استاندار گیلان: نجات اقتصادی در گرو توسعه صنعت گردشگری است

فرداد پرواز

18بهمن1395


استاندار گیلان احترام به سرمایه‌گذاران را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به توسعه گردشگری، می‌توانیم اقتصاد گیلان را نجات دهیم.

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان، محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح هتل سه‌ستاره زیتون، در شهرستان رودبار، مردمان این شهرستان را مهربان و باعطوفت دانست و بر ضرورت خدمت‌رسانی هر چه بیشتر مسئولان به مردم تأکید کرد.

او با بیان اینکه شهرستان رودبار در مسیر توسعه روند مثبتی را طی می‌کند افزود: خدمات صورت‌گرفته درحقیقت خدمات نظام و انقلاب است.

نجفی توسعه همه‌جانبه بخش گردشگری در گیلان را در رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال‌زایی مؤثر دانست و اظهار کرد: فضای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در بخش گردشگری استان به‌خوبی فراهم شده است.

و گیلان را یکی از امن‌ترین استان‌های کشور دانست و یادآور شد: امروز با توجه به امنیت خوبی که در استان وجود دارد، فضا برای رونق‌بخش گردشگری فراهم است.

نجفی در این خصوص با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی برای توسعه گردشگری در گیلان گفت: همه ما باید از فضای موجود برای توسعه استان نهایت استفاده را بکنیم تا در کنار رشد اقتصادی، شاهد افزایش نرخ اشتغال‌زایی نیز باشیم.

استاندار گیلان تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه اشتغال‌زایی گیلان صورت گرفته که این مهم حاصل تلاش‌های خدمت‌گزاران دولت تدبیر و امید در استان بوده است.

نجفی بهره‌برداری از 44 پروژه در بخش گردشگری در ایام‌الله دهه فجر را انعکاسی از تلاش‌های صورت‌گرفته در حوزه گردشگری خواند و افزود: اعتقاد داریم در کنار حفظ کشاورزی، صنعت و اقتصاد دریامحور، باید به گردشگری نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.


http://tnews.ir