اشتباهات ما در فرودگاه و هواپیما کدامند

اشتباهات ما در فرودگاه و هواپیما کدامند

در این مقاله برخی از اشتباهات رایج در فرودگاه و داخل هواپیما را شرح خواهیم داد و نکاتی کلیدی و مفید در این رابطه را با شما در میان خواهیم گذاشت. با 2Safar همراه باشید

وزن نکردن چمدان کابین و کوله پشتی

شاید برخی ایرلاین ها چمدان کابین شما را وزن نکنند اما این یک قانون کلی نیست و بیشتر اوقات تمام وسایل شما وزن می شود. فکر نکنید برای فرار از اضافه بار می توانید تمام وسایل اضافی خود را در چمدان کابین جای بدهید و هیچ کس کاری به کار شما نخواهد داشت. همیشه چمدان کابین خود را به همراه سایر چمدان هایتان وزن کنید و بکوشید چمدان خود را سنگین تر از حد مجاز نکنید. در صورتی که بدشانس باشید و ایرلاین مربوطه چمدان کابین یا کوله پشتی شما را وزن کند و بارتان سنگین باشد، عملاً کاری از دستتان ساخته نخواهد بود و مجبور می شوید هزینه ی زیادی بابت اضافه بار بدهید.

2safar

قرار دادن آیتم های ممنوعه در ته چمدان کابین

چنین کاری شما را در گیت امنیتی دچار مشکل خواهد ساخت. اگر مایعات به همراه دارید و مطمئن نیستید میزان آن مجاز است یا خیر، حداقل آن را در سر چمدان قرار دهید تا در صورتی که مأمور کنترل امنیتی فرودگاه از شما بخواهد چمدان خود را باز کنید و شیشه را در بیاورید، مجبور نشوید کل چمداتان را در آن جا خالی کنید. ضمن اینکه سعی کنید به طور کلی هر وسیله ای که شک دارید توجه و حساسیت مأموران کنترل امنیتی را جلب می کند در چمدان هایی که به بار تحویل می دهید بگذارید مگر آن که کلاً چمدان بار نداشته باشید و تمام وسایل شما در چمدان کابین باشد. این مسئله در مورد قیچی کوچک آرایشی، اسپری مو غیره نیز صدق می کند.

2safar

به همراه نداشتن خودکار در سفرهای خارجی

شما برای پر کردن فرم های مخصوص گمرک در سفر به خیلی از کشور ها به خودکار احتیاج دارید. به جای آن که از مهماندار یا سایر مسافران خودکار قرض کننید یک خودکار همیشه به همراه داشته باشید.

2safar

نگرفتن صندلی برای کودکتان

حتی اگر فرزندتان کوچک است و ایرلاین شما را وادار به خرید صندلی نمی کند، بهتر است برای فرزندتان صندلی جداگانه خریداری کنید زیرا قرار دادن کودک در آغوشتان به شدت خطرناک است. اگر ایرلاین ها در این زمینه سختگیری نمی کنند چون می خواهند شما را ترغیب به سفر کنند، نه اینکه این کار به نفع کودک شما باشد.

2safar

نداشتن وسایل ضروری در چمدان کابین

اگر چمدان بار شما تأخیر داشته باشد یا گم شود، شما باید وسایل مورد نیاز خود را در چمدان کابین داشته باشید. چند دست لباس ضروری، شارژر موبایل، برخی داروهای ضروری، نسخه ی دارو و وسایل بهداشتی آرایشی ضروری را در چمدان بگذارید.

2safar

استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب باید در کیف دستی شما باشد و هر چند ساعت یک بار کرم خود را تجدید کنید. حتی در داخل هواپیما نیز باید کرم بزنید و بدانید اشعه ی آفتاب در ارتفاع بالا مضر تر و آسیب رسان تر است.

2safar

استفاده نکردن از دستشویی سالن ترانزیت

از زمانی که در صف سوار شدن به هواپیما می ایستید تا نشستن بر روی صندلی و تیک آف هواپیما و نهایتاً خاموش شدن چراغ بسته بودن کمربند پس از رسیدن به ارتفاعی مشخص، ممکن است نیم ساعت و بیشتر طول بکشد. سعی کنید در سالن ترانزیت و قبل از اعلام شماره پروازتان برای سوار شدن به هواپیما به دستشویی بروید در غیر این صورت برای رفتن به دستشویی باید مدتی طولانی صبر کنید.

2safar

نخریدن قهوه، چای یا بطری آب در ترانزیت

شما اجازه ی بردن مایعات را به داخل سالن ترانزیت ندارید اما می توانید در همان سالن برای خود نوشیدنی بخرید. قهوه و چای داخل هواپیما نه تنها بی کیفیت هستند بلکه تا هنگام پذیرایی مدت طولانی باید منتظر بمانید. نوشیدن قهوه و چای در سالن تزانزیت شما را سرحال خواهد کرد و بهتر است بطری آب برای رفع تشنگی در کیف دستی خود بگذارید. به خصوص اگر کودکی همراه دارید خرید آب را فراموش نکنید. چنان چه قمقمه ی خالی آب همراه دارید پر کردن آن را در سالن ترانزیت فراموش نکنید.

2safar

گزارش ندادن به موقع گم شدن چمدان

ایرلاین ها تا 3400 دلار برای چمدان های گمشده پرداخت می کنند. برای دریافت خسارت کامل چمدان گمشده ی خود، باید در اسرع وقت و به محض آن که متوجه گم شدن چمدان خود شدید این موضوع را گزارش دهید. در این مورد ایرلاین ها ضرب الاعجل سختگیرانه ای دارند. این موضوع درباره ی آسیب دیدن چمدان نیز صدق می کند. اگر هنگام تحویل چمدان متوجه شدید که دسته ی چمدانتان شکسته یا آسیب دیگری دیده است بلافاصله خسارت را گزارش دهید. این گزارش حتماً باید قبل از ترک فرودگاه صورت گیرد.

2safar

خرید از فروشگاه دیوتی فری فرودگاه

اگر مدتی در فرودگاه معطل شوید به خصوص فرودگاه هایی که پروازهای ترانسفر شما از آن ها صورت می گیرد، گشت زدن در فروشگاه و خرید نوعی وقت گذرانی لذت بخش محسوب می شود. این فروشگاه ها برای عرصه ی کالاهای معاف از مالیات ساخته شده اند اما در واقع قیمت کالاها در این فروشگاه گران هستند. اگرچه فروشگاه های فرودگاه های مختلف با یکدیگر فرق دارند اما خرید با مبالغ بالا از این فروشگاه ها هوشمندانه نیست.

2safar

استراحت نکردن در فرودگاه

در پرواز های خارجی شما باید حداقل سه ساعت قبل در فرودگاه باشید. اگر برنامه ی استراحت در این مدت نداشته باشید در طول پرواز و به خصوص روز اول سفرتان بسیار خسته خواهید بود. لزوم استراحت در فرودگاه در پروازهای ترانسفر نیز صدق می کند. شما گاهی ساعات طولانی در یک فرودگاه معطل خواهید بود. برای چرت زدن در فرودگاه چند نکته را رعایت کنید. مراقب وسایلتان باشید و اگر همراهتان قصد خوابیدن ندارد وسایل خود را به اوبسپارید. ضمناً مراقب باشید طوری خوابتان نبرد که از پرواز جا بمانید. آلارم گوشی خود را تنظیم کنید و اگر با کسی سفر می کنید، ترجیحاً به نوبت استراحت کنید.

2safar