اقامتگاه‌های بوم‌گردی تحولی در اسکان گردشگران است

فرداد پرواز

15 مرداد 1396


سیدحسن حسینی، سرپرست معاونت گردشگری این استان، در این نشست گفت: روستاهای هدف‌گردشگری ظرفیت‌های ویژه استان به‌عنوان مقاصد گردشگری هستند؛ ازاین‌رو، همکاری همه‌جانبه بین دهیاران و این اداره‌کل درخصوص اطلاع‌رسانی به روستاییان اهمیت بسزایی دارد، زیرا این یک فرصت طلایی، برای اشتغال‌آفرینی در روستاهاست.

او گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی را می‌توان تحول اسکان مسافر در گردشگری تلقی کرد، زیرا در این اقامتگاه‌ها به‌جز هتلینگ، گردشگر با نوع معماری مقصد، آداب مهمان‌نوازی و غذاهای محلی، هر بخش از کشور آشنا می‌شود و این مزایا باعث شده تا با توجه به مدت‌زمان کمی که از اجرای این طرح می‌گذرد، استقبال گسترده‌ای از این اقامتگاه‌ها صورت پذیرد و بستر درآمدزایی را برای روستاییان فراهم آورد.

حسینی، ادامه داد: «با توجه به تمام مزیت‌های روستاهای هدف، اقامتگاه‌های بوم‌گردی آینده گردشگری استان را خواهند ساخت و می‌توانند باعث جلوگیری کوچ روستاییان به شهرها و کلان‌شهرها شوند. اطلاع‌رسانی به روستاییان سهم ویژه‌ای در روند بالفعل شدن ظرفیت‌های روستاهای هدف دارد و وظیفه این امر به دوش دهیاران و اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان مرکزی، است.

او افزود: «در تمام روستاهای هدف‌گردشگری استان مرکزی، بنرهای اطلاع‌رسانی درخصوص توضیح و تعریف اقامتگاه‌های بوم‌گردی نصب می‌شود.


http://tnews.ir