ارس، میزبان ۷.۶ میلیون گردشگر بود

فرداد پرواز

27 مهر 1396


رئیس سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سیاست ما حمایت از بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی آن و توسعه صنعت گردشگری است که تعداد زیادی از اثار تاریخی ارس در سازمان یونسکو، ثبت شده است. ما سال گذشته 7.6 میلیون نفر توریست داشتیم که 800 هزار نفر ان خارجی بودند.

به گزارش هم نوا، “محسن خادم عرب باغی” در نشست مشترک سفرای کشورهای چین، ژاپن، ویتنام، سری لانکا، افغانستان، تاجیکستان و فیلیپین و همچنین کارداران کشورهای گرجستان و برونئی با فعالان صنعتی و اقتصادی آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، گفت: برای توسعه صنعتی و اقتصادی کشور، تجارت با کشورهای همسایه کافی نیست و باید به فکر بازارهای جدیدی برای صادرات کالاهای ایرانی باشیم.

وی با بیان اینکه ما در بسیاری موارد در تولید مشکلی نداریم و مشکل اصلی در بازاریابی و فروش است، گفت: از وزارت خارجه تشکر می کنم که این امکان را ایجاد کرده است تا بتوانیم درباره امکان تجارت با کشورهای آسیایی و اقیانوسیه به گفتگو بنشینیم. ما چندین جلسه با دولت محترم داشتیم و خواستیم چنین نشست هایی بیشتر برگزار شود.

رئیس سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر اینکه جای شرکت های صادراتی در اقتصاد ایران خالی است، تصریح کرد: یک تولیدکننده نمی تواند هم زمان یک صادرکننده خوب باشد و اگر شرکت های صادراتی در اقتصاد ایران جای بگیرند شاهد رشد بخش تولید خواهیم بود.

خادم عرب باغی، گفت: حضور سفرای کشورهای آسیایی در تبریز و آشنایی با ظرفیت های آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس می تواند در رشد سرمایه گذاری در استان و ارس تاثیر مثبت بگذارد.

وی با ذکر اینکه آذربایجان شرقی در چندین محور به عنوان یک استان توسعه یافته در ایران است، خطاب به سفرای کشورهای آسیایی و اقیانوسیه گفت: ما در صنایع شیمیایی، خودرسازی، غذایی حرف اول را در ایران می زنیم و در زمینه صادرات غیر نفتی ،جزو رتبه های اول ایران هستیم.


tnews.ir