افزایش یک شبانه روزی مدت اقامت مسافران در مازندران

فرداد پرواز

27 دی 1395


ساری - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که طول مدت اقامت گردشگران در این استان امسال یک شبانه روز نسبت به سال 94بیشتر شده است .

مهران حسنی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال گردشگران چهار شب در مازندران اقامت می کردند ولی امسال به چهار روز و پنج شب رسیده است .

وی فراهم آوردن زیر ساخت های اقامتی ارزان قیمت، نظارت بر قیمت ارائه خدمات و جلوگیری از گران فروشی و ایجاد راههای مواصلاتی مناسب را از جمله دلایل تاثیرگذار بر روند افزایش مدت اقامت مسافران در مازندران برشمرد .

حسنی فعالیت اقامتگاههای بوم گردی و خانه های روستایی را هم یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر اقبال گردشگران به مازندران و افزایش مدت اقامت آنان دانست .

وی گفت : پیشتر اقامتگاه بوم گردی در مازندران وجود نداشت ، اما در یک سال اخیر با حمایت ها و اقدامات صورت گرفته برای 51 اقامتگاه بوم گردی در استان مجوز صادر شد .

توزیع سفر در تمامی فصول سال

معاون میراث فرهنگی مازندران همچنین گفت که از 27 اسفند سال گذشته تا 15 دی ماه امسال بیش از 41 میلیون نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شده است.

وی بیشترین میزان سفر به مازندران را تعطیلات تابستان اعلام کرد و افزود: توزیع زمان سفر در تمامی فصول سال یکی از نکات قابل توجه در برنامه گردشگران مازندران در سال جاری بوده است .

او ادامه داد : در حالی که در سال های پیش گردشگران تنها در بهار و تابستان به مازندران سفر می کردند ، اما امسال چرخه توزیع سفر به سمت فصول پائیز و زمستان نیز کشیده شده است .

حسنی به آمار حضور و اقامت بیش از پنج میلیون نفر شب اقامت از اول مهر تا 15 دی امسال به عنوان بخشی از این تغییر سفر نام برد .

وی گفت که معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی مازندران، در سوق دادن و راهنمایی گردشگران برای سفر در فصل پائیز و زمستان موثر بوده است .

حسنی افزود : مازندران با دارا بودن بیشتر از 2 هزار اثر تاریخی و باستانی و ظرفیت های گردشگری فصول سرد سال همچون پرنده نگری، گردشگری روستایی، کوهنوردی و جنگل نوردی ،در تمام فصول می تواند میزبان مسافران باشد .


http://www.irna.ir