آیا این باور ها در مورد کشور های مختلف درست است یا غلط - قسمت سوم

آیا این باور ها در مورد کشور های مختلف درست است یا غلط - قسمت سوم

در مورد کشور های مختلف جهان باور هایی کلیشه ای وجود دارد که صحت و سقم آن ها جای سؤال است. بسیاری از این کلیشه ها به دور از حقیقت هستند، اما تعدادی نیز واقعیت دارند.

در این مقاله به تعدادی از باور های رایج در مورد کشور های مختلف می پردازیم و درست یا غلظ بودن آن هارا توضیح می دهیم. با 2Safar همراه باشید.

آیا هلند در حال رقتن به زیر آب است، اما مردم آن اهمیتی به این موضوع نمی دهند؟

شاید شما هم در مورد نگرانی های که از آینده ی کشور هلند وجود دارد چیزهایی شنیده باشید. بر اساس اخبار، سطح آب در داخل و اطراف این کشور رو به افزایش است و به نظر می رسد هلند در آینده به طور کامل غرق خواهد شد.

این اخبار حقیقت دارد. یک سوم از خاک هلند زیر سطح دریا قرار دارد و به این معنا است که دو سوم دیگر خاک کشور در معرض نابودی است. کنترل سیل ها و بارندگی های شدید برای این کشور اهمیت زیادی دارد. هلند موفق شده با ساخت سیستم های فاضلاب قوی و کارآمد و احداث سد هایی بر فراز رودخانه های این کشور مشکل را کنترل نماید. مردم هلند نیز نگرانی چندانی در رابطه با زیر آب رفتن این کشور ندارند و با شادی به زندگی خود ادامه می دهند!

2safar

آیا دیوار چین از فضا قابل مشاهده است؟

این شایعه بسیار قدیمی شده و به نوعی جا افتاده است، طوری که مردم آن را به عنوان حقیقت پذیرفته اند. با این وجود اگر کمی دقیق فکر کنید اصلاً با عقل انسان جور در نمی آید که دیوار چین از فضا یا از کره ی ماه قابل مشاهده باشد. به نظر می رسد که این شایعه از اظهار نظر برخی فضا نوردان نخستین ریشه گرفته باشد. این در حالی است که بعد ها در مأموریت های فضایی متعددی هیچ کس قابل مشاهده بودن دیوار چین از فضا را تأیید نکرده است. به علاوه در عکس های فضایی که از کره ی زمین گرفته شده هیچ ساخته ی دست بشری دیده نمی شود.

2safar

آیا مردم هند کاملاً سنتی هستند؟ تمام ازدواج ها در این کشور سنتی و از قبل تعیین شده می باشد؟

هند سرزمینی اسرار آمیز است که داستان های زیادی در باره ی آن بر سر زبان هاست. در طول تاریخ ازدواج ها در هند عموماً توسط بزرگ تر ها تعیین می شد و زوج جوان هیچ شناختی از یکدیگر نداشتند، اما امروزه همه چیز متفاوت است.

اگر ازدواج سنتی در هند منسوخ نشده و حتی محبوبیت بیشتری از ازدواج های عاشقانه دارد، اما نسل امروزی هند کم کم به ازدواج های مدرن رو آورده اند و ترجیح می دهند همسرشان را خودشان انتخاب کنند. ضمناً ازدواج های سنتی نیز مثل گذشته نیست و دختر و پسری که برای ازدواج با یکدیگر کاندید شده اند مدت زیادی را صرف رفت و آمد و شناخت یکدیگر می کنند.

2safar

آیا ایرلند بخشی از امپراطوری بریتانیا است؟

این فکر اشتباهی است که اکثر مردم دارند. آن ها ایرلند را که جزیره ای در مجاورت انگلیس است بخشی از بریتانیا به حساب می آورند، در حالی که این کشور کاملاً مستقل است. شاید این تصور اشتباه از آن جا ریشه می گیرد که ایرلند از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است و بخش شمالی آن جزئی از خاک بریتانیا می باشد. اما آن چه به نام کشور جمهوری ایرلند می شناسیم همان ایرلند جنوبی است که کشوری مستقل می باشد. امپراطوری بریتانیا از کشور های انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی تشکیل شده است.

2safar