احداث دهکده گردشگری در شهرستان دنا

فرداد پرواز

30 مهر 1396


فرماندار دنا، گفت: احداث دهکده گردشگری در این شهرستان جهت توسعه منطقه و ایجاد اشتغال ضروری است.

به گزارش راسخون ،به نقل از باشگاه خبرنگاران، عباس بهشتی فرماندار دنا ،در نشست شورای اداری شهرستان دنا که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد با اشاره به اینکه شهرستان دنا دارای جمعیت 45 هزار نفری در بخش مرکزی و پاتاوه است و همچنین چهار دهستان و 120 روستای اقماری دارد، اظهار داشت: مناطق حفاظت شده این شهرستان دارای 1700 نوع گونه گیاهی و جانوری است.

فرماندار دنا ،با اشاره به عبور خطوط لوله گاز از این شهرستان گفت: 6 خط لوله انتقال گاز در این شهرستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه 70 کیلومتر از جاده ارتباطی یاسوج- اصفهان از شهرستان دنا عبور می کند، افزود: سد خرسان 3 که در پایان دست دنا در حال احداث است از دیگر پروژه های در دست احداث شهرستان است.

بهشتی، بیان اینکه در بخش عمرانی یکی از شهرستان های پیشرو هستیم، ابراز داشت: در شاخص آب، برق و راه روستایی در وضعیت مناسبی هستیم.

وی با اشاره به اینکه 85 درصد گاز رسانی به مناطق و روستاهای این شهرستان اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: به زودی جشن سبز گازرسانی در بخش مرکزی دنا برگزار می شود.

بهشتی گفت: این شهرستان ظرفیت های خوبی در حوزه کشاورزی و گردشگری دارد و به طور قطع با هدفگذاری در حوزه شیلات، شهرستان دنا بیشترین پروژه های احداث پرورش، در جنوب ایران را دارد.

وی از بهره برداری از پرورش ماهی هزارتنی، در آینده ای نزدیک در این شهرستان خبر داد و گفت: در حوزه گردشگری غار ده شیخ افتتاح و طرح های بومی و گردشگری نیز احداث شده است.


tnews.ir