اعترافات یک مسئول امور بار در فرودگاه

اعترافات یک مسئول امور بار در فرودگاه

آیا تا به حال ایرلاینی چمدان شما را گم کرده است؟ آیا دوست دارید بدانید چه بر سر چمدان های شما پس از تحویل آن ها به بار می آید؟ در این مقاله اعترافات یکی از مسئولان بار زدن چمدان مسافران در یکی از فرودگاه های بزگ و مهم دنیا را با شما در میان می گذاریم که خواندن آن خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید.

1. مهم ترین علت گم شدن چمدان ها چیست؟

تحویل دادن چمدان در دقایق آخر یکی از دلایل گم شدن آن است. همچنین ترانسفر و پرواز دو قسمتی نیز یکی دیگر از د لایل گم شدن چمدان است.

2safar

2. آیا تا به حال چیزی از داخل چمدان ها سرقت شده است؟

در طول فعالیت من این اتفاق فقط یک بار رخ داده است. تیم مشهور فوتبالی برای مسابقات جام قهرمانی باشگاه های اروپا سفر می کردند که بازوبند کاپیتان تیم از داخل چمدان سرقت شد. به جز این مورد هیچ مورد مشابهی سراغ ندارم.

2safar

3. بدترین جنبه ی شغل شما به عنوان مسئول بار چیست؟

بار زدن چمدان ها در گرمای تابستان بدترین جنبه ی شغل ما محسوب می شود. گرما در باند فرودگاه بسیار شدید است و ما در هنگام بار زدن چمدان ها باید بسیار دقیق عمل کنیم تا همه ی چمدان ها را در قسمت بار هواپیما جا بدهیم. یک چمدان به طور متوسط سی کیلوگرم وزن دارد و ما معمولاً حدود 200 چمدان را بار می زنیم که کاری بسیار سخت و طاقت فرساست.

2safar

4. عجیب ترین چیزی که تا به حال یک نفر با خود به هواپیما آورده است چیست؟

ما چیزهای عجیبی را تا به حال بار زده ایم از نیزه یبزرگ مخصوص پرش گرفته تا قایق پارویی! اما عجیب ترین چیز عصایی بود که خنجره ای در آن مخفی شده بود. پس از بررسی دقیق مأمورین عصا را به قسمت بار تحویل دادیم.

2safar

5. به نظر می رسد که چمدان ها در قسمت بار آسیب می بینند. علت ان چیست؟

ما چمدان ها را پرت کرده و گاهی آن ها را محکم به هم می کوبیم. حتی گاهی مسابقه می گذاریم که چه کسی می تواند چمدان را محکم تر پرتاب کند! در نتیجه گاهی دسته ی چمدان ها به خصوص چمدان های گران می شکند مانند چمدان های لویی ویتون که چندان مقاوم نیستند.

2safar

6. آیا توصیه ای برای مسافران دارید که چگونه از آسیب دیدن چمدان اجتناب کنند؟

اولاً چمدان هایی با بدنه ی سخت انتخاب کنند چون احتمال آسیب دیدن وسایل داخل آن کمتر است. از ساک های بدون چرخ اجتناب کنند چون این ساک ها در مقابل ضربه مقاوم نیستند و احتمال شکستن و خراب شدن وسایل داخل آن وجود دارد. چمدان خود را زیاد سنگین نکنند چون احتمال شکستن دسته ی آن زیاد است. بهتر است از کاور مخصوص چمدان استفاده کنند چون اگرچه این کاور ها آسیب می بیند اما خود چمدان سالم می ماند. نوار پیچ کردن چمدان در فرودگاه نیز بهترین راه برای حفظ و نو نگه داشتن چمدان است و همچنین کسی نمی تواند پنهانی چیزی داخل چمدان مسافر بگذارد.

2safar