آنتالیا در یک نگاه

فرداد پرواز

@val3

آنتالیا شهر تفریحی ترکیه معروف به ساحل فیروزه ای


آنتالیا Antalya، شهری در ترکیه

آنتالیا شهر تفریحی ترکیه با یک بندر قدیمی پر از قایق های بادبانی و هتل های بزرگی که در کنار ساحل واقع شده اند. دروازه ای به مدیترانه ی جنوبی که به عنوان ساحل فیروزه به خاطر آبهای آبی اش شناخته شده است. بقایای باقیمانده تاریخی آنتالیا، دورازه بزرگ رومی، شامل دروازه هادریان Hadrian، ساخته شده برای احترام به امپراتور روم در 130 AD و برج هیدیرلیک Hidirlik قرن 2، با دیدگاهی از بندر هستند.

@val3

دژهای سنگی در همسایگی دهکده قدیمی Kaleiçi، منطقه ای از Yivli Minare، با مناره ی آجری بلند 38 متری، خیابان های باریک و خانه های عثمانی قدیمی بازسازی شده است.

@val3

موزه آنتالیا مجموعه ای وسیع است که به دوران باستان بر می گردد. ساحل مشهور کنیالتی Konyaalti طولانی و کشیده است، در حالی که ساحل شنی لارا Lara به خاطر هتل های تم دار و آبشارهای Düden شناخته شده است. فراتر از دروازه های باستانی شهر، تئاتر محافظت شده ی آسپندوس Aspendos theater و استادیوم بزرگ یونانی-رومی پرگه Perge هستند.

@val3

فعالیت های پرطرفدار شامل گلف، غواصی و پیاده روی مسیر 500 کیلومتری Lycian Way می باشد.

@val3


زمان مناسب برای سفر به آنتالیا

بیشترین بازدیدکنندگان در ماه می-سپتامبر می آیند، زمانی که آب و هوای گرم و خشک، زمانی مناسب برای رفتن به ساحل در نظر گرفته می شود، اگر چه دمای هوا از جولای تا آگوست افزایش می یابد.

@val3


رویداد های مهم جهت بازدید از آنتالیا

رویدادهای محلی شامل جشنواره بین المللی آنتالیا (نوامبر-دسامبر) می باشد.

@val3