آنکارا در یک نگاه

فرداد پرواز

آنکارا، پایتخت بین المللی ترکیه می باشد و جهت وقت سفارت کانادا و سفارت آمریکا می توانید به آنکارا نیز سفر کنید.


آنکارا Ankara، پایتخت ترکیه

آنکارا، پایتخت بین المللی ترکیه، در منطقه آناتولی مرکزی کشور قرار دارد. آنکارا مرکز هنرهای نمایشی، خانه اپرا و باله دولتی، ارکستر سمفونی ریاست جمهوری و چندین شرکت تئاتر ملی، می باشد. در شهر آنیتکابیر Anitkabir ، مقبره ی عظیم کمال آتاتورک Kemal Atatürk، اولین رئیس جمهور ترکیه مدرن که در سال 1923 آنکارا را پایتخت اعلام کرد، قرار دارد.

تور آنکارا- فردادپرواز

موزه مشهور تمدن آناتولی، یافته های باستان شناسی از دوران پارینه سنگی یا پالئولیتیک، قدیمی ترین دوران ماقبل تاریخ انسان را نشان می دهد. با وجود اینکه آنکارا یک شهر مدرن می باشد، نشانه هایی از گذشته باستانی اش را حفظ کرده است، مانند معبد آگوستوس و رم در منطقه مرکزی اولوس Ulus و هچنین به خاطر کتیبه ی Monumentum Ancyranum و مسجد حاجی بایرام کامی Haci Bayram Camii مربوط به قرن پانزدهم، معروف است. در نزدیکی، قلعه باستانی سنگ فرش شده ی آنکارا Ankara Castle و روستای مربوط به دوران عثمانی در داخل دیوارهایش قرار دارد. این شهر همچنین به دلیل پشم خرگوش و مغازه هایی که در امتداد Çıkrıkçılar Yokuşu (جاده ی Weavers ) عتیقه، صنایع دستی و دیگر کالاهای محلی را ارائه می دهند، شناخته شده است.


زمان مناسب برای سفر به آنکارا

اکثر بازدیدکنندگان در ماه های آوریل تا آگوست، هنگامی که آب و هوا گرم و خشک است، به آنکارا سفر می کنند. زمستان (در ماه های نوامبر تا فوریه) سرد، بارانی و اغلب برفی است.

تور آنکارا- فردادپرواز


رویدادهای مهم جهت بازدید از آنکارا

رویدادهای محلی شامل جشنواره بین المللی موزیک آنکارا (در ماه آوریل) و جشنواره بین المللی فیلم آنکارا (در ماه های آوریل تا می) می باشد.