احداث مجموعه‌های گردشگری از اولویت‌های سرمایه‌گذاری اردبیل

فرداد پرواز

3 آبان 1396


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از راه‌اندازی مجموعه‌های گردشگری در شهرستان‌های اردبیل خبر داد و گفت: احداث مجموعه‌های گردشگری در استان از اولویت‌های سرمایه‌گذاری است.

به گزارش ایسنا، «کریم حاجی‌زاده» در جلسه بررسی اولویت‌های سرمایه‌گذاری استان اردبیل،با بیان این‌که مجموعه‌های گردشگری می‌توانند ایجاد ارزش افزوده و اشتغال به‌دنبال داشته باشند و به رونق اقتصادی استان منجر شوند، خاطرنشان کرد: تنها مجموعه گردشگری استان،در پل معلق مشگین‌شهر فعالیت می‌کند و در خلخال احداث دو مجموعه و در سرعین احداث یک مجموعه در حال مذاکره و بررسی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به این‌که احداث مجموعه‌های گردشگری در استان از اولویت‌های سرمایه‌گذاری است، خاطرنشان کرد: در محورهای مواصلاتی شمال و جنوب استان نیز احداث دو مجموعه به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه از جمله اولویت‌های سرمایه‌گذاری را احداث هتل‌های سه ستاره و بالاتر دانست و گفت: احداث هتل‌های سه ستاره و بالاتر در شهرهای اردبیل، مشگین‌شهر، خلخال و سرعین به علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌شود.

عسگر سنگی یادآور شد: پس از بهره‌برداری از هتل سه ستاره و بالاتر،این امکانات در پکیج‌های گردشگری قید شده و می‌تواند به معرفی به گردشگران منجر شده و زمینه‌ساز رونق و توسعه صنعت گردشگری در استان شود.


http://www.isna.ir