ارومیه به عنوان شهر گردشگری بین المللی معرفی می شود

فرداد پرواز

28 شهریور1396


حسین بخشایشی، در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درارومیه ، با اشاره به ساخت شهربازی مدرن ارومیه اظهار داشت: در ارتباط با زمان اتمام این پروژه نمی توان نظری داد چرا که هر بار قولی داده شده اما در زمان مدنظر پایان نیافته هرچند که بخشی از اقلام شهربازی از کشورهای خارجی وارد و نصب شده است.

وی با بیان اینکه شهربازی ارومیه یک مجتمع تجاری تفریحی موردنیاز شهر ارومیه است گفت: البته بخشی از تجهیزات موردنیاز هنوز وارد کشور نشده اند و به همین منظور کارشناسان امر برای بازدید از تجهیزات شهربازی ایتالیا به این کشور سفر می کنند تا اگر تجهیزات دیگری لازم باشد به مجموعه اضافه شود.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به برگزاری مناسب جشنواره انگور این شهر افزود: جشنواره انگور ارومیه در دهکده ساحلی چی چست با استقبال روزافزون مردم برگزار شد و بازدید نسبت به دو سال گذشته بسیار افزایش داشت که این امر خود می تواند در وضعیت اقتصادی باغداران و افزایش قیمت محصولات نتیجه مثبتی داشته باشد.

وی با اشاره به مصوبه 2020 شورای شهر خاطرنشان کرد: نخستین مصوبه دوره پنجم شورای اسلامی، شهر ارومیه بحث ارومیه 2020 است که نظیر این موضوع در شهرهای تبریز و همدان انجام شده و بر اساس آن ارومیه به عنوان شهر گردشگر بین الملل معرفی خواهد شد تا مزیت های شهرمان بر جهانیان پوشیده نماند.

بخشایشی با بیان اینکه تا 2020 سه سال فرصت باقی است تأکید کرد: از تمامی نخبگان، علما، هنرمندان، فرهیختگان، اندیشمندان و افرادی که دلشان برای شهر ارومیه می تپد دعوت می کنیم که ما را در انجام این مهم یاری کنند تا ارومیه را که به عنوان پاریس ایران مطرح است به جهانیان نشان دهیم.


tnews.ir