استانبول در یک نگاه

فرداد پرواز

@val3

استانبول شهر بزرگ ترکیه از طریق تنگه ی بسفر Bosphorus در میان اروپا و آسیا واقع شده است.


استانبول Istanbul، شهری در ترکیه

این شهر قدیمی، تأثیرات فرهنگی امپراتوری های بسیاری را که در آن زمان حکومت می کرد، منعکس می کند. در منطقه سلطان محمود Sultanahmet، میدان اسب دوانی در فضای باز مربوط به دوران روم که برای قرن ها مسابقات ارابه در آن جا برگزار می شد و ستون های هرمی شکل مصری، باقی مانده است. ایا صوفیه نمادی از روم شرقی با گنبد و مناره های بلند مربوط به قرن 6 و موزاییک هایی نادر از مسیح است.

@val3

مسجد سلطان احمد عثمانی (مسجد آبی) به دلیل کاشی های آبی داخلی آن نامگذاری شده است.کاخ توپکاپی Topkapı Palace مربوط به سال 1460، به سلطان های عثمانی تا قرن 19 بر می گردد، شامل مصنوعات سلطنتی و اتاق های بزرگ حرمسرا هستند. در نزدیکی این مکان بازار ادویه و بازار بزرگ قرار دارند.

دهانه شاخ طلایی، پل گالاتا Galata است، مکانی محبوب برای ماهیگیری است و به قلب مدرن شهر می رسد. منطقه گالاتا Galata برای برج های قرون وسطایی و فروشگاه های بزرگش شناخته شده است.

بارهای زیبای بی اوغلو Beyoğlu در جنوب میدان تاکسیم قرار دارند.شرق شهر، طرف آسیا، شامل مناطق مسکونی و مناطق رو به دریا نظیر کادیکوی Kadiköy است.

@val3


زمان مناسب برای سفر به استانبول

استانبول مقصدی در تمام طول سال است، گرچه اکثر بازدید کنندگان در ماه های می – سپتامبر می آیند، زمانی که آب و هوا گرم و مرطوب است. زمستان (نوامبر - فوریه) سرد و بارانی و اغلب برفی است.

@val3


رویداد های مهم جهت بازدید از استانبول

رویدادهای محلی شامل جشنواره فیلم بین المللی استانبول (آوریل) و جشنواره موسیقی استانبول (ژوئن) است.

@val3