افزایش استقبال عمومی از رویداد بزرگ گردشگری کشور

فرداد پرواز

23 بهمن 1395


امسال به دنبال رشدی که گردشگری در این سالها داشته است، نمایشگاه نیز بسیار پرفروغ ظاهر شد و در بخش بین الملل شاهد رشد بسیار زیادی بودیم.

به گزارش ستاد خبری دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «تعداد بازدیدکنندگان داخلی و خارجی این نمایشگاه افزایش داشته است.»

علی باقر نعمتی گفت: «امسال به دنبال رشدی که گردشگری در این سال ها داشته است، نمایشگاه نیز بسیار پرفروغ ظاهر شد و ما در بخش بین الملل شاهد رشد بسیار زیادی بودیم.»

او با بیان اینکه برنامه های جانبی نیز امسال متنوع تر، باکیفیت تر و با برنامه ریزی بهتر برگزار شد، اظهار کرد: «همچنین حضور و مشارکت بخش خصوصی در این نمایشگاه پررنگ تر شده بود و طبق آمارهای اولیه تعداد بازدیدکننده های داخلی و خارجی نیز افزایش یافته بود.»

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری ادامه داد: «در این نمایشگاه بازدیدکنندگان خارجی در بخش های مختلف صنعت گردشگری فرصت داشتند از غرفه های مختلف، استفاده کنند. هیئت های خارجی در سطوح مختلف وزرای گردشگری و معاونان این وزرا بسیار پرتعداد ظاهر شدند و مذاکرات خیلی خوبی با همتایان ایرانی خود داشتند.»

نعمتی زرگران ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه به مهم ترین رویداد گردشگری منطقه تبدیل شود و فرصتی فراهم کند تا همه کشورهای همسایه ظرفیت ها، استعدادها، جاذبه ها و توانمندی های خود را در این نمایشگاه عرضه کنند.»

او با بیان اینکه نمایشگاه گردشگری می تواند بستر مناسبی باشد برای مذاکرات شرکت های مهم خارجی و بین المللی با طرف های ایرانی و همسایه، گفت: «در این بستر است که می توان همکاری ها را در حوزه گردشگری افزایش داد.»

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری درباره تعداد بازدیدکنندگان امسال نمایشگاه نیز اضافه کرد: «آمار دقیق را باید از سازمان توسعه تجارت و شرکت نمایشگاه بین المللی تهران بگیریم، اما طبق برآوردی که از غرفه داران داشتیم 25 درصد تا 30 درصد،شمار بازدیدکنندگان نسبت به دوره قبل افزایش داشته است و این در حالی است که بیشتر ایام این نمایشگاه وسط هفته بود.

نعمتی درباره برنامه نمایشگاه یازدهم در سال آتی نیز گفت: «یکی از آیتم های مهم در مشارکت حضور بخش های مختلف داخلی و بین المللی ثبات در برنامه ریزی، زمان و کیفیت کار است. ما در سه سال اخیر نشان داده ایم که در حفظ کیفیت این بخش و استانداردهای لازم جدی هستیم. سال گذشته فکر می کردند که این یک فروغ کوتاه مدت است و پایان می یابد، اما با برنامه ریزیی که داشتیم و مشارکت خوب امسال همه مطمئن شدند که این اراده جدی است. بنابراین انتظار می رود که سال آینده نمایشگاه باشکوه تر برگزار شود و ما از فردای همین نمایشگاه برنامه ریزی برای نمایشگاه یازدهم را شروع خواهیم کرد.»

گفتنی است، دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران شب گذشته 21 بهمن پایان یافت.


http://www.donyayesafar.com