آیا این باور ها در مورد کشور های مختلف درست است یا غلط - قسمت اول

آیا این باور ها در مورد کشور های مختلف درست است یا غلط - قسمت اول

جهان پر از افسانه ها، قصه های واقعی و خیالی، شایعات و اخبار است. در مورد کشور های مختلف جهان باور هایی کلیشه ای وجود دارد که صحت و سقم آن ها جای سؤال است. بسیاری از این کلیشه ها به دور از حقیقت هستند، اما تعدادی نیز واقعیت دارند.

در این مقاله به تعدادی از باور های رایج در مورد کشور های مختلف می پردازیم و درست یا غلظ بودن آن هارا توضیح می دهیم. با 2Safar همراه باشید.

آیا آفریقای جنوبی یک باغ وحش بزرگ است که حیوانات آزادانه در شهر ها گردش می کنند؟

پاسخ یک نه قاطع و محکم است. کسی نمی داند این کلیشه از کجا ریشه گرفته است؟ شاید کسانی که به آفریقای جنوبی سفر می کنند بیشتر عکس هایی هایی از سافاری های حیات وحش منتشر می سازند و مردم کم کم به این نتیجه رسیده اند که این کشور پر از حیوانات مختلف است و مثلاً در وسط کیپ تاون زرافه ها برای خود به گردش می پردازند!

در واقع بیشتر حیوانات آفریقای جنوبی در مناطق حفاظت شده و پناهگاه ها زندگی می کنند. توریست ها برای تماشای حیوانات باید با تور های سافاری های مخصوص و در ساعات خاصی از روز به مناطق حفاظت شده بروند و کسی در شهر ها حیوانی را مشاهده نخواهد کرد.

2safar

آیا مردم روسیه مانند آب و هوایش سرد هستند؟

هر دو قسمت این باور در مورد روسیه اشتباه است. نه هوای روسیه همیشه سرد است و نه مردمش روحیه ی سرد و خشکی دارند. اگرچه این کشور جزء سرد ترین کشور های دنیا محسوب می شود، بخشی از قسمت های آن تابستان های گرمی دارند و همچنین بهار و پاییز ملایمی را تجربه می کنند.

مردم روسیه پر سر و صدا نیستند و در نگاه اول سرد به نظر می رسند، اما صرفاً خجالتی هستند و اگر کمی با آن ها آشنا شوید خواهید دید رفتار گرم و دلپذیری دارند.

2safar

آیا مراکش برای سفر امن است؟

در سفر به این کشور باید به برخی آداب و رسوم احترام بگذارید، اما به لحاظ امنیت نه تنها مشکلی ندارید، بلکه مردم این کشور از خونگرم ترین و مهمان نواز ترین مردم دنیا هستند. مراکشی ها بسیار زود آشنا و مهربان هستند و به توریست ها احترام ویژه ای می گذارند.

البته مراقب باشید هنگام خرید کلاه سرتان نرود و تا می توانید چانه بزنید، اما از سایر جهات مشکلی نخواهید داشت.

2safar

آیا گرین لند سبز و ایسلند یخبندان است؟

نام گذاری دو سرزمین گرین لند و ایسلند تا حد زیادی مضحک و غلظ انداز است. در واقع نام هر دو کشور کاملاً متضاد با ویژگی های واقعی آن ها می باشد. معنای لغوی گرین لند به انگلیسی سرزمین سبز است، حال آنکه این کشور وسیع که در نزدیکی قطب شمال قرار دارد یخبیندان است. در حقیقت نیمی از وسعت خاک این کشور با یخ پوشیده شده و قابل سکونت نمی باشد. از سوی دیگر ایسلند به زبان انگلیسی به معنای سرزمین یخی است، در حالی اگر چه یخ و سرما نیز در این کشور وجود دارد اما ایسلند کشوری سرسبز و بسیار زیبا می باشد.

این دو کشور واقعاً باید نام خود را با یکدیگر عوض کنند. نظر شما چیست؟

2safar