افزایش ورود گردشگران خارجی به چهارمحال و بختیاری

فرداد پرواز

10 بهمن 1395


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از افزایش 30 درصدی ورود گردشگران خارجی به چهارمحال و بختیاری خبر داد.

حیدر صادقی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد گردشگران خارجی وارد شده به استان، پنج هزار نفر بوده است.

وی تاکید کرد: همچنین در این مدت زمان 720 هزار نفر گردشگر از سایر استان های کشور به چهارمحال و بختیاری سفر کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش 30 درصدی گردشگران خارجی به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: 60 درصد گردشگران از کشورهای اروپایی، از جمله فرانسه، آلمان و ایتالیا در استان اقامت کردند.

صادقی گفت: برنامه ریزی به منظور احداث مکان های اقامتی از جمله هتل، مهمان پذیر، اقامتگاه های بوم گردی و کمپینگ های عشایری، تامین زیرساخت های گردشگری جهت کانون ها، انجام تبلیغات مناسب از جمله چاپ کتاب، بروشور و نقشه های گردشگری از برنامه های افزایش جذب گردشگر است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: راه اندازی سایت های تبلیغاتی برای معرفی استان در فضاهای مجازی و نظارت بر تاسیسات گردشگری استان از دیگر برنامه های افزایش جذب گردشگر است.


http://tnews.ir