آیا این باور ها در مورد کشور های مختلف درست است یا غلط - قسمت دوم

آیا این باور ها در مورد کشور های مختلف درست است یا غلط - قسمت دوم

در مورد کشور های مختلف جهان باور هایی کلیشه ای وجود دارد که صحت و سقم آن ها جای سؤال است. بسیاری از این کلیشه ها به دور از حقیقت هستند، اما تعدادی نیز واقعیت دارند.

در این مقاله به تعدادی از باور های رایج در مورد کشور های مختلف می پردازیم و درست یا غلظ بودن آن هارا توضیح می دهیم. با 2Safar همراه باشید.

آیا در استرالیا تعدا کانگورو ها بیشتر از جمعیت کشور است؟

این موضوع یک شایعه ی بامزه نیست بلکه کاملاً حقیقت دارد. تعداد کانگورو ها در استرالیا دو برابر جمعیت مردم این کشور است.

استرالیا کشوری وسیع با جمعیت کم است. در واقع این کشور فقط بیست و پنج میلیون نفر جمعیت دارد و به همین خاطر است که از کشور های مهاجر پذیر دنیا به شمار می رود. از سویی دیگر جمعیت کانگورو های این کشور به پنجاه میلیون می رسد. فقط در دو سال گذشته جمعیت کانگورو ها در استرالیا پنج میلیون افزایش داشته است که دلیل آن به بارندگی زیاد و وفور غذا برای این حیوانات بر می گردد.

البته این را نیز بدانید که با سفر به شهر های بزرگ استرالیا با کانگورو هایی که در خیابان ها گردش می کنند مواجه نخواهید شد. آن ها در بوته زار ها و طبیعت زندگی می کنند و اگر سرزمین استرالیا را کاملاً متعلق به خود بدانند حق دارند!

2safar

آیا پایتخت کانادا تورنتو است؟

بیشتر مردم تصور می کنند پایتخت هر کشور معروف ترین، پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر آن کشور است. این موضوع اگرچه راجع به برخی کشور ها صدق می کند اما در مورد بسیاری از کشور ها واقعیت ندارد. پایتخت کانادا تورنتو نیست و اتاوا است. همان طور که پایتخت ایالات متحده گاهی به اشتباه نیویورک تصور می شود در حالی که واشنگتن دی سی است. پایتخت استرالیا نیز سیدنی یا ملبورن نیست بلکه کانبرا است. دلایل انتخاب پایتخت های دنیا تاریخی و استراتژیک است. مثلاً اتاوا به این دلیل به عنوان پایتخت انتخاب شده است که به لحاظ جغرافیایی در وسط شهر های بزرگ مونترال و تورنتو قرار گرفته است و ضمناً به حد کافی از مرز ایالات متحده فاصله دارد. شهر های مرزی به ندرت به عنوان پایتخت انتخاب می شوند چون در صورت برزو جنگ با همسایگان در معرض خطر خواهند بود.

2safar

آیا پیتزای ایتالیا نسبت به سایر کشور ها متفاوت تر و خاص تر است؟

پیتزا یک غذای محبوب و متداول در اکثر کشور های دنیا است و مردم فکر می کنند از آن جا که این غذا جهانی است، همه جا کیفیت اش تا حدودی یکسان می باشد. این تصور غلط است و پیتزا در ایتالیا با سایر کشور ها متفاوت می باشد. اولاً در این کشور پیتزا محتویات کمی دارد و فقط سه یا چهار ماده ی غذایی را شامل می شود. این مواد غذایی خمیر پیتزا یا کراست و تاپینگ هستند که معمولاً از پنیر و سس تشکیل می شود. جالب است بدانید پیتزای این کشور اوریجینال ترین نوع پیتزا است و سایر انواع پیتزاها به قول معروف من در آوردی هستند. در شهر ناپل ایتالیا اصیل ترین نوع پیتزا ارائه می شود که باید حتماً امتحانش کنید.

2safar