استادیوم های بازی های جام جهانی 2018

فرداد پرواز

نخستین بازی جام جهانی، 14 ژوئن و از ساعت 17:30 برگزار می شود که یک طرف آن تیم ملی روسیه قرار دارد و تیم حریف نیز 30 آبان در مراسم قرعه کشی در کاخ کرملین مشخص می شود. روسیه به عنوان سرگروه گروه نخست جام جهانی حضور دارد و بازی افتتاحیه نیز در ورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهد شد. این بازی اولین بازی روز نخست جام جهانی خواهد بود و پس از آن هر روز سه یا چهار بازی برگزار خواهد شد تا در نهایت روز 15 جولای دیدار نهایی، روز یکشنبه راس ساعت 19:30 به وقت ایران برگزار و قهرمان جام جهانی مشخص شود. دیدار نهایی نیز قرار است در همان ورزشگاه بازی افتتاحیه ( لوژنیکی ) برگزار شود .

قرار است، جام جهانی روسیه در 12 ورزشگاه و 11 شهر برگزار شود که اسامی استادیوم های میزبان این مسابقات به شرح زیر است:


استادیوم کالینینگراد :

تاریخچه استادیوم :

استادیوم کالینینگراد برای روسیه 2018 در جزیره اوکتیابرسکی واقع در قلب کالینینگراد ساخته شده است. انتخاب کالینینگراد به عنوان یک شهر میزبان باعث شده که مقامات محلی برای توسعه این جزیره، که برای قرن ها یک بیابان بوده است، عمدتا از دست رفته اند.پس از جام جهانی 2018، در کنار ورزشگاه، پارک ها، قله ها و دره های کنار رودخانه Pregola، یک مجتمع مسکونی جدید ساخته خواهد شد.

طرح استادیوم :

ورزشگاه کالینینگراد یک مکان چند منظوره است. همچنین مسابقات فوتبال، سایر رویدادهای ورزشی و کنسرت ها برگزار خواهد شد.

میراث استادیوم :

پس از روسیه 2018، باشگاه Baltika Kaliningrad بازی های خانگی خود را در ورزشگاه انجام خواهد داد.

و همچنین...

میزبان شهر: Kaliningrad

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 35،000

محل سکونت: جزیره اوکتیبارسکی

تیم اصلی: FC Baltika Kaliningrad


استادیوم ولگوگراد :

تاریخچه استادیوم :

میدان آرپیجی ولگوگراد در محل استادیوم مرکزی، در پایه یادبود جنگ مامائق کگن ساخته شد.محل استادیوم قبلی mecca برای طرفداران فوتبال محلی است، در حالی که بیشتر در میان آنها توانست پیروزی اروپا در منچستر یونایتد و جنگ داخلی با اسپارتاک مسکو را به یاد بیاورد.

طرح استادیوم :

نمای ساختمان ورزشگاه به شکل یک مخروطی معکوس و کوتاه با ساختار شبکه ای باز شده است، و تمام ساختمان را به عنوان یک جامعۀ برجسته ای تحویل می دهد. طراحی برای حمایت از نما و windbreaks تجسم جنبه های نمایش آتش بازی روز پیروزی می باشد. شیوه خاصی که سقف ورزشگاه ساخته شده است، با کابل های یادآور چرخ های چرخ در دوچرخه، عرصه عنصر اضافی هواپیما است.

میراث استادیوم :

پس از روسیه 2018، این استادیوم به FC Rotor خواهد بود، که در گذشته در سومین مسابقه قهرمانی روسیه به سر می برد.

و همچنین...

میزبان شهر: ولگوگراد

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 45،000

محل سکونت: پارک مرکزی

تیم خانگی: FC Rotor


استادیوم یکاترینبورگ :

تاریخچه استادیوم :

این ورزشگاه در سال 1953 به یکی از قدیمی ترین باشگاه های فوتبال FC Ural تبدیل شده است. از آن به بعد، تعدادی از این مسابقات مجددا بازی می شود. آخرین این بازی ها برای جام جهانی 2018 FIFA ساخته شده است.با این حال، در هر صورت، نمایشگاه تاریخی ورزشگاه به عنوان یک میراث معماری باقی مانده است. ویژگی های معماری و تزئینی معمولی نئوکلاسیسیسم شوروی در ساخت مخازن به همراه هنر تزئینی به شکل مجسمه ها، گلدان ها و آگهی ها به کار رفته است.

طرح استادیوم :

استادیوم دارای نماد تاریخی قابل تشخیص است، اگر چه یک سقف موقت برای جام جهانی در سال 2018 نصب شده است.

میراث استادیوم :

FC Ural همچنان از ورزشگاه برای بازی های خانگی خود استفاده خواهد کرد.

و همچنین...

میزبان شهر: یکاترینبورگ

پروژه: بازسازی استادیوم

ظرفیت: 35،000

مکان: خیابان رپین

تیم خانگی: FC Ural


استادیوم فیشت :

تاریخچه استادیوم :

در فوریه سال 2014، ورزشگاه Fisht برای بازی های المپیک زمستانی ساخته شده و در مراسم افتتاحیه برگزار می شود، در پارک المپیک واقع در دره Imeretin در سوچی واقع شده است.استادیوم برای جام جهانی 2018 بازسازی شده است و در سال 2017 دوباره باز شد، جایی که محل برگزاری مسابقات جام فیفا در جام کنفدراسیون ها بود.

طرح استادیوم :

استخر ماهی در اصل به نام Mount Fisht نامگذاری شد، اوج قله کوه قفقاز است. در زبان محلی، آدیژیان، "ماهی" به معنای "سر سفید" است.شبح عرصه، که توسط معماران بریتانیایی طراحی شده است، شبیه به یک قله کوهستانی برفی است.

میراث استادیوم :

تیم های روسیه تحت برنامه های فعلی اردوگاه های آموزشی را برگزار می کنند و برخی از مسابقات رقابتی و دوستانه خود را در سوچی بازی خواهند کرد. طیف وسیعی از دیگر رویدادهای مشارکت جمعی در نزدیکی مدار فرمول 1 سوچی است.

همچنین...

میزبان شهر: سوچی

پروژه: بازسازی استادیوم

ظرفیت: 48،000

محل سکونت: پارک المپیک، منطقه ادلر

تیم اصلی: روسیه


استادیوم کازان آرنا :

تاریخچه استادیوم :

Arena Kazan در آماده سازی برای بازی های دانشگاه جهانی تابستانی در سال 2013، زمانی که مراسم افتتاحیه را برگزار کرد، ساخته شد. پس از پایان بازی، یک زمین فوتبال نصب شد. استادیوم اولین بازی خود را در ماه اوت 2013 برگزار کرد، زمانی که روبین کازان با 1-1 با لکوموتیو مسکو به میدان آمد و همچنین به عنوان یک مسابقات جام ملت های 2017 فدراسیون جهانی همکاری کرد.

طرح استادیوم :

Arena Kazan توسط همان شرکت معماران به عنوان ورزشگاه ومبلی و ورزشگاه امارات در لندن طراحی شده است.این طراحی منحصر به فرد دارد که به صورت یکپارچه به چشم انداز شهری کازان تبدیل می شود. از بالا دیده می شود.

میراث استادیوم :

کازان آرنا به روبین کازان می آید. در تابستان سال 2015، برخی مسابقات در مسابقات جهانی آبزیان میزبانی شد.کازان آرنا به روبین کازان می آید. در تابستان سال 2015، برخی مسابقات در مسابقات جهانی آبزیان میزبانی شد.

این استادیوم همچنین مسابقات فوتبال و رویدادهای ورزشی، طیف وسیعی از سرگرمی ها، کنسرت ها و رویدادهای فرهنگی را برگزار خواهد کرد.

و همچنین...

میزبان شهر: کازان

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 45،000

محل: خیابان چستوپولسکایا، ناو-ساوینوفسکی

تیم اصلی: FC Rubin Kazan


استادیوم نیژنی نووگورود :

تاریخچه استادیوم :

استادیوم نیژنی نووگورود در یکی از زیبا ترین مکان های شهر، در تقاطع رودخانه های ولگا و اوک، در نزدیکی کلیسای الکساندر نوسو است.این منطقه از منظر زیبای کرملین نیژنی نوورودر، که در طرف دیگر اوکا واقع شده است، ارائه می دهد.

طرح استادیوم :

این منطقه از منظر زیبای کرملین نیژنی نوورودر، که در طرف دیگر اوکا واقع شده است و به ساختار پایه سبک آن، ساخته شده از حمایت های مثلثی خوب در یک دایره، از یک نمای جانبی نیمه شفاف خالی که کاسه استادیوم را می پوشاند، پشتیبانی می کند.ساختمان توسط پله هایی که در یک مماس قرار دارد، متصل شده است و جریان استادیوم را برجسته می کند. عصر، نمای ساختمان های مختلف روشن خواهد شد، برجسته شدن ظرافت و آرامش آنها را نمایش می دهد.

میراث استادیوم :

این ورزشگاه به الجزایر نیجریه خواهد رفت.

و همچنین...

میزبان شهر: نیژنی نووگورود

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 45،000

محل سکونت: پیوستن به رودخانه اوکا و ولگا

تیم خانگی: Olympiets نیژنی نووگورود


استادیوم لوژنیکی :

تاریخچه استادیوم :

استادیوم اصلی روسیه در سال 2018 در ابتدا برای اولین بار در سال 1956 در سراسر کشور ساخته شد. از آن به بعد، ورزشگاه Luzhniki میزبان بسیاری از رویدادهای ورزشی و فرهنگی بزرگ، از جمله بازی های المپیک تابستانی 1980، مسابقات قهرمانی جهان در هاکی روی یخ، دو و میدانی و راگبی و کنسرت های برخی از بزرگترین نوازندگان جهان است. با این حال در طول این دوره فوتبال این استادیوم که بیش از 3000 بازی را میزبانی کرده است. ورزشگاه Luzhniki محل برگزاری بسیاری از مسابقات تیم ملی فوتبال روسیه است و در زمان های مختلف نیز به عنوان استادیوم خانه برای باشگاه های اسپارتاک، ساسکا و تورپدو مسکو خدمت کرده است. همچنین میزبان نهایی دو اصلی است.مسابقات در باشگاه فوتبال اروپا: نهایی جام یوفا در سال 1999 (که در حال حاضر به عنوان لیگ اروپا شناخته می شود)، در آن طرف ایتالیا، پارما با پیروزی 3-0 در المپیک مارسی 3: 0 و فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2008، زمانی که در رانندگی باران و با 74000 تماشاچی که نگاه می کنند، یک اتفاق کاملا انگلیسی با منچستر یونایتد با شکست دادن چلسی در یک قدمی مجازات به پایان رسید.

طرح استادیوم :

کار برای احیای ورزشگاه Luzhniki برای روسیه 2018 در سال 2013 آغاز شد. یکی از جنبه های حیاتی این پروژه، حفظ نماد تاریخی ورزشگاه است که یکی از نشانه های واقعی مسکو است.در داخل ورزشگاه به طور کامل مرمت شد، مسیر پیاده روی برداشته شد، پایه ها به زمین نزدیک تر شده و مستطیل شکل گرفته، گرادیان تنظیم شده و دو سطح اضافی اضافه شده است. ظرفیت ورزشگاه Luzhniki از 78،000 تا 80،000 افزایش یافته است.

میراث استادیوم :

ورزشگاه Luzhniki وضعیت خود را به عنوان استادیوم فوتبال کشور حفظ خواهد کرد، و مسابقات تیم ملی روسیه را میزبانی خواهد کرد.

و همچنین...

میزبان شهر: مسکو

پروژه: بازسازی استادیوم

ظرفیت: 80،000

محل سکونت: مجتمع ورزشی لوزنکی

تیم اصلی: روسیه


استادیوم سامارا :

تاریخچه استادیوم :

سامارا آرنا در منطقه Radiotsentr ساخته شده است. در برنامه های فعلی، ورزشگاه با توسعه مسکونی و زیرساخت های با کیفیت خوب احاطه خواهد شد. ساخت ورزشگاه به طور رسمی در تاریخ 21 ژوئیه 2014 آغاز شد.

طرح استادیوم :

مفهوم طراحی سامارا آرنا موضوع فضا است، به عنوان ادای احترام به سنت های منطقه و بخش شناخته شده هوا و فضا خود را تحت سلطه گرفته است. شکل استادیوم شبیه گنبد شیشه ای است.یک ساختار پایه سبک و سبک فلز با تکنولوژی پیشرفته، پشتیبانی از وزن، پوشش را روی دیوارها، که 60 متر ارتفاع دارد، فراهم می کند. در شب کل ساختار روشن خواهد شد، با تاکید بر طراحی بصری استادیوم است.

میراث استادیوم :

پس از روسیه 2018، این ورزشگاه به FC Krelya Sovetov، باشگاه است که تعدادی از حضور در مسابقات باشگاه های اروپا ساخته شده است.

و همچنین...

میزبان شهر: سامرا

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 45،000

محل: Radiotsentr منطقه

تیم اصلی: FC Krylya Sovetov


استادیوم روستوف :

تاریخچه استادیوم :

روستوف آرنا در سمت چپ رود دون واقع شده است. با انتخاب آن به عنوان یک شهر میزبان، روستوفون دان توانست با توسعه ی سمت چپ خود، که در آن امکانات و رستوران های گردشگری محلی به طور سنتی مردم و بازدید کنندگان را به طور یکسان جذب می کند و قادر به گسترش است.

طرح استادیوم :

طراحی اصلی Rostov Arena با هماهنگی چشم انداز زیبا ترکیب می شود. شکل سقف تقلید از سفرهای رود دان است. ارتفاع های مختلف این نمایشگاه ها به تماشاگران اجازه می دهد تا نه تنها آنچه در زمین انجام می شود، بلکه همچنین از دیدگاه های روستوف در دان ها لذت ببرند.

میراث استادیوم :

FC Rostov، برندگان جام جهانی 2014، بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه انجام خواهد داد.

و همچنین...

میزبان شهر: روستوف در دان

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 45،000

محل سکونت: در سمت چپ رود Don، منطقه کانال Grebnoy

تیم خانگی: FC Rostov


استادیوم اسپارتاک :

تاریخچه استادیوم :

اسپارتاک مسکو، تیم "مردم" یکی از محبوب ترین باشگاه های فوتبال روسیه است. و با این حال، از آن زمان که در سال 1922 تأسیس شد، مجبور بود بدون استادیوم خودش کار کند.این باشگاه بازی های خانگی را در دینامو، Luzhniki و Lokomotiv استادیوم های مسکو، در Arena Arena Khimki در خارج از مسکو و حتی در Ekaterinburg بازی کرده است.در بهار 2010، در محل فرودگاه سابق فرودگاه مسکو در منطقه Tushino، اسپارتاک شروع به ساختن استادیوم 45،000 نفره خود کرد.محل برگزاری اولین بازی خود را در تاریخ 5 سپتامبر 2014، زمانی که اسپارتاک 1: 1 با ستاره سرخ بلگراد را به خود اختصاص داد، میزبانی کرد و همچنین یک استادیوم جام جهانی 2017 FIFA Confederations Cup بود.

طرح استادیوم :

ظاهر ورزشگاه اسپارتاک، موضوع افتخار است. نمای آن به شکل نامه زنجیره ای متشکل از صدها الماس کوچک است که نشان دهنده لوگوی اسپارتاک است.بسته به اینکه کدام تیم در حال بازی است، می توانید نمای را تغییر دهید. برای مسابقات اسپارتاک، عرصه به رنگ قرمز و سفید پوشیده شده است؛ زمانی که تیم ملی در شهر است، آن را به رنگ پرچم روسیه تبدیل می کند.استادیوم اسپارتاک همچنین موزه اسپارتاک مسکو، باشگاه رسمی فنلاند و فروشگاه باشگاه را نیز در بر می گیرد. یک ایستگاه مترو جدید در نزدیکی آن باز شده است.

میراث استادیوم :

پس از پایان سال 2018 روسیه، یک مجتمع مسکونی جدید در اطراف استادیوم اسپارتاک ساخته خواهد شد.

و همچنین...

میزبان شهر: مسکو

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 45،000

محل سکونت: Tushino

تیم میزبان: FC Spartak Moscow


استادیوم سنت پترزبورگ :

تاریخچه استادیوم :

استادیوم جدید و فوق العاده مدرن سنت پترزبورگ در محل استادیوم Kirov در جزیره Krestovsky ساخته شده است که در آن روز یکی از بزرگترین استادیوم های کشور بود و ظرفیت 110،000 آن بود. مناقصه ساخت استادیوم سنت پترزبورگ توسط معمار مشهور ژاپنی کیوش کورسواوا برنده شد. استادیوم میزبان مسابقات افتتاحیه و فینال جام کنفدراسیون های فیفا 2017 بود.

طرح استادیوم :

چشم انداز معماری ورزشگاه سنت پترزبورگ از یک سفینه فضایی بود که در سواحل خلیج فنلاند فرود آمد. این ساختمان هفت طبقه 79 متر ارتفاع دارد.از لحاظ تکنولوژیکی، استادیوم سنت پترزبورگ یکی از مدرن ترین عرصه های جهان است. مجهز به یک سقف جمع و جور و متحرک می باشد که می تواند هر نوع رویداد را در هر زمان سال حتی در زمستان در داخل استادیوم ،میزبان 15 درجه سانتیگراد باشد.

میراث استادیوم :

این استادیوم به زنیکت سنت پترزبورگ مهاجرت می کند. این می تواند انواع مختلفی از رویدادها از کنسرت و نمایش مسابقات در تمام انواع ورزش ها شامل شود. در سال 2020، این رقابت ها سه مسابقه در مرحله گروهی یورو 2020 و همچنین یکی از مسابقات نیمه نهایی را برگزار خواهد کرد.

و همچنین...

میزبان شهر: سنت پترزبورگ

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 67،000

محل سکونت: جزیره کرستوفسکی

تیم اصلی: FC Zenit Saint Petersburg


استادیوم موردوویا آرنا :

تاریخچه استادیوم :

کار بر روی Mordovia Arena در سال 2010 آغاز شد، یعنی 1000 ساله متحد شدن مردم مرووندی با گروه های قومی دیگر روسیه. این صحنه در مرکز شهر واقع در حوالی رود Insar واقع شده است.

طرح استادیوم :

استادیوم به شکل بیضی طراحی شده است. طیف رنگی آن، ترکیبی از نارنجی، قرمز و سفید، طیف وسیعی از رنگ های هنری و صنایع دستی موردوویا را به خود جلب می کند.

میراث استادیوم :

پس از روسیه 2018، برخی از سازه های موقت ورزشگاه تخریب خواهند شد و ظرفیت آنها به 25000 می رسد.این امر باعث می شود که عرصه در آینده بیشتر شود و فضای خالی برای والیبال داخلی، زمین های بسکتبال و تنیس، و همچنین مراکز تناسب اندام استفاده شود.

و همچنین...

میزبان شهر: Saransk

پروژه: استادیوم جدید

ظرفیت: 44،000

محل: حوضه رودخانه Insar

تیم اصلی: FC Mordovia