نمایندگان یونسکو جنگل های ارسباران را ارزیابی می کنند

فرداد پرواز

25 مرداد 1396


فرماندار شهرستان خداآفرین از ارزیابی جنگل های ارسباران توسط نمایندگان سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد ( یونسکو UNESCO) خبر داد.

امین امینیان روز شنبه در جلسه کارگروه گردشگری این شهرستان، ثبت جهانی جنگل های ارسباران را فرصت ارزشمندی برای توسعه گردشگری منطقه خداآفرین دانست و افزود: به این منظور کارشناسان و نمایندگان یونسکو،مهرماه سال جاری به این منطقه سفر می کنند.

وی اضافه کرد: گردشگری، صنعت، هنر و تجارت است و همه مکلفیم با برنامه ریزی دقیق و اقدام کارشناسی شده در جهت ثبت نهایی جنگل های ارسباران به منظور بهره مندی از نتایج بسیار ارزشمند و تاثیرگذار آن در رشد و توسعه شهرستان،به ویژه در حوزه گردشگری تلاش کنیم.

وی، رعایت الگوی ساخت و سازها و ساماندهی نمای بیرونی واحدهای مسکونی و توجه به معماری طبیعی را از موارد مهمی نام برد که باید در مناطق حفاظت شده و جنگلی شهرستان به منظور جلب توجه ارزیابان یونسکو رعایت و مدیریت شود.امین اسبقی گفت: در تبریز ۲۰۱۸که این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی نامگذاری شده است نه تنها این شهر بلکه کل استان در حوزه گردشگری مورد توجه است.

وی با بیان اینکه ۱۰درصد اعتبارات ملی دستگاه ها در تبریز ۲۰۱۸در راستای توسعه فرهنگی هزینه می شود، افزود: ۷۰درصد برنامه های سازمانی تبریز ۲۰۱۸طبق تاکید استاندار باید در جهت توسعه اهداف فرهنگی اجرا شود.

اسبقی، محور گردشگری تبریز به جنگل های ارسباران را اهر – کلیبر- خداآفرین عنوان کرد و افزود: این محور، محور طبیعت گردی نام گرفته و خداآفرین با وجود جنگل های ارسباران و امکانات رفاهی و تفریحی، جاذبه های طبیعی و تاریخی و محصولات و تولیدات محلی،پتانسیل و جاذبه های فراوان برای مهمانان و گردشگران دارد.


http://tnews.ir