افزایش گردشگران ایرانی در کره جنوبی

فرداد پرواز

30 شهریور 1396


شمار گردشگران کشورهای دیگر در کره جنوبی،از جمله گردشگرانی از ایران،بر اساس آمارهای رسمی افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، کره جنوبی خاطر نشان کرده است که استقرار سامانه ضد موشکی پیشرفته تاد آمریکا،در این کشور باعث شده است تا گردشگران چینی تمایلی برای سفر به کره نداشته باشند.

این در شرایطی است که آمارهای رسمی این کشور،نشان می دهد که شمار گردشگرانی از ایران، قزاقستان و ویتنام به کره جنوبی افزایش چشمگیری داشته است.

آمارها تایید گر آن است که شمار گردشگران ایرانی به کره جنوبی،از ابتدای سال 2017 میلادی تا پایان ماه هفتم نزدیک به 26 درصد افزایش یافته است.

همچنین در همین دوره شمار گردشگران قزاقستانی به کره جنوبی 26 درصد و شمار توریست های کشور ویتنام به کره نیز نزدیک به 29 درصد بیشتر شده است.

سازمان گردشگری کره جنوبی در بیانیه ای که روزنامه هرالد این کشور به آن اشاره کرده، آورده است : تلاش بر این است که با استفاده از روند فزآینده شمار گردشگران دیگر، جای خالی گردشگران چینی در کره پر شود.

هر سال از کره جنوبی نزدیک به 17میلیون گردشگر بازدید می کنند که نزدیک به هشت میلیون نفر از آنها را گردشگران چینی تشکیل می دهند که شمار آنها در سال جاری میلادی کاهش زیادی داشته است.

گزارش های آماری حاکی است که شمار گردشگران چینی،در همین دوره هفت ماهه در کره جنوبی،نزدیک به 70 درصد کاهش یافته و میلیاردها دلار به صنایع خدماتی گردشگری و مسافرتی این کشور لطمه زده است.

پیش بینی دولت کره جنوبی این است که با ادامه این روند و کاهش شمار گردشگران چینی،خسارات اقتصادی وارده به این صنعت در کره جنوبی امسال به 15 میلیارد دلار برسد.


http://www.irna.ir