افراطی های غذا در دنیا

آیا تا به حال یک غذای بیش از انداره تند خورده اید که تا مدت ها تندی اش را در دهان حس کنید؟ بعضی توریست های ماجراجو به دنبال امتحان چیزهای متفاوت و عجیب و گاهی افراط آمیز هستند. این ماجراجویی در زمینه ی غذا رنگ و بوی متفاوتی به خود می گیرد و توریست های غذا به دنبال کشف طعم ها ی جدید دور دنیا را می گردند و گاهی غیر عادی ترین غذا ها را امتحان می کنند. در این مقاله باپنجنوع از افراطی ترین های غذاهای دنیا آشنا خواهیم شد. شاید دوست داشته باشید یکی از آن ها را در سفر بعدی خود تجربه کنید.

1. تند ترین

نیکی وودز و همسرش زئو که مشترکاً شرکت غذاهای آتشین را تأسیس کرده اند، فلفل خود را به عنوان تند ترین غذای دنیا معرفی کرده اند و آن را "بی نهایت" نامیده اند. فلفل بی نهایت به صورت یک بطری سس 150 میلی لیتری است و امتحان کردن آن شجاعت زیادی می طلبد. اگر دوست دارید بدانید نهایت تندی چطور است این سس منحصر به فرد را امتحان کنید.

2safar

2. بودار ترین

در سال 2004 دانشمندان دانشگاه بدفوردشایر یک بینی الکترونیکی ابداع کردند که بوی پنیر را تجزیه و تحلیل می کند. این دستگاه در کنار نوزده انسان متخصص بو یک پنیر نرم از شمال فرانسه به نام ویو بولون را به عنوان بودار ترین پنیر دنیا معرفی کردند. این پنیر حتی از پنیر اپوزه دو بولون بوی قوی تری دارد. اپوزه دو بولون به قدری بو می دهد که همراه داشتن آن در وسایل حمل و نقل عمومی فرانسه ممنوع شده است.

2safar

3. خطرناک ترین

یک غذای خوشمزه ی ژاپنی به نام فوگو (یا پوفرفیش) اگر به اشتباه تهیه شود، خطرناک ترین غذای دنیا محسوب می شود. این ماهی مقادیر مرگ آوری سم در اعضای بدن به خصوص در کبد وتخمدان خود دارد و در نتیجه باید با دقت زیاد آماده شود. بر اساس آمار، میزان مرگ آور بودن این غذا 6.8 درصد است که خطرناک ترین غذای دنیا محسوب می شود. بیشترین میزان مرگ و میر این غذا مربوط به ماهیگیرانی می شود که ماهی هایی که خود صید کرده اند به صورت تازه خورده اند.

2safar

4. زیباترین

سوشی به عنوان رنگارنگ ترین و هنرمندانه ترین غذای دنیا محسوب می شود و بعضی از شرکت های غذایی به تزئین سوشی به چشم یک اثر هنری نگاه می کنند.نیاتایموری یکی از این سوشی های هنری است. البته رستوران هایی که این نوع سوشی را سرو می کنند بسیار کمیاب هستند و هزینه ی گزافی برای آن می گیرند.

2safar

5. گران ترین

ترافل سفید عنوان گران ترین غذای دنیا را به خود اختصاص داده است. این ماده ی غذایی که به وفور در ایتالیا یافت می شود کیلویی تا هفت هزار یورو به فروش می رسد. ترافل مزه ای بسیار ویژه دارد و رستوران های نقاط مختلف دنیا آن را با تخم مرغ خاگینه سرو می کنند. ظاهر ترافل چندان اشتها بر انگیز نیست اما مزه اش فوق العاده و فراموش نشدنی است. ترافلی که یک پسر ایتالیایی به نام کریستیانو ساوینی توسط سگش در توسکانی ایتالیا در سال 2007 پیدا کرد، به مبلغ 330 هزار دلار به فروش رسید و رکورد گران ترین غذای دنیا را از آن خود کرد.

2safar