افتتاحیه فرودگاه شهداد کرمان

فرداد پرواز

استاندار کرمان با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهداد گفت: فرودگاه خاکی شهداد در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد


12دی1395


به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان علیرضا رزم حسینی به اهم اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: استان کرمان برای شروع فعالیت خود نیازمند وحدت سیاسی بود و خوشبختانه طی سه سال گذشته یک عقلانیت و وحدانیت سیاسی خوبی در استان حکم فرما شده و همین همگرایی موجب شد تا دولت زمینه های فعالیت و نشاط اجتماعی را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه در فضای جنجال و سیاسی کاری نمی توان زمینه شادابی برای مردم فراهم کرد، گفت: در استان کرمان در این مدت توفیقات خوبی با محوریت آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان حاصل شد.

رزم حسینی به فعالیت های دولت در حوزه فرهنگی در سراسر استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون نمایشگاه کتاب در جنوب استان در حال برگزاری است.

وی گفت: از آنجایی که استان چند بعدی است و باید نیازهای استان و بسترهای توسعه تامین شود لذا پروژه های عمرانی در کرمان معرفی شد، چرا که بحث ترافیک یکی از مشکلات کرمان است و عدم چاره اندیشی آن را به یک معضل تبدیل می کرد.

استاندار کرمان با اشاره به جدیت شهرداری در اجرای پروژه های شهری تصریح کرد: امید است با بهره برداری از این پروژه ها شاهد ترافیک روان و شهری زیبا باشیم.

مرمت همزمان ۱۵ اثر میراث فرهنگی

استاندار کرمان به تمدن و ظرفیت گردشگری استان کرمان اشاره کرد و افزود: در این مدت برای احیای میراث فرهنگی و تعریف شهر گردشگری کارهایی انجام شده و در حال حاضر ۱۵ اثر میراث فرهنگی به طور همزمان در حال مرمت و بازسازی است.

وی گفت: مجموعه گردشگری قائم یکی از مجموعه های بی نظری است که می تواند به ظرفیت گردشگری تبدیل شود و آینده کرمان را در راستای نشاط وشادابی تغییر بدهد.

رزم حسینی تصریح کرد: پایه های نخستین تله کابین جنوب شرق کشور در کرمان و در مجموعه گردشگری قائم در حال اجرا بوده و هم اکنون منتظر جاده دسترسی آن هستیم که تا کنون این جاده ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید می رود طی چهار ماه پیش رو این جاده به بهره برداری برسد.

وی گفت: این تله کابین به طول هزار و ۶۰۰ متر و در موقعیت زیبا قرار گرفته که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار کرمان بیان داشت: در بحث ورزش نیز سیاست استان بر این بود که هزینه ها در جهت قهرمان پروری بومی هزینه شود و در این راستا سند ورزش در استان تدوین و در سراسر استان اجرایی شده است.

وی با تاکید اینکه زندگی همراه با نشاط بدون تقویت اقتصاد خانوار امکان پذیر نیست، گفت: دراستان کرمان کارهای اقتصادی همزمان با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و مبتنی بر درون زایی آغاز شد و همین امر باعث شد شهرستان قلعه گنج به یک مدل اقتصادی در کشور تبدیل شود و این ایده در استان کرمان با تقسیم استان به هشت منطقه اقتصادی تکثیر یابد.

بسترسازی برای حضور سرمایه گذاران در کرمان

وی با اشاره به اینکه در شهرستان کرمان دو موسسه بزرگ اقتصادی مسئولیت توسعه را به عهده گرفته اند، گفت: کویر زیبا و بی نظیر شهداد به تازگی ثبت جهانی شده و ظرفیت گردشگری خوبی در منطقه وجود دارد و با فعالیت های موسسه اقتصادی در این بخش در آینده نزدیک فرودگاه خاکی شهداد به بهره برداری می رسد.

استاندار کرمان با اشاره به لزوم مشارکت وهمکاری مردم در ساختن شهری توسعه یافته گفت: مردم باید در فضای اقتصادی با تغییر نگرش ها مشارکت کرده و عزتمندانه خود را اداره کنند.

وی به شرایطی که در کرمان به وجود آمده اشاره کرد و افزود: زمینه حضور سرمایه گذاران در سراسر استان فراهم آمده و با توجه به اینکه نرخ مشارکت در استان کرمان چهار درصد افزایش یافته، این کار باید استمرار یابد.

رزم حسینی در ادامه از مردم کرمان به دلیل صبر و شکیبایی در برابر اجرای پروژه های عمرانی قدردانی کرد و تصریح کرد: امید است با مطالبه گری مردم پروژه های بیشتری در سطح استان اجرا کنیم.


http://tnews.ir