اسپانیا چگونه تبدیل به پرطرفدارترین مقصد گردشگران اروپا شد؟

فرداد پرواز

24 مرداد 1396


کسانی که به اسپانیا سفر کرده اند معتقدند که اسپانیا نه تنها جذاب ترین و پرطرفدارترین مقصد اروپاست بلکه ارزان ترین کشور نیز هست چرا که می توان از خدمات عمومی آن به راحتی استفاده کرد و گردشگران خارجی برای رسیدن به هر نقطه از شهر و کشور کوچکترین مشکلی ندارند.

در شهر برای راحتی گردشگران غیر از وسایل حمل و نقل عمومی، اتوبوسهای گردشگری متعددی نیز در تردد هستند که مسافران می توانند از باجه های مختلفی تورهای آن را خریداری کنند و در هر ایستگاهی که مخصوص به آنهاست در انتظار ایستاده و سوار بر اتوبوس شوند.راهنمای گویا و دیجیتالی این اتوبوسهای دو طبقه روباز برای گردشگران به 17 زبان مختلف جاذبه های گردشگری در مسیر و جاذبه هایی که برای آنها توقف خواهد کرد را توضیح می دهد. مسافران در هر ایستگاه که توقف می کنند بعد از دیدن آن جاذبه دوباره در همان ایستگاه به مدت کوتاهی منتظر می مانند و سوار اتوبوس بعدی می شوند تا به جاذبه بعدی برسند.

هر گردشگری به هر اطلاعی درباره جاذبه های گردشگری شهر نیاز داشته باشد در کمترین زمان ممکن به آن دسترسی پیدا خواهد کرد چون نه تنها سایت های اطلاع رسانی و اپلیکیشن های متعددی او را راهنمایی خواهند کرد بلکه برای آنها کیوسک های اطلاع رسانی بسیار زیادی در همه جای شهر به خصوص میادین اصلی قرار دارد که به سوالاتشان پاسخ می دهند.

اینترنت رایگان و پرسرعت در همه جای شهر موجود است

اینترنتی که گردشگران در اختیار دارند تنها مختص به بسته هایی نیست که در مبادی ورودی شهرها به فروش می رسد در همه جای شهر می توان از اینترنت پرسرعت ملی و رایگان استفاده کرد و آنلاین بود.

هاستل ها در شهرهای اسپانیا همچون مسافرخانه ها دارای امکاناتی از قبیل ماشین رختشویی و آشپزخانه هستند و می توان نرخ بیشتری داد و یک اتاق در اختیار گرفت و یا با مسافرانی از کشورهای دیگر هم اتاق شد. با این وجود بهتر است از قبل شرایط هاستل را بررسی کرده و سپس در آنها اقامت کرد.

هتلها نیز قیمت شان متغیر است و برای آنها تفاوتی نمی کند که مسافر خارجی دارند یا داخلی. همه باید یک نرخ بدهند. هتل های 4 و 5 ستاره اسپانیا بابت خدمات جانبی هتل ها نرخ های متفاوتی دارند برخی از آنها بابت استفاده مسافران از امکاناتی مانند استخر هزینه جداگانه دریافت می کنند و برخی دیگر نه. این موضوع به نرخ اتاق ها بستگی دارد.

خوبی شهرهای اسپانیا در این است که با هر نرخ و هر کیفیتی می توان اقامتگاه انتخاب کرد و این کار سرگردانی برای مسافر به دنبال نخواهد داشت.


http://www.donyayesafar.com