افزایش قیمت بلیت شرکت‌های هواپیمایی بعد از ماه رمضان

فرداد پرواز

14 خرداد 98


بعد از ماه مبارک رمضان قرار است هزینه سفرهای مردم در آغاز تعطیلات تابستانی دوباره بالا رود. در حالی که سازمان میراث فرهنگی به ویژه مدیریت این سازمان بارها بر ارزان‌سازی سفر تاکید کرده و دائما از برنامه‌ریزی برای این اتفاق صحبت می‌کند اما با توجه به اینکه سیستم سفر و گردشگری در ایران یکپارچه نیست تنها به یک وعده تبدیل شده است.

پس از اینکه راه آهن اعلام کرد که با توجه به افزایش هزینه‌ها مجبور به گران کردن بلیت قطار است و نرخ بلیت قطار بعد از عید فطر ۲۲ درصد افزایش خواهد داشت حالا زمزمه‌های افزایش قیمت بلیت هواپیما به گوش می رسد.

با توجه به پایان ماه مبارک رمضان قاعدتاً تقاضای سفر بین مردم بیشتر می‌شود و وقتی تقاضا بیشتر شود، به همان نسبت هم قیمت بالا خواهد رفت. به‌ دلیل این‌که امکانات شرکت‌های هواپیمایی ما کافی نیست و ناوگان، ناوگانی نیست که پاسخگوی همه این نیازها باشد، عرضه ما از تقاضا کمتر می‌شود بنابراین قیمت قاعدتاً افزایش می‌یابد اما از طرفی هم سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده که سقفی را با توجه به نرخ و زمان و غیره باید رعایت کنند به همین دلیل هنوز نمی‌توان در این خصوص صحبت کرد.