افزایش 56 درصدی اقامت گردشگران خارجی در مازندران

فرداد پرواز

14 آبان 1396


به گزارش پیک نکا،به نقل از دلاور بزرگ نیا روز شنبه در گفت و گویی افزود : در شش ماهه نخست سال جاری 51 هزار و 775 گردشگر خارجی، به صورت شب اقامت از مازندران دیدن کردند .

وی بیان داشت : چالوس ، کلاردشت و رامسر به ترتیب با 14 هزار و 380 ،12 هزار و 570 و رامسر با 9 هزار و 147 نفر بیشترین تعداد گردشگر خارجی، را به خود اختصاص داد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت : این گردشگران خارجی بیشتر از کشورهای ژاپن، مالزی، ایتالیا، فیلیپین، آلمان، لبنان، آلمان، کره ، قبرس، فرانسه، سوئد، روسیه و عراق وارد استان شده و در اقامتگاه های مازندران اقامت کردند.

بزرگ نیا، استقبال امسال گردشگران خارجی از اقامتگاه های بومی را خوب توصیف کرد و گفت : با افزایش رونق دراین بخش سعی در تقویت اقتصاد محلی و بومی داریم .

حدود یک میلیون و 600 هزار هکتار اراضی جنگلی و همچنین مناطق کوهستانی با ارتفاع بیش از چهار هزار متر و طبیعت بکر در مازندران ویژگی های منحصر و جذاب برای گردشگران فراهم می کند .

علاوه براین وجود بیش از 300 کیلومتر دریا و نیز جنگل بعنوان ظرفیت و پتانسیل خدادادی در مازندران است که این استان را بعنوان مقصد سفر گردشگران خارجی مبدل کرده است .

همچنین استان مازندران دارای 2 هزار و 800 اثر شناسایی شده است که تاکنون 700 اثر تاریخی ، 40 اثر معنوی، 20 اثر طبیعی و یک اثر جهانی به ثبت رسیده است که از نظر فرهنگی و تاریخی این خطه از شمال کشور را ، غنی کرده است .


http://tnews.ir