استقبال مصری‌ها از سفر گردشگران ایرانی به سرزمین فراعنه

فرداد پرواز

12 دی 1395


اظهارات یک مقام مصری مبنی بر ازسرگیری تورهای گردشگری از ایران به مصر از نشانه‌های تلاش برای تقویت روابط دوجانبه ارزیابی شده است.

محمود عامر، خبرنگار خبرگزاری تسنیم، قاهره : یک مقام مسئول در دولت مصر اعلام کرد که قرار است از آغاز سال میلادی 2017 تورهای گردشگری ایران به مصر از سرگرفته شود. ضوابط و مقررات امنیتی که باید در این تورها رعایت شود، متعاقبا اعلام خواهد شد.

یک شهروند مصری می‌گوید :ان شاء الله حرکت خوبی آغاز خواهد شد. امکانات مصر در صنعت گردشگری چیزی از کشورهای اروپایی کم ندارد. ما آثار باستانی زیادی داریم. ما آثار باستانی منحصر به فردی داریم که نمونه آنها در هیچ جای جهان وجود ندارد. در مصر امنیت و آرامش وجود دارد، مصر از تنوع زمینه‌های گردشگری خاصی برخوردار است. اگر کسی دنبال شکوه و عظمت باشد، منظورش فقط گردشگری نیست.

شهروند دیگری درباره ازسرگیری سفر گردشگران ایرانی به مصر به تسنیم می‌گوید: ما به آنها خوش آمد می‌گوییم، زیرا مصر به تمام دنیا خوش آمد می‌گوید. همه کشورهای دنیا می توانند از امکانات توریستی مصر استفاده کنند و دراین زمینه مشکلی وجود ندارد.

مسئولان مصری تاکید کرده‌اند که تورهای گردشگری ایرانیان با هماهنگی شرکت‌های گردشگری دولتی مصر، وارد کشور خواهند شد.

به گفته مسئولان مصری، تورهای گردشگری ایرانی سه برابر تورهای اروپایی، برای صنعت گردشگری مصر درآمدزایی خواهد داشت.

یک شهروند مصری به تسنیم می‌گوید در روزهای اخیر، دولت مصر به آثار باستانی داخل شهرها، اهتمام بیشتری نشان داده است. دولت در نظر دارد تا بار دیگر آثار باستانی مصر که گویای عظمت و شکوه این کشور است، را مورد بازسازی و مرمت قرار دهد.

در نتیجه تورهای گردشگری چه از ایران و چه از هر کشوری که بیایند، خوب است. چرا تورهای گردشگری از ایران به مصر نمی‌آید ؟ ما افتخار می‌کنیم که گردشگران ایرانی بیایند و مصر را ببینند. در نهایت ، به سود مصر است. گردشگران ایرانی به صورت قانونی بیایند و از آثار باستانی مصر دیدن کنند. باید بیایند. زیرا ملت ایران، ملت خوب و مورد احترام است و ما با آنها روابط حسنه‌ای داریم. امکانات گردشگری مصر در خدمت آنها و به نفع اقتصاد مصر است.

گفته می‌شود روابط بین دو کشور مصر و ایران در حال بهبودی بود که در جریان انقلاب اسلامی ایران، وزارت گردشگری مصر، فعالیت‌های گردشگری با ایران را به دلایل امنیت ملی، به حالت تعلیق در آورد.از سر گرفته شدن تورهای گردشگری ایران به مصر، با هدف تحکیم روابط مصر و ایران صورت می‌گیرد.


https://www.tasnimnews.com