استرالیا علاقه مند سرمایه گذاری در بخش گردشگری اردبیل است

فرداد پرواز

18 مرداد 1396


اردبیل - ایرنا - معاون سفیر استرالیا در تهران گفت: استرالیا علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل است.

به گزارش ایرنا ، تیم پترسون روز چهارشنبه در نشستی با مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: افزایش ورود گردشگران در پسابرجام،علاقمندی سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایران را افزایش داده،و بزودی زمینه های سرمایه گذاری در استان اردبیل را در کمیسیون سرمایه گذاری استرالیا مطرح خواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه استرالیا از مقاصد پرطرفدار گردشگری در دنیاست گفت: استرالیا دانش فنی بالایی در حوزه گردشگری دارد و بسیاری از هتل ها و تاسیسات گردشگری آن،توسط شرکت های چندملیتی اداره می شوند.

وی اضافه کرد: هماهنگی لازم را برای بازدید سرمایه گذاران استرالیایی از استان اردبیل خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل هم در این نشست به تشریح جاذبه های طبیعی ، فرهنگی و فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان پرداخت.

کریم حاجی زاده همچنین به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی به عنوان تنها اثر ثبت شده جهانی استان در یونسکو اشاره کرد،و معماری بقعه الله را در جهان منحصر بفرد دانست و افزود: این مجموعه،سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران خارجی،از اقصی نقاط جهان است.

وی اظهار کرد: عشایر شاهسون منطقه دشت مغان،که کاملا آداب و رسوم و معیشت کوچ نشینی خود را بصورت سنتی حفظ کرده اند می تواند زمینه مناسبی برای جذب گردشگر باشد.

حاجی زاده همچنین به برپایی نمایشگاه صنایع دستی اردبیل اشاره کرد و گفت: تولیدات صنایع دستی استان،از ارزشمندترین هنرهای جهان است.


http://www.irna.ir