پایگاه طبیعت گردی استان یزد افتتاح شد

فرداد پرواز

07 اسفند 1395


به گزارش خبرنگار میراث آریا، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در دومین روز از سفر خود به استان یزد، در شهر تفت حاضر شد و پایگاه طبیعت گردی استان یزد را در این شهر افتتاح کرد.

پایگاه طبیعت گردی استان یزد در یکی از بناهای تاریخی متعلق به اداره کل میراث فرهنگی این استان در شهر تفت و به همت بخش خصوصی راه اندازی شده است.

این پایگاه به معرفی مسیرهای جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی در استان یزد می پردازد و با هماهنگی دفاتر خدمات گردشگری این استان و با استفاده از راهنمایان مجوزدار و آموزش دیده طبیعت گردی، به طبیعت گردان خدمات می دهد.

یکی از ویژگی های این پایگاه امکان اقامت برای علاقه مندان به طبیعت گردی است که به همین منظور 6 اتاق پذیرایی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر خود به شهر تفت از اقامتگاه بوم گردی نارتی تی در این شهر بازدید کرد.

این اقامتگاه بوم گردی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، به میزان 150میلیون تومان در زمینی به وسعت 700 متر مربع راه اندازی شده و دارای 6 اتاق با ظرفیت اقامت 20 نفر در هر شب است.

احمدی پور در شهر تفت همچنین از مجموعه توریستی تفریخی باغ نمیر (صدری) بازدید به عمل آورد.


http://www.donyayesafar.com