احمقانه ترین درخواست های مردم در هواپیما

احمقانه ترین درخواست های مردم در هواپیما

شاید باورتان نشود اما برخی مردم واقعا می خواهند شیشه ی هواپیما را پایین بکشند یا داخل هواپیما دنبال دستگاه خودپرداز می گردند! در این مقاله بامزه ترین و احمقانه ترین درخواست های مسافران از خدمه ی پرواز را برای شما نقل می کنیم. امیدواریم با خواندن آن ها لبخند بر لب بیاورید. با 2Safar همراه باشید.

چطور شیشه ی پنجره را پایین بکشم؟

بعضی مردم فکر می کنند هواپیما مثل یک اتوموبیل بزرگ آهنین است که اگرچه پرواز می کند و 35 هزار فوت ارتفاع می گیرد، اما از سایر جهات مثل همان اتوموبیل است. مهمانداران زیادی مجبور به توضیح این واقعیت به مسافران هستند که پنجره ی هواپیما باز نمی شود و نمی توان شیشه را پایین کشید. در واقع باز کردن شیشه دمای داخل هواپیما را به سرعت پایین می آورد و جان همه به خطر می افتد. اینکه چرا مسافران می خواهند شیشه را پایین بکشند خودش جای سؤال است زیرا داخل کابین به حد کافی سرد هست.

2safar

من چیزی را جا گذاشته ام. امکان دارد هواپیما دور بزند؟

بله واقعیت دارد! این جمله از زبان مسافران زیادی تا به حال شنیده شده است. در اینگونه مواقع فرد متقاضی در واقع هواپیمایی با سیصد یا چهارصد مسافر را با جت شخصی خود اشتباه می گیرد و تصور می کند امکان بازگرداندن هواپیما برای برداشتن کرم ضد آفتابش از خانه وجود دارد! بعضی مسافران نیز تصور می کنند فرود اضطراری هواپیما برای مواردی از این قبیل است.

2safar

ممکن است در ارتفاع پایین تر پرواز کنید؟ همسر من از ارتفاع زیاد می ترسد.

برخی مسافران تصور می کنند تصمیم جهت تنظیم ارتفاع هواپیما دست خلبان است و هر ارتفاعی که بخواهد می تواند پرواز کند و در نتیجه اینگونه درخواست های عجیب و غریب از خلبان دارند. خلبان بسته به شرایط جوی باید در ارتفاع مشخصی از زمین پرواز کند. ضمن اینکه پرواز در ارتفاع 20 هزار فوت با 35 هزار فوت چه فرقی برای کسی دارد که از ارتفاع می ترسد؟

2safar

ممکن است در ارتفاع پایین تر از ابرها پرواز کنید؟ می خواهم منظره ی پایین را بهتر ببینم.

بعضی مسافران هواپیمای مسافربری را با تور هوایی تماشای مناظر اشتباه می گیرند و درخواست های غیر منطقی دارند. خلبان نمی تواند محض خاطر آن که مسافری می خواهد منظره ی گرند کنیون را تماشا کند ارتفاع هواپیما را کاهش دهد.

2safar

من می توانم مثل مهمانداران برعکس بقیه مسافران بنشینم؟

بعضی مسافران که هواپیما را با اتوبوس اشتباه می گیرند تصور می کنند با تغییر جهت نشستن احساس دل به هم خوردگی شان در پرواز کمتر می شود و اینگونه درخواست های عجیب را دارند در حالی که جهت نشستن تفاوتی در حال مسافر ایجاد نخواهد کرد.

2safar

ممکن است به من بگویید چه کسی قرار است صندلی کنار من بنشیند؟

گاهی پیش می آید که مسافر حتی طاقت ندارد کمی صبر کند تا مسافران کناری از راه برسند و ببیند چه کسانی هستند. او از لحظه ای که روی صندلی می نشیند پیله ی مهماندار می شود که چه کسی قرار است کنارش بنشیند. اگر کسی هست که از غریبه ها می ترسد و در رابطه با مسافران کناری اش سختگیر و وسواسی است هواپیما جای مناسبی برای او نیست. او همچنین می تواند با درجه یک سفر کند یا هزینه ی بلیط صندلی های اطرافش را نیز بپردارد تا مبادا کسی که باب میلش نیست کنارش بنشیند!

2safar

ممکن است هواپیما سریع تر برود تا من سال نو را دو بار جشن بگیرم؟

این جمله تا به حال از زبان مسافران زیادی شنیده شده است. مسافران پرواز های بین قاره ای در شب سال نو بخشی از هم و غمشان این است که با توجه به مسیر حرکت هواپیما و اختلاف زمان، آیا این امکان وجود دارد که آن ها بتوانند ساعت 12 شب 31 دسامبر را مثلاً هم در سیدنی استرالیا و هم در لس آنجلس ایالات متحده جشن بگیرند؟ از آن جا که این دوشهر نوزده ساعت اختلاف زمان دارند مسافران از خدمه ی پرواز می خواهند که هواپیما سریع تر حرکت کندتا بتوانند در هر دو شهر سال نو را جشن بگیرند. این که دو بار جشن گرفتن سال نو چه خیر و فایده ای برای کسی دارد باید از خود این مسافران پرسید!

2safar

امکان دارد برای پیاده شدن از هواپیما از سرسره ی مخصوص شرایط اضطراری سر بخورم؟

احتمالاً در کارت های آموزش ایمنی پرواز این سرسره به نظر مفرح می آید که مسافران چنین درخواست عجیبی دارند. این مسافران که اتفاقاً بزرگسال بوده اند هنگام خروج در جستجوی سرسره بوده اند و دوست نداشتند از پله ها پایین بروند. امااین سرسره فقط در هنگام تخلیه ی اضطراری هواپیما قابل استفاده است و وسیله ای برای تفریح و بازی مسافران نیست! مسافران باید دعا کنند که هرگز روزی مجبور به استفاده از این سرسره برای خروج از هواپیما نشوند!

2safar

امکان دارد کنار خلبان بنشینم؟ امروز تولدم است.

بعضی مسافران تصور می کنند گفتن جمله ی"امروز تولدم است" قرار است همه ی درها را به رویشان باز کند و خلبان شخصاً به استقبالشان بیاید و آن ها را با خود به کابین خلبان ببرد. برخی دیگر نیز با اعلام تولدشان توقع آپگرید به درجه یک را دارند. درخواست های متوقعانه ی زیادی در ارتباط با تولد مسافران ثبت شده است.

2safar

صدای موتور هواپیما باعث سردرد من می شود. ممکن است خاموشش کنید.

احتمالاً این مورد برنده ی تمام درخواست های احمقانه ی تاریخ سفرهای هوایی است! یکی از مهمانداران گزارش داده که مسافری از او در مورد صدای موتور سؤال کرده و پرسیده صدای چیست و از سردرد خود شکایت کرده است. وقتی مهماندار برای او توضیح داده که این صدا مربوط به موتور هواپیماست مسافر درخواست کرده که از خلبان بخواهد موتور ها را خاموش کند. مهماندار جلوی خنده ی خود را گرفته و توضیح داده که در صورت خاموش کردن موتور، هواپیما سقوط خواهد کرد. مسافر باز هم کوتاه نیامده و تهدید کرده که به محض رسیدن به مقصد شکایتی علیه آن ها به خاطر سردرد و گوش نکردن به درخواستش تنظیم خواهد کرد. این داستان به هیچ وجه شوخی نیست!

2safar