اعترافات یک مهماندار

اعترافات یک مهماندار

در ارتفاع سی هزار پا از سطح زمین چه اتفاقاتی می افتد؟ زندگی خدمه ی پرواز که بیشتر اوقات خود را در ارتفاع می گذرانند به چه صورت است؟ آیا شما هم مانند بسیاری از مسافران نسبت به زندگی، احساسات و شخصیت کارکنان هواپیما به خصوص مهمانداران کنجکاو هستید؟ شاید به خاطر آن همه سفر به حال آن ها غبطه می خورید و شاید هم دقیقاً به همین خاطر دلتان برایشان می سوزد؟در ضمن حتماً قبلاً شنیده اید که رفتار بی ادبانه با مهمانداران عواقب خوبی ندارد اما احتملاً نمی دانید این عواقب دقیقا چه هستند. در این مقاله پای صحبت لوسی از مهمانداران سابق هواپیما نشسته ایم تا رازهایش را بشنویم. با 2Safar همراه باشید.

1. لزوم رعایت ادب

حتماً مراقب نحوه ی صحبت خود با خدمه ی پرواز و مهمانداران باشید. ممکن است در جواب جملات تند خود فقط جمله ی تندی متقابلی نشنوید و برخورد خیلی بدتری در انتظارتان باشد. در یکی از پرواز های گذشته ما با گروهی از نوجوانان وقیح و بی ادب در پرواز به آمستردام همسفر بودیم. رفتار بی ادبانه ی آن ها به حدی آزار دهنده بود که تصمیم به انتقام گرفتیم. به این شکل که با گمرک فرودگاه تماس گرفته و اعلام کردیم به این مسافران مشکوک هستیم واحتمال دارد مواد مخدر با خود حمل کنند. امیدوارم یک بازرسی دقیق و موشکافانه و معطلی در بخش گمرک کمی آن ها را ادب کرده باشد!

2safar

2. اکسیژن، درمان سردرد و خستگی

این حقیقت دارد که زندگی خدمه ی کابین به خصوص در پرواز های بین المللی می تواند هیجان انگیز باشد. شما به سرتاسر دنیا سفر می کنید و با افراد زیادی سر و کار دارید. اما همیشه اوضاع تا این حد دلپذیر نیست. شب ها خیلی دیر خوابیدن یا اصلاً نخوابیدن، صبح ها زود بیدار شدن و یا پس از یک پرواز طولانی فقط یک شب استراحت کردن بخش جدایی ناپذیر شغل ماست. ما گاهی مجبور هستیم از اکسیژن موجود در هواپیما برای تسکین سردرد و خستگی خود استفاده کنیم تا نیروی ادامه ی کار را به دست بیاوریم.

2safar

3. تمیز نبودن هواپیما

گاهی پیش می آید که فرصت کافی برای چک کردن تک تک صندلی ها و مطمئن شدن از تمیزی آن ها وجود ندارد به خصوص وقتی که هواپیما بلافاصله باید پرواز دیگری انجام دهد. در یکی از پرواز ها مسافری به نام ریکی از ایستندرز به طور تصادفی دست خود را داخل کیسه ی استفراغ مسافر قبلی فرو برده بود! آن کیسه در جیب صندلی از پرواز قبل باقی مانده و ریکی با بدشانسی غیر قابل تصوری رو به رو شده بود!

2safar

4. سرسره بازی با سینی

گاهی پیش می آید که هیچ مسافری در پرواز وجود ندارد. در این پرواز ها خیلی خوش می گذرد چون مشخصاً کار خیلی کمی برای انجام دادن هست. گاهی ما در زمان تیک آف سینی های پذیرایی را کف هواپیما می گذاریم و روی آن ها سرسره بازی می کنیم. شاید تعجب کنید که این سینی ها با چه سرعتی سر می خورند اما خطر سوختن فرش کف هواپیما وجود دارد و ما سعی می کنیم مراقب باشیم!