افزایش میزان بازدید گردشگران از شهر هامبورگ آلمان

فرداد پرواز

23 شهریور 1396


بازدید از شهر هامبورگ آلمان ۳.۸ درصد افزایش داشته و به بیش از ۴.۹ میلیون اقامت در شب رسیده است. این در حالی است که آمار مربوط به اجلاس G۲۰ در اوایل ماه جولای هنوز ثبت نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در مطلبی که رایزن فرهنگی ایران در آلمان از وضعیت گردشگری شهر هامبورگ تهیه کرده و آن را برای انتشار در اختیار مهر گذاشته، آمده است: تعداد قابل توجهی از گردشگران، از خارج از کشور آلمان می‌آیند و ۱.۵۶ میلیون نفر در طول شب در هامبورگ اقامت دارند. این نشان دهنده یک افزایش ۹ درصدی است. شهروندان بریتانیایی و سوئیسی در شهر هانزه، هر کدام با بیش از ۱۶۵ هزار بار اقامت شبانه، بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داده‌اند که به ترتیب ۱۶ و ۱۲ درصد است. شمار گردشگران از ایالات متحده نیز افزایش یافته است یکصد و نه هزار و ۳۰۰ بار اقامت در شب، نشان دهنده رشد ۱۴.۱ درصدی است. گردشگران اتریشی با ۱۳۲ هزار رزرو برای اقامت شبانه، رشدی مشابه گردشگران آمریکایی دارند.

بازدید از هامبورگ ۳.۸ درصد افزایش داشته و به بیش از ۴.۹ میلیون اقامت در شب رسیده است. این در حالی است که آمار مربوط به اجلاس G۲۰ ،در اوایل ماه جولای هنوز ثبت نشده است. برای مایکل اُترمبا، مدیر گردشگری هامبورگ،روشن است که «البه فیلارمونی» هامبورگ، گردشگران زیادی را جذب می کند. بیشتر از همه گردشگران انگلیسی و آمریکایی می خواهند سالن کنسرت و هافنکیتی را ببینند. برای گردشگران سوئیسی، پروازهای ارزان قیمت و کم هزینه غیر مستقیم جذاب است.


http://www.mehrnews.com