استادیوم های روسیه

استادیوم ها

مسکو

استادیوم لوژنیکی

رانندگی تا استادیوم لوژنیکی

در خلال روز های برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه،مسیر های رفت و آمد اتومبیل و خودرو ها در محدوده ی منطقه ی استادیوم لوژنیکی همراه با محدودیت خواهند بود، البته این محدودیت شامل وسایل حمل و نقل عمومی و اتومبیل های دارای کارت ویژه ی ورود به پارکینگ و منطقه استادیوم نمی باشد.

2safar

اگر قصد استفاده از اتومبیل شخصی و یا اجاره ایی خود را دارید، باید گذرنامه و کارت ویژه ایی برای تردد در منطقه ی ورزشگاه لوژنیکی داشته باشید. در غیر این صورت باید از وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد در محدوده ی استادیوم استفاده کنید.

2safar

پلوژنسکایا 24، ساختمان شماره ی 1(Luzhnetskaya Embankment 24, Building 1)، آدرس استادیوم لوژنیکی در مسکو است. اگر از بخش های جنوب غربی شهر مسکو قصد رفتن به استادیوم لوژنیکی را دارید، وارد پروسپکت وارنادسکوگو(ProspektVernadskogo) شده و پس از عبور از سادووی (Sadovoye Ring) به خیابان کومسومولسکی (KomsomolskiyProspekt) بروید. استادیوم لوژنیکی از طریق سادووی (Sadovoye Ring)هم برای دیگر مناطق شهر قابل دسترسی است.مسیر فرونزسکایا (Frunzenskaya Embankment) در صورتی که ترافیک سنگینی نداشته باشد، مسیر مناسبی برای رسیدن به استادیوم لوژنیکی به شمار می رود.

چگونگی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به استادیوم لوژنیکی

2safar

در نزدیکی استادیوم لوژنیکی، ایستگاه متروی وروبویف گوری (Vorobyovy Gory) در خط سوکولینچسکایا(Sokolnicheskaya) قرار دارد. که از استادیوم تا این ایستگاه به صورت پیاده 10 دقیقه فاصله زملانی وجود دارد. ایستگاه دیگری هم درست در همین فاصله با استادیوم ، در نزدیکی محل برگزاری مسابقات یعنی استادیوم لوژنیکی قرار گرفته است. این ایستگاه لوژنیکی است که بخشی از خط اصلی مترو مسکو به شمار می رود.

2safar

از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی قابل استفاده برای شهروندان وگردشگران در مسکو ، ایستگاه های اتوبوس و واگن های برقی هستند، که نزدیک ترین ایستگاه به استادیوم، ایستگاه لوژنیکی است. که در فاصله ی 10 دقیقه ای استادیوم قرار دارند. در صورت لزوم می توانید از اتوبوس های شماره ی M3،c12، 64، 255، یا 806 و یا واگن برقی شماره ی 38 استفاده کنید. ایستگاه دیگری نیز برای وسایل حمل و نقل عمومی در نزدیکی استادیوم لوژنیکی در خیابان کومسومولسکی (KomsomolskiyProspekt) وجود دارد که فاصله ی زمانی تقریبا یکسانی با ایستگاه لوژنیکی نسبت به استادیوم دارد و اتوبوس و واگن های برقی مشابهی نیز در ایشتگاه توقف می کنند با این تفاوت که اتوبوس های شماره ی T79 و A هم در این ایستگاه توقف می کنند.

2safar

استادیوم اسپارتاک

رانندگی تا استادیوم اسپارتاک

محدوده ی استادیوم اسپارتاک در خلال روز های برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه، برای تمامی خودرو ها و اتومبیل ها محدود خواهد بود و تنها وسایل حمل و نقل عمومی و کسانی که دارای مجوز ویژه برای تردد و ورود به پارکینگ و محوطه ی نزدیک استادیوم هستند، مجاز می باشند.

2safar

در صورتی که از چنین مجوزی بر خوردار نیستید، بهتر است اتومبیل خود را (و یا اتومبیل اجاره ایی تان را) در بیرون محوطه پارک کرده و از وسایل حملو نقل عمومی استفاده کنید.

2safar

استادیوم اسپارتاک در ولوکولامسکوی شوسه(Volokolamskoyeshosse)، قطعه ی 69 واقع شده است. در صورتی که از مرکز شده با اتومبیل در حال رانندگی هستید، مسیر خود به سمت حومه ی شهر را ادامه دهید، در تقاطع ولوکولامسکوی شوسه (Volokolamskoyeshosse) و ولوکولامسکوی پروِزد (Volokolamskyproezd) شما باید در دوربرگردان به سمت راست خود یعنی پروکتیرومی پروِزد شماره ی 5219 (Proektiruemyproezd № 5219) پیچیده و سپس به سمت چپ در پروکتیرومی پروِزد شماره ی5484 (Proektiruemyproezd № 5484) بروید.

2safar

اگر از سمت حومه های شهر در حال حرکت درولوکولامسکوی شووس به سمت استادیوم هستید، تا محل تقاطع با پروکتیرومی پروِزد شماره ی 5503 در جاده اصلی مسیر خود را ادامه دهید، پس از آن در جاده فرعی

پروکتیرومی پروِزد شماره ی 5219 مسیر خود را دنبال کنید.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به استادیوم اسپارتاک

2safar

راحت ترین مسیر برای رسیدن به استادیوم اسپارتاک استفاده از مترو است. در نزدیکی استادیوم دو ایستگاه مترو بر روی خط (7) تاگانسکو(Tagansko) –کراوسپرسنسکایا(Kranospresnenskaya) درست در منطقه ی استادیوم اسپارتاک و در مجاورت آن قرار گرفته اند. یکی از آنها، ایستگاه متروی اسپارتاک است، که به صورت پیاده 5 دقیقه با استادیوم فاصله دارد. ایستگاه دیگر، ایستگاه متروی توشینسکایا(Tushinskaya) است، که نسبت به ایستگاه اسپارتاک، فاصله بیشتری را تا استادیوم در پیش خواهید داشت، که به صورت پیاده در حدود 7 تا 10 دقیقه تا استادیوم فاصله دارد.

2safar

ایستگاه متروی توشینسکایا، بخشی از قطب مرکزی ترابری و حمل نقل مسکو نامیده می شود، که شامل یک ایستگاه اتوبوس و ایستگاه راه آهن توشینو می باشد. برای رسیدن به مرکز توشینسکایا می توانید یکی از چندین اتوبوس عازم این مرکز را انتخاب کنید:

• اتوبوس های شهری: شماره های 2 ,88 ,210 ,248 ,266 ,372 ,400T ,409 ,436 ,450 ,455 460M, 464, 467, 540, 541, 568, 575, 614, 631, 640, 741, 741K, 777, 904, 904K, 930, 961, 964.

• اتوبوس های حومه ی شهر: شماره های 230, 301, 307, 372, 409,450,455, 464,964

شما می توانید از قطار های بین شهری در ایستگاه های راه آهن کورسکی(Kursky) و ریژسکی(Rizhsky) برای رفتن به ایستگاه راه آهن توشینو نیز استفاده کنید.

2safar

در غرفه ی چپ ،درب ورودی قسمت شمالی استادیوم، واقع در سمت چپ مجسمه ی گلادیاتور، صندلی های چرخ دار(ویلچر) در دسترس هواداران قرار می گیرد و از آنجا کارکنان استادیوم میهمانان را به جایگاه هایشان راهنمایی می کنند.

در روز های مسابقه هم، اتوبوس های بیشتری بین استادیوم، ایستگاه مترو، فرودگاه و فرودگاه بین المللی شِرِمِتیو(Sheremetyevo) فعالیت خواهند داشت.

2safar

استادیوم سنت پترزبورگ

رانندگی تا استادیوم سنت پترزبورگ

2safar

استادیوم شهر سنت پترزبورگ هم چون دیگر استادیوم های میزبان مسابقات فوتبال جام جهانی 2018، دارای محدودیت های ترافیکی و تردد اتومبیل های شخصی در روزهای برگزاری مسابقات است. البته باز همچون دیگر استادیوم های روسیه، تردد وسایل حمل و نقل عمومی و خودروهای دارای کارت ویژه تردد در محدوده ی استادیوم و پارکینگ استادیوم مجاز می باشد.بنابراین در صورت نداشتن کارت ویژه ی تردد در این منطقه، باید خودرو شخصی و یا اجاره ایی تان را در خارج از محدوده پارک کرده و از وسایل حمل و نقل عمومی در محدوده ی استادیوم استفاده کنید.

2safar

این استادیوم در قسمت غربی جزیره ی کرستووسکی(Krestovskiy Island) در بخش فوتبالنایا آلیا 1 (FutbolnayaAlleya 1) قرار گرفته است. که از طریق بولشویی کرستوسوکی (Bolshoi Krestovskiy)، لازاروسکی (Lazarevskiy) یا پل بولشویی پتروسکی (Bolshoi Petrovskiy Bridge) می توانید به این منطقه بروید.

2safar

اگر قصد رانندگی به سمت استادیوم سنت پترزبورگ را از قسمت های شمالی شهر دارید، ابتدا باید از جزایر کامننی (Kamennyi) و آپتکارسکی (Aptekarskiy) بگذرید و پس از آن از طریق پل یوشاکوسکی (Ushakovskiy Bridge) به پروسپکتکامِنووستروسکی خواهید رسید، که با عبور از پل کامِنووستروسکی (KamennoostrovskiyProspekt) به سمت راست یعنی کناره ی پِسوچنایا (Pesochnaya Embankment) بروید، که عبور از این مسیر شما را به سمت پل بولشویی کرستوسکی (Bolshoi Krestovskiy Bridge) می رساند. پس از گذشتن از پل بولشویی کرستوسکی و رانندگی در کناره ی ِسوچنایا، در نهایت شما به سواحل آدمیرال لازارِوا (AdmiralaLazareva Embankment) می رسید که به پل لازاروسکی (Lazarevskiy Bridge) ختم می شود.

2safar

در صورتی که قصد رانندگی به سمت استادیوم سنت پترزبورگ در جزیره ی آپتکارسکی را از قسمت های مرکزی و یا شرقی شهر دارید، ابتدا باید مسیر اولیتسا کانتمیروسکایا (KantemirovskayaUlitsa) در پیش گرفته و پس از آن از پل کانتِمیروسکی عبور کرده و سپس به مسیر پروسپکت مِدیکوف(ProspektMedikov) بروید. از مسیر پروسپکت مدیکوف، به سمت راست در اولیستا پروفسوریا پوپووا (UlitsaProfessora Popova) بروید و تا رسیدن به کناره ی پِسوچنایا و پل کرستوسکی به رانندگی خود در این مسیر ادامه دهید.

2safar

یکی دیگر از مسیر های رانندگی از مرکز و شرق شهر سنت پترزبورگ به سمت جزیره ی آپتکارسکی ، عبور از پل گرنادرسکی (Grenaderskiy) در این جزیره و رانندگی در امتداد رودخانه کارپووکا تا رسیدن به پل گسلِرووسکی (Geslerovskiy Bridge) است. زمانی که شما از این پل عبور کردید و به سمت جزیره ی پتروگرادسکی رفتید، مسیر پروسپکت چکالووسکی(ChkalovskiyProspekt) به سمت پروسپکت لِواشووسکی (LevashovskiyProspekt) را دنبال کنید، که در نهایت این مسیر شما را به پل بولشویی کرستوسکی در جزیره ی آپتاکراسکی می رساند.

2safar

اگر می خواهید از قسمت های جنوبی شهر سنت پترزبورگ به سمت استادیوم شهر حرکت کنید، یکی از گزینه های عبور از منطقه ی نِوا(Neva) از طریق پل دِوورتسویی(Dvortsovyi Bridge) است ، سپس با گذر از مالایا نووا (Malaya Neva) و پل بیرژویی (Birzhevoi Bridge) و بعد از آن با ادامه دادن مسیر خود در پروسپکت دوبرولیوبووا(ProspektDobroliubova) و کناره ی ساحلی ژدانووسکایا (Zhdanovskaya Embankment ) از پل کراسنوو کورسانتا(KrasnogoKursanta Bridge) عبور می کنید. پس از عبور از این مسیر ها، پل پتروسکی و پتروسکی پروسپکت را رد کرده و پس از آن به سمت راست خود یعنی پل بولشویی پتروسکی می روید.

2safar

یک بزرگراه جدید، در غرب جزیره کرستوسکی نیز وجود دارد که قسمت های حومه ایی شهر سنت پترزبورگ را از طریق کمر بندی به استادیوم شهر سنت پترزبورگ می رساند.در این بزرگراه هیچ خروجی تا خروجی پریمورسکوی شوسه (PrimorskoyeShosse) در جزیره کرستوسکی وجود ندارد، ابتدا خروجی را پیدا کنید و سپس از پروسوپکت پریمورسکوی به سمت پل اوشاکوسکی (Ushakovskiy Bridge) بروید. با عبور از این پل به جزیره ی کامننی خواهید رسید و با گذشتن از پل کامنووستروسکی (Kamennoostrovskiy Bridge) به جزیره ی آپتکارسکس خواهید رسید و در ادامه با عبور از کناره ی ساحلی پسوچنایا به پل کرستوسکی می رسید.

وسایل حمل و نقل عمومی برای رسیدن به استادیوم سنت پترزبورگ

2safar

راحت ترین راه برای رسیدن به استادیوم سنت پترزبورگ استفاده از مترو است. نزدیک ترین ایستگاه مترو کرستوسکی اوسترو به استادیوم است که در خط متروی شماره ی 5 قرار دارد. و در حدود 20 دقیقه به صورت پیاده تا استادیوم فاصله دارد.

2safar

در روز های برگزاری مسابقات فوتبال محدودیت ترافیکی در اطراف استادیوم اعمال می شود و این محدودیت تا حدودی هم برای وسایل حمل و نقل عمومی به اجرا در می آید. وسایل حمل و نقل عمومی به صورت منظم در قالب برنامه شهری تردد خواهند داشت اما برخی از اتوبوس های شاتل هم به برنامه حمل و نقل اتوبوسی سنت پترزبورگ اضافه می شوند، این اتوبوس ها در دو محل توقف خواهند کرد، یکی از این ایستگاه های اتوبوس ایستگاه کرستوسکی(KrestovskyOstrov) است( که در فرودگاه- ورزشگاه، پلوشچاد وستانیا/ ایستگاه راه آهن مسکوسکی- استادیوم، متروی پتروگراسکایا(Petrogradskaya) – استادیوم مسیر های اتوبوس های این ایستگاه هستند). یکی دیگر از ایستگاه های اتوبوس در تقاطع خیابان اسپورتیوانایا(Sportivnaya) و مورسکو پروسپکت (مسیر متروی ویبورگسکایا(Vyborgskaya)- استادیوم) است.

2safar

نزدیک ترین ایستگاه های اتوبوس و تراموا در روزهای بازی در خیابان یاختنایا (Yakhtennaya) در ناحیه ی پریمورسکی قرار دارند. فاصله ی بین ایستگاهای اتوبوس و استادیوم در حدود 25 دقیقه است. برای رسیدن به ایستگاه می توانید از اتوبوس های شماره ی 101، 101A، 93، 32،216، 170، 211، 134A، و تراموا های شماره ی 101 و 48 استفاده کنید.

استادیوم شهر کازان

کازان آرنا

رانندگی تا استادیوم کازان آرنا

2safar

استادیوم کازان آرنا در پروسپکت یاماشِوا (Yamasheva Prospect) 115 a، شهر کازان واقع شده است. دسترسی به این ورزشگاه در روز های برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 با محدودیت های تردد انواع وسایل حمل و نقل و اتومبیل های شخصی روبه رو خواهد بود و تنها وسایل حمل و نقل عمومی امکان تردد در محدوده ی استادیوم کازان آرنا را خواهند داشت، البته برای برخی از اتومبیل ها و خودرو ها نیز مجوز های تردد در نزدیکی استادیوم و پارکینگ استادیوم صادر می شود. در صورتی که شما از چنین مجوز هایی برخوردار نیستید، بهتر است وسیله ی نقلیه ی تان (اجاره ایی تان) را در بیرون از محدوده ی استادیوم پارک کرده و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

2safar

از طریق دو جاده می توانید تا نزدیکی های استادیوم بروید. اولین مسیر رانندگی در امتداد جاده ی پروسپکت یاماشِوا (در این مسیر تا تقاطع یاماشِوا – چیستوپولسکایا(Chistopolskaya) در زیر پل رانندگی کنید و سپس به راست بروید ) است. مسیر دیگر، برای رسیدن به استادیوم کازان آرنا از طریق خیابان چیستوپولسکایا خواهد بود.(در صورتی که از بخش های مرکزی کازان در حال رانندگی بر روی پل میلینیوم (Millenium Bridge) هستید، از طریق پروسپکت امیرخانا (Amirkhana Prospect) به سمت راست در چیستوپولسکایا بروید و اگر از قسمت های پایین لنین دام(Lenin Dam) در حال رانندگی به سمت استادیوم بودید، از خیابان دکابریستیو(Dekabristov) به سمت راست در خیابان چیستوپولسکایا به پیچید و به سوی استادیوم کازان آرنا حرکت کنید.)

2safar

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای رسیدن به استادیوم کازان آرنا

چنانچه گفته شد، در روزهای برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 در محدوده ی ورزشگاه ، محدودیت های ترافیکی اعمال می شود، از این رو تردد وسایل حمل و نقل عمومی هم دچار تغییر در برنامه های روزانه خود خواهند شد و مسیر های آنها هم به صورت مشخص و مختصر برنامه ریزی می شوند. مسافرانی که قصد سفر به استادیوم کازان آرنا، در روزهایی بازی را دارند، در دو ایستگاه متوقف می شوند، که هر کدام از این ایستگاه ها در حدود 12 تا 15 دقیقه به صورت پیاده با استادیوم فاصله دارند.

2safar

ایستگاه اول، در تقاطع خیابان آدوراتسکی (Adoratsky) و پروسپکت یاماشِوا، ایستگاه اتوبوس، شاتل، تراموا قرار دارد. در این ایستگاه، اتوبوس های شماره ی 33،46،49،60، 10a، 35، 35 a، 36، 44، 45، 62، 76 – و اتوبوس های شاتل اضافه شده ی: فرودگاه – استادیوم، ایستگاه راه آهن 1 کازان – بخش هواداران – استادیوم، ایستگاه راه آهن 2 کازان – استادیوم ، در دسترس هوارادان قرار خواهند داشت.

2safar

دیگر ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی به سمت استادیوم در روزهای برگزاری مسابقات فوتبال، ایستگاه آکادمی دامپزشکی (VeterinarnayaAkademiya) است. که در این ایستگاه اتوبوس های شماره 10، 18، 33، 35، 35a، 36، 44، 45، 46، 49، 55، 60، 62 و تراموای شماره ی 5 در دسترس شما خواهند بود.

استادیوم فیشت سوچی

رانندگی تا استادیوم فیشت

2safar

تمامی استادیوم های میزبان مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه، در روز های برگزاری مسابقه دارای محدودیت های ترافیکی خواهند بود. از این رو، استادیوم فیشت هم از این قاعده جدا نیست، محدوده ی استادیوم در روز های برگزاری مسابقات فوتبال، دارای محدودیت های تردد انواع مختلف وسایل نقلیه است و اگر شما با اتومبیل شخصی تان (یا اجاره ایی) به استادیوم رفته اید، باید خودروی تان را در بیرون از محوطه ی استادیوم پارک کرده و از وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد در نزدیکی استادیوم استفاده کنید، وسایل حمل و نقل عمومی و برخی از افراد که دارای مجوز های لازم برای تردد در محوطه ی استادیوم هستند امکان تردد در روز های بازی را خواهند داشت.

2safar

در صورت تمایل به استفاده از خودرو و رانندگی تا استادیوم فیشت، تنها راه دسترسی شما به استادیوم از شهر سوچی ، بزرگراه E97 است، که تا حدودی با بخشی از بزرگراه فدرال A147 هم، همپوشانی دارد و پس از 3 تا 4 کیلومتر از خروجی فرودگاه بین المللی سوچی ، دهکده ی المپیک شهر سوچی نیز قابل مشاهده خواهد بود.

وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به استادیوم فیشت

2safar

استادیوم فیشت در پارک المپیک واقع شده و دسترسی به این استادیوم از طریق قطار های بین شهری سوچی و آدلر به سهولت و سادگی امکان پذیر است. مسافت طی شده از سوچی تا استادیوم از طریق قطار در حدود 50 دقیقه خواهد بود، این در حالی است که فاصله ی آدلر تا استادیوم فیشت در حدود 13 دقیقه است. از ایستگاه قطار تا استادیوم به صورت پیاده هم در حدود 20 دقیقه خواهد بود.

2safar

در روزهای برگزاری بازی فوتبال در خلال جام جهانی 2018 روسیه، تعداد قطار های این مسیر افزایش پیدا می کنند این افزایش، به ویژه در ساعات قبل و بعد بازی به دلیل تراکم جمعیت هواداران به سمت استادیوم، بیشتر هم خواهند شد.

2safar

از سوی دیگر، در روزهای برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 در استادیوم فیشت شهر سوچی، محدودیت های ترافیکی وسایل نقلیه هم ، وسایل حمل و نقل عمومی را در بر می گیرد و مسیر ها تعداد وسایل حمل و نقل عمومی برنامه ریزی و مشخص خواهند شد. همچنین، وسایل حمل و نقل عمومی در ایستگاه اتوبوس نزدیک ایستگاه راه آهن پارک المپیک متوقف می شوند. از این رو، می توانید برای رسیدن به استادیوم فیشت از اتوبوس های شماره ی 57، 57k، 100، 125 c، 124c و اتوبوس های شاتل ی که بین ایستگاه راه آهن سوچی و پارک المپیک و بین فرودگاه بین المللی سوچی و پارک المپیک در حال تردد هستند، استفاده کنید.

استادیوم ولگوگراد آرنا

مسیر های رانندگی تا استادیوم ولگوگراد

2safar

استادیوم ولگوگراد هم، بر اساس مقررات و ملاحظات انتظامی و امنیتی برگزار کنندگان جام جهانی 2018 روسیه، شامل محدودیت های ترافیکی در روزهای برگزاری مسابقات فوتبال می شود. بر اساس روند معمول، در محوطه ی استادیوم تردد وسایل نقلیه به استثنای وسایل حمل و نقل عمومی و خودرو های دارنده مجوز تردد در محوطه و پارکینگ ورزشگاه ممنوع می باشد و در صورتی که شما از چنین مجوزی برخوردار نیستید، خودروی تان را بیرون از محوطه ی استادیوم پارک کرده و برای تردد درنزدیکی استادیوم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

2safar

استادیوم ولگوگراد در ساحل رود ولگا در سال 2017 ساخته شده است که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال 2018 بازگشایی خواهد شد، این استادیوم در نزدیکی مامائف کورگان(Mamaev Kurgan) و پارک مرکزی فرهنگ و تفریح قرار گرفته است.

2safar

گردشگران و هوادارانی که می خواهند با خودروی شخصی شان به استادیوم بروند، بهترین مسیر برای آنان استفاده از مسیر پروسپکت لنینا (ProspektLenina) است، که یکی از اصلی ترین بزرگراه های شهر به شمار می رود. پروسپکت لنینا به موازات رود ولگا و بخشی پرودولنایا ماگیسترال 1 (1stProdolnayaMagistral) (بزرگراه اصلی شهر) از شما و مرکز ولگوگراد عبور می کند. پروسپکت لنینا 74 نزدیکترین آدرس به استادیوم ولگوگراد آرنا، است که متعلق ساختمان استخر مرکزی شنا شهر می باشد، که در همان سمت استادیوم و 100 متری خیابان قرار دارد.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به استادیوم ولگوگراد آرنا

2safar

استادیوم ولگوگراد که در ساحل ولگا قرار دارد و در حد فاصل میان پروسپکت لنینا و مامائف کورگان(Mamaev Kurgan) و پارک مرکزی فرهنگ و تفریح واقع شده و از طریق وسایل حمل و نقل عمومی چون: اتوبوس، تراموا، ترن های پر سرعت، قطار های برقی شهر ولگوگراد قابل دسترسی است.

2safar

نزدیکترین ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی است، که در 200 متری استادیوم قرار گرفته و در زمان ساخت استادیوم امکان استفاده از این ایستگاه وجود ندارد، البته با شروع تورنمنت جام جهانی 2018 فیفا در روسیه، این ایستگاه نیز قابل بهره برداری خواهد بود. در کنار این ایستگاه ترن های پر سرعت، ایستگاه اتوبوسی هم وجود دارد که اتوبوس شماره ی 95 و یا واگن های برقی شماره ی 9 و 12 در دسترس هستند. در نزدیکی استادیوم ولگوگراد آرنا، ایستگاه قطار مامائوکورگان قرار گرفته، که 10 تا 15 دقیقه با استادیوم فاصله دارد. در این ایستگاه می توانید با قطار های برقی به تمامی قسمت های ولگوگراد دسترسی داشته باشید، چرا تمامی بخش ها و منطقه های شهر ولگوگراد تخت پوشش خطوط ریلی قرار دارند.

2safar

استادیوم یکاترینبورگ آرنا

مسیر های رانندگی تا استادیوم

2safar

استادیوم یکاترینبورگ آرنا در اولیستا رپینا ی 5 (UlitsaRepina 5) در مرکز منطقه ی ورخ-ایزتسکی (Verkh-Isetskiy) در شهر یکاترینبورگ واقع شده است. اگر قصد رانندگی به سمت اولیتسا رپینا را از بخش های مرکزی و شرقی شهر دارید،می توانید از مسیر های پروسپکت لنینا(ProspektLenina)، اولیتسا مالیشوا(UlitsaMalysheva) و اولیتسا کوبیشوا(UlitsaKuibysheva) استفاده کنید، درصورتی در شمال شهر یکاترینبورگ قرار دارید، مسیر های اولیتساخالتورینا (UlitsaKhalturina) و چِلیوسکینتسوف دسترسی شما به اولیتسا رپینا و استادیوم شهر را فراهم می کنند.مسیر های اولیتسا سِرافیمی دِریابونی (UlitsaSerafimyDeryabinoi) و مسکوسکایا بخش های جنوبی و مناطق حومه ی جنوبی شهر را به اولیتسا رپینا متصل می کند. قسمت های غربی شهر هم از طریق مسیر های اولیتسا تاتیشچِوا (UlitsaTatishcheva) و مِتالورگوف (Metallurgov) به استادیوم شهر یکاترینبورگ دسترسی پیدا می کنند. همچنین اولیتسا رپینا از طریق مسیر رینگ رود (Ring Road) هم به دیگر مناطقی چون مرکز شهر، که از قسمت جنوبی یکاترینبورگ عبور می کند، قابل دسترسی است.

2safar

در زمان برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 فیفا در روسیه، به دلیل ازدحام و شلوغی مسیر ها ، بخصوص در نواحی منتهی به استادیوم، امکان تردد بسیار مشکل خواهد بود، همچنین شما باید توجه داشته باشد که در روزهای بازی در اطراف استادیوم محدودیت های ترافیکی اعمال می شود و در صورتی که مجوز تردد محدوده های ترافیکی را ندارید بهتر است از وسایل حمل و نقل عممومی برای تردد و رفتن به استادیوم یکاترینبورگ آرنا استفاده کنید.

امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی استادیوم یکاترینبورگ آرنا

2safar

چنانچه گفته شد، استادیوم یکاترینبورگ در بخش مرکزی منطقه ی ورخ- ایزتسکی شهر یکاترینبورگ واقع شده و بطور دقیق تر، بین اولیتسا رپینا، تاتیشچِوا و پیروگوا(Pirogova) قرار دارد.

2safar

در نزدیکی استادیوم یکاترینبورگ آرنا دو ایستگاه برای اتوبوس، مارشروتکا و اتوبوس های برقی وجود دارد.نزدیکترین ایستگاه به استادیوم، ایستگاه تسِنترالنی(Tsentralnyi) است که بر روی اولیتسا رپینا قرار گرفته و 100 متر با استادیوم فاصله دارد. اتوبوس های 2، 25 و اتوبوس های برقی 3،& و 17 در این ایستگاه توقف خواهند داشت. دیگر ایستگاه نزدیک استادیوم یکاترینبورگ آرنا، ایستگاه اینستیتوت اسویاز(InstitutSvyazi) است، که در 400 متری استادیوم و در تقاطع اولیتسا رپینا و اولیتسا کراولیا (UlitsaKraulya) قرار دارد. اگر می خواهید در این ایستگاه پیاده شوید ،اتوبوس های شماره ی 2،21،24،25،27 و 28 و اتوبوس های برقِی شماره ی 3،7 و17 و مارشروتکا های 4،12،16،19،43،45،52، و 70 در ایستگاه اینستیتوت اسویاز توقف می کنند.

2safar

ایستگاه متروی پلوشچاد 1905 گودا(Ploshchad 1905 Goda) نزدیک ترین ایستگاه به استادیوم یکاترینبورگ آرنا است که چهار ایستگاه اتوبوس با استادیوم فاصله دارد. برای رفتن به استادیوم از طریق این ایستگاه مترو باید ، سوار اتوبوس شماره ی 2 و یا اتوبوس برقی شماره ی 3،7 و 17 ( از ایستگاه پلوشچاد ملیشوا)و یا مارشورتکای شماری 19 (که در خارج از ایستگاه مترو توقف می کنند)شوید.

2safar

استادیوم کالینینگراد

رانندگی تا استادیوم کالینینگراد

2safar

ورزشگاه جدید شهر کالینینگراد در اسکله ی جزیزه ی اوکتیابرسکی و تقریباً در نزدیکی ساحل رودخانه ی استارایا پرگولیا (StarayaPregolya River) قرار گرفته است. ساخت این استادیوم در اواخر سال 2017 به پایان رسید. یکی از دغدغه های مسولان محلی شهر کالینینگراد دسترسی گردشگران، هوادارن و شهروندان به استادیوم جدید در جزیره ی اوکتیابرسکی است. از این رو، مقامات شهر کالینینگراد به مسئولان اجرایی تورنمنت جام جهانی 2018 روسیه قول آماده سازی جاده های مناسب و ساخت یک بزرگراه جدید – روگذر شرقی – را داده اند.که اتصال جزیره و دسترسی مناسب از نقاط مختلف شهر به این استادیوم راممکن می سازد. استادیوم کالینینگراد علاوه بر بزرگراه جدید که دسترسی و تردد به استادیوم راحت تر می کند، از طریق مسیر اولیتسا گاگارینا (که در شمال جزیره واقع شده) و مسیر اولیتسا پودپولکوینکا یِمِلینایوف(UlitsaPodpolkovnikaYemelyanova) (در قسمت جنوبی جزیره قرار دارد) هم قابل دسترسی خواهد بود.

2safar

اما باید به این نکته توجه داشت، که در خلال برگزاری جام جهانی فوتبال 2018 در روسیه، میزان تردد در قسمت هایی مانند استادیوم کالینینگراد و مجموعه های ویژه ی فیفا برای هواداران بسیار افزایش خواهد یافت. از این رو، امکان اعمال محدودیت های ترافیکی نیز افزایش می یابد. آنچه که مشخص است، محدودیت های ترافیکی و محدودیت های تردد اتومبیل های شخصی، در اطراف استادیوم های ورزشی در روزهای برگزاری مسابقات فوتبال در روسیه است، لذا به شما توصیه می کنیم در صورتی که مجوز های لازم برای تردد در مناطق اطراف استادیوم های را ندارید، برای رفتن به استادیوم و تردد در مناطق حوالی استادیوم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. چرا که وسایل حمل و نقل عمومی و برخی از خودرو های دارای مجوز از محدودیت های تردد در محدوده ی استادیوم ها معاف هستند.

2safar

در حال حاضر، دسترسی گردشگران و شهروندان شهر کالینینگراد به جزیره ی اکتیابرسکی از طریق پل روگذر در قسمت غربی جزیره است، خروجی روگذر که در حاشیه رودخانه ی پرگولیا قرار گرفته، به استادیوم کالینینگراد منتهی می شود.

وسایل حمل و نقل عمومی استادیوم کالینینگراد

2safar

همان طور که عنوان شد، ساخت استادیوم کالینینگراد به تازگی پایان یافته است و از این جهت در حال حاضر هیچ ایستگاه حمل و نقل عمومی در نزدیکی های استادیوم فعال نیست.اما بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، ایستگاه هایی برای وسایل حمل و نقل عمومی و جابه جایی گردشگران، هواداران و شهروندان روسیه در اطراف استادیوم کالینینگراد تعبیه و ساخته شده است که با شروع جام جهانی فوتبال 2018 روسیه آغاز به کار می کنند. نزدیک ترین ایستگاه به استادیوم در فاصله ی 20 دقیقه ای آن قرار دارد که با توجه به قول های مقامات محلی دسترسی به استادیوم از طریق مسیر ها و جاده های مناسب به راحتی انجام می گیرد.

2safar

استادیوم نیژنی نووگرود

رانندگی تا استادیوم نیژنی نووگرود

2safar

استادیوم نیژنی نووگورود در بخش زارچنی (Zarechnyi)شهر نیژنی قرار دارد، که بر روی دماغه و خشکی محل اتصال رودخانه های اوکا و ولگا واقع شده است.ساخت این استادیوم تازه ساز و زیبا با موقعیتی بی نظیر و منظره ای فوق العاده در اواخر سال 2017 به پایان رسید. استادیوم نیژنی نووگورود در حدود 200 متر تا تقاطع اولیتسا کارل مارس، بتانکورا(Betankura) و سامارکاندسکایا (Samarkandskaya) فاصله دارد.

2safar

از قسمت های غرب و شمال غربی با استفاده از مسیر های مسکوسکایا شوسه(MoskovskoyeShosse) و سورمووسکوی شوسه(SormovskoyeShosse) می توانید به اولیتسا بتانکورا و استادیوم شهر دسترسی داشته باشید. پل کاناوینو (Kanavino) هم به مسیر اولیتسا سامارکاندسکایا منتهی می شود که تردد قسمت های شمال شهر نیژنی نووگورود را به استادیوم میسر می کند. مسیر پروسپکت لنینا هم امکان دسترسی قسمت های جنوبی به دماغه را فراهم می سازد البته پس از پروسپکت لنینا هم در مسیر های اولیتسا لیولسکیخ دنی (IyulskikhDnei) و سپس به اولیتسا لیتوینووا (UlitsaLitvinova) ادامه می یابد.

2safar

در خلال برگزاری رخ دادهای خاص و ویژه ، برای تسهیل رفت و آمد و کاهش حجم ترافیکی به طور معمول محدودیت های ترافیکی اعمل می شود. از این رو، استادیوم نیژنی نووگورود هم از این قاعده مستثنی نیست، لذا باید به قوانین و مقررات اعمال شده در خلال برگزاری تورنمنت جام جهانی 2018 در روسیه توجه داشته باشید و در صورت اعمال محدودیت های تردد و نداشتن مجوز لازم برای تردد در مسیر های مورد نظر، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

وسایل حمل و نقل عمومی استادیوم نیژنی نووگرود

2safar

تلاقی رودخانه های اوکا و ولگا منظره ی باشکوهی را در کنار استادیوم نیژنی نووگورود ایجاد کرده است، این استادیوم تازه تاسیس به عنوان میزبان مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه، نیاز مند سیستم حمل و نقل عمومی مجهزی است تا دسترسی گردشگران و علاقه مندان به فوتبال را به برای تماشای مسابقات از نزدیک را ساده تر کند. از این رو بر اساس برنامه ریز ی های صورت گرفته از سوی مقامات محلی، ایستگاه جدید استرکا در کنار استادیوم و بر روی خط سورموسکو- مشچرسکایا (Sormovsko-Meshcherskaya) ساخته شده است که قرار است چند هفته قبل از شروع مسابقات و در ماه مه 2018 راه اندازی شود. در حال حاضر، نزدیکترین ایستگاه مترو به استادیوم، ایستگاه مسکوسکایا بر روی خط آوتوزوودسکایا (Avtozavodskaya) است که در 2 کیلومتری استادیوم قرار گرفته است. که از استادیوم نیژنی نووگورود تا ایستگاه مترو، چندین ایستگاه اتوبوس برای اتوبوس های شماره ی 7،57،66،و 69 وهمچنین مارشروتکا های شماره ی 49،86،T20،T67،T67،T138 قرار دارد.

2safar

نزدیکترین ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی به استادیوم هم در 500 متری آن، بر روی خیابان اولیتسا کارل مارکس قرار گرفته، که در این ایستگاه اتوبوس های شماره ی 7،41،66 و مارشروتکا های شماره ی 49،86 T7 و t24 توقف می کنند. دیگر ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی نزدیک استادیوم نیژنی نووگورود در فاصله 650 متری آن و بر روی خیابان اولیتسا بتانکورا است.که اتوبوس شماره ی 52 و مارشورتکای t7 در آنجا متوقف می شوند.

2safar

استادیوم روستوف آرنا

رانندگی تا استادیوم روستوف اون دون آرنا

2safar

استادیوم اصلی شهر روستوف- اون –دون در اولیتسا لِوبِرژنایا (Levoberezhnaya) واقع در منطقه ی کاروفسکی قرار داردکه در قسمت چپ ساحل دون قرار گرفته است.استادیوم روستوف آرنا در اواخر سال 2017 به پایان رسید. اگر از قسمت های شرقی شهر قصد رفتن به استادیوم را دارید، می توانید از طریق پل اکسایسکی (Aksaiskiy) در قسمت حاشیه ی شرقی، به میدان یا همان فلکه ی M4 رفته و پس از طی کردن این مسیر ، با عبور از پل وروشیلوسکی (Voroshilovskiy) که به اولیتسا لِوبِرژنایا منتهی می شود، به استادیوم روستوف آرنا خواهید رسید.

2safar

مسیر دیگری که قبل از شروع جام جهانی درست در کنار استادیوم راه اندازی می شود، مسیر ورودی جنوبی است که که عملا کار ساخت آن به پایان رسیده است. این مسیر از تقاطع وستوچنوی شوسه (VostochnoyeShosse) – اولیتسا پویمِنایا (Poimennaya) شروع می شود، سپس به موازات اولیتسا لِوبِرژنایا تا قبل از خروجی آن و در قسمت جنوبی استادیوم امتداد می یابد.

2safar

در نزدیکی استادیوم روستوف آرنا دو پل بر روی رود دون قرار دارند که قسمت چپ رود خانه را به مرکز شهر متصل می نمایند. پل وروشیلوفسکی در حدود یک کیلومتری استادیوم است و پل تِمِرنیتسکی (Temernitskiy) هم در 2.5 کیلومتری آن قرار دارد. اگر می خواهید از پل تِمِرنیتسکی راهی استادیوم شوید، باید که از طریق مسیر شوسینیا (Shosseinaya) و اولیتسا پویمِنایا به اولیتسا لِوبِرژنایا بروید و یا به جای آن از طریق مسیر وستوچنوی شوسه و پویمِنایا به استادیوم بروید.

2safar

از قسمت های غربی شهر هم از طریق پل زاپادینی می توانید به قسمت چپ رود دون دسترسی داشته باشید. از این مسیر، پس از عبور از پل، به داخل اولیتسا لوگوویا بروید، که با ادامه ی همین مسیر به سادگی محوطه ی استادیوم را مشاهده می کنید. در کنار معرفی مسیر های منتهی به استادیوم از طریق خودرو های شخصی، 2safar به شما توصیه می کند به اطلاعیه های مبنی بر محدودیت های ترافیکی و ممنوعیت تردد خودرو های شخصی در خلال برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه دقت کرده و در صورت امکان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

وسایل حمل و نقل عمومی استادیوم روستوف آرنا

2safar

در حوالی استادیوم روستوف آرنا دو ایستگاه، گورودسکوی پلیاژ (GorodskoiPlyazh) و مرکزی تفریحی دینامو برای وسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد، که اتوبوس های شماره ی 516 و 39 در هر دو ایستگاه توقف می کند. اتوبوس های شماره ی 109،112،122،133،135،201،202،203،204،205،211 و 516 و مارشروتکا های شماره ی 49، 73،77، 92 و 278 هم در نزدیکی مرکز خرید مگامگ (MEGAMAG) و تقاطع وستوچنوی شوسه– اولیتسا پویمِنایا توقف می کنند، که تا استادیوم 20 دقیقه به صورت پیاده فاصله خواهید داشت.

2safar

زارِچنایا نزدیکترین ایستگاه قطار به استادیوم روستوف آرنا است. به دلیل پوشش خطوط ریلی در سراسر شهر روستوف-اون –دون، از تمامی محله های شهر می توانید به این ایستگاه دسترسی داشته باشید.از ایستگاه قطار تا ایستگاه اتوبوس با پله های برقی 5 دقیقه فاصله دارید و با اتوبوس شماره 516 هم تا استادیوم 5 دقیقه فاصله خواهید داشت.

استادیوم سامارا آرنا

رانندگی تا استادیوم سامارا آرنا

2safar

استادیوم سامارا آرنا، در ناحیه ی کاروفسکی شهر سامارا قرار دارد، که روند ساخت این استادیوم و محوطه ی اطراف آن در اواخر سال 2017 به اتمام رسید.ناحیه کاروفسکی منطقه ای،متشکل از اولیتسا دموکراتیچسکایا (Demokraticheskaya) ، موسکوفسکایا شوسه و وولژسکوی شوسه (VolzhskoyeShosse) است که در شمال شرقی شهر سامارا وجود دارد.

2safar

موسکوفسکایا شوسه و وولژسکوی شوسه در محله های شمالی شهر، مسیر های هستند که به استادیوم سامارا آرنا منتهی می شوند. از این رو ، اگر از قسمت های شرقی شهر قصد رفتن به استادیوم را دارید، بهتر است مسیر راکیتوسکوی (Rakitovskoye) را انتخاب کنید. قسمت اصلی شهر و به نوعی قلب فرهنگی و تجاری سامارا در بخش جنوبی غربی قرار دارد، مسیر های موسکوفسکایا شوسه یا الیتسا نووسادووایا (Novo-SadovayaUlitsa)(که هر کدام از این دو مسیر به اولیتسا دموکراتیچسکایا منتهی می شوند ) این بخش مهم شهر را به استادیوم سامارا آرنا متصل می کند و پروسپکت کاروا (ProspektKirova) هم مسیری است که امکان دسترسی به موسکوفسکایا شوسه یا الیتسا نووسادووایا را برای شما فراهم می کند.

وسایل حمل و نقل عمومی استادیوم سامارا آرنا

2safar

استادیوم سامارا آرنا در اواخر سال 2017 ساخته شده است و مناطق اطراف این استادیوم هم در همین دوره ی زمانی ساخته و آماده شده اند. بنابراین روند تکمیل امکانات و وسایل حمل و نقل عمومی مربوط به استادیوم هم بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا قبل از شروع جام جهانی 2018 روسیه قابل بهره برداری و فعالیت خواهند بود. از این رو، جاده های دالنایا (Dalnyaya)و آرنا 2018 (Arena-2018) از جمله مسیر های و خیابان های اطراف استادیوم سامارا آرنابه شمار می روند،که انتظار می رود تا قبل شروع تورنمنت جام جهانی 2018 آغاز به کار کنند.

2safar

در حال حاضر روند تکمیل زیر ساخت های وسایل حمل و نقل عمومی در اطراف محوطه ی استادیوم سامارا آرنا ادامه دارد. از جمله این ساخت و ساز های می توان به تکمیل خطوط ریلی و راه اندازی قطار در نزدیکی استادیوم و ایجاد یک مسیر تراموای جدید برای استادیوم اشاره کرد. علاوه بر این ایستگاه های اتوبوسی هم خطوط تراموا را به استادیوم وصل می کنند. اتوبوس های شماره ی 1,45,51,67 و 410 از جمله اتوبوس هایی هستند که امکان دسترسی به استادیوم را فراهم می سازند. همچنین مارشروتکاهای شماره ی 1, 1k, 96,205,210,221 و 295 هم در این مسیر در دسترس شما خواهند بود.(البته شما در هنگام استفاده از مارشروتکا ها در برخی از ایستگاه توقف خواهید داشت)

2safar

البته در روز های برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018، محدودیت های ترافیکی و تردد در اطراف استادیوم اعمال می شود که ضمن رعایت آنها می توانید برای تردد و رفتن به استادیوم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و یا در صورتی که مجوز تردد به محدوده های ترافیکی را داشته باشید، می توانید از اتومبیل شخصی (اجاره ای تان) استفاده کنید.

استادیوم شهر سارانسک

موردوویا آرنا

2safar

شهر سارانسک به عنوان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه، دارای ورزشگاه زیبا و باشکوهی به نام استادیوم موردوویا آرنا است، که روند ساخت و تکمیل آن در سال 2017 به پایان رسیده است. استادیوم موردوویا آرنا و راه های منتهی به آن از دیگر مناطق همجوار ، بر روی زمین های اطراف رود اینسار (Insar) و میان مسیر های اولیتسا سواستوپولسکایا (SevastopolskayaUlitsa) و ولگوگرادسکایا (Volgogradskaya) قرار دارند.

2safar

اگر هنگام رانندگی در مرکز شهر سارانسک ، قصد رفتن به استادیوم را داشتید، می توانید به مسیر الیتسا کمونیتسیچسکایا (Kommunisticheskaya) رفته و در ولگوگرادسکایا خارج شوید، همچنین راه جایگزین دیگری نیز پیش روی شما قرار دارد و شما می توانید وارد اولیتسا الکساندرا نوسکوگو (Alexandra Nevskogo) شوید که این مسیر به اولیتسا سواستوپولسکایا در نزدیکی استادیوم منتهی خواهد شد.

2safar

از قسمت های شمالی شهر سارانسک و از بزرگراه شمالی آن هم دو راه برای رسیدن به استادیوم وجود دارد، که هر دو این مسیر های به الیتسا کمونیتسیچسکایا ختم می شوند که این مسیر هم چنانچه گفته شد در نهایت به ولگوگرادسکایا در نزدیکی استادیوم منتهی می شود. اولین مسیر ، الکساندرووسکوی شوسه (AlexandrovskoyeShosse) به پروسپکت لنینا و در نهایت کمونیتسیچسکایا است. دومین مسیر هم، بعد از ورود به لیامبیرکوی شوسه(LyambirskoyeShosse) به اولیتسا پولِژاِوا (Polezhaeva) و از آنجا به کمونیتسیچسکایا است. از بزرگراه قسمت شرقی شهر هم، مسیر پروسپکت 70 – لتیا اوکتیابرایا (70-LetiyaOktyabrya) به اولیتسا ولگوگرادسکایا ختم می شود و دیگر مسیر این منطقه هم، اولیتسا کراسنایا (Ulitsa Krasnaya) است که به سواستوپولسکایا می رسد.

وسایل حمل و نقل عمومی استادیوم موردوویا

2safar

استادیوم موردوویا از مرکز شهر فاصله داشته و امکان تردد از طریق وسایل حمل و نقل عمومی برای دسترسی به آن برنامه ریزی شده است. شهرداری سارانسک هم روسیه قصد دارد، پیش از برگزاری مسابقات جام جهانی 2018، خدمات شاتل بین ورزشگاه با فرودگاه، ایستگاه راه آهن و هتل های بزرگ شهر را برقرار کند.

2safar

در عین حال، نزدیکترین ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی به استادیوم موردوویا آرنا در اولیتسا ولگوگرادسکایا قرار دارد، که به صورت پیاده 10 دقیقه تا استادیوم فاصله دارد. این ایستگاه اولیتسا موخووایا (Mokhovaya) است که اتوبوس های شماره ی E1,2,4,5,7,E13,36,38,41 و 44 و اتوبوس های برقی شماره ی 5,5A و 15 و همچنین مارشروتکا های شماره ی 15,16,21,32,37,40 و 150 در این ایستگاه توقف می کنند. ایستگاه قطار پوسوپ(Posop) هم در فاصلهمشابه با ایستگاه اتوبوس نسبت به استادیوم قرار دارد که قطار های برقی و پر عت در این ایستگاه توقف خواهند داشت.

2safar

از سوی دیگر، با توجه به محدودیت های ترافیکی و ممنوعیت تردد اتومبیل های شخصی در محوطه ی استادیوم، در روزهای برگزاری بازی های فوتبال جام جهانی 2018 روسیه، میزان استفاده ی هواداران و گردشگران از وسایل حمل و نقل عمومی استادیوم افزایش خواهد داشت و داشتن برنامه ریزی دقیق و افزایش ناوگان اتوبوسی و حمل و نقل عمومی برای شهر های میزبان جام جهانی امری ضروروی است.