: رونق اقتصادی،رشد فزاینده اشتغال و تحول مثبت در امر شهرسازی در گرو تعاملات ارزنده بخش خصوصی است.


http://tnews.ir