افزایش 50 درصدی جذب گردشگران داخلی در همدان

فرداد پرواز

3 آبان 1396


معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان از افزایش 50 درصدی جذب گردشگران داخلی در 6 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت 600 هزار و 300 نفر گردشگر داخلی از آثار تاریخی استان همدان بازدید کردند.

«علی خاکسار» در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: در نیمه نخست امسال 5500 نفر گردشگر خارجی،از استان همدان بازدید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد تغییر محسوسی در این حوزه نبودیم.

وی با اشاره به این‌که مهر و آبان بیشترین میزان حضور گردشگران خارجی در استان است، افزود: بازدید از تپه تاریخی هگمتانه، آرامگاه بوعلی‌سینا، آرامگاه باباطاهر و گنبد علویان در صدر مکان‌های تاریخی پر بازدید گردشگران داخلی و خارجی بودهاست.

خاکسار درباره برنامه‌های آینده این اداره‌کل در زمینه جذب گردشگران گفت: تبلیغات در این زمینه یک کار تخصصی وچند وجهی است،که با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، بخش خصوصی و سایر دستگاه‌های دولتی باید انجام شود که البته تبلیغاتی در این زمینه آماده و پخش شده است.

وی یادآور شد: برگزاری دو رویداد مهم بین‌المللی در سال‌های 96 و 97 زمینه جذب گردشگران داخلی را به خوبی فراهم خواهد کرد و به معرفی بهتر شهر همدان به جهانیان خواهد پرداخت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان گفت: با توجه به اینکه این رویداد در دی‌ماه سال 96 برگزار خواهد شد برنامه‌های زمستانه خوبی برای معرفی استان درنظر گرفته‌ایم.


http://www.isna.ir