آمریکای شمالی برای میزبانی جام جهانی 2026

فرداد پرواز

17 تیر 97


ایالات متحده، کانادا و مکزیک میزبان جام جهانی 2026 پس از ضرب و شتم 134 بازی از 200 فدراسیون ملی فوتبال در کنگره سالانه فیفا در روسیه است.

تایید شده

134 رای برای @ United2026

65 رای برای @ Morocco2026_EN

1 رای برای "هیچ یک از پیشنهادات"

2026FIFAWorldCup توسط @ united2026 میزبانی خواهد شد pic.twitter.com/FB2mkmcj29

- FIFA Media (fifamedia) 13 ژوئن 2018

"پیشنهاد سازمان ملل متحد" پیشنهاد پیشنهادی مراکش را از بین برد، در حال حاضر در گزارش ارزیابی اخیر این انجمن با توجه به زیرساخت های موجود، مورد توجه قرار گرفته است.فرود آمدن مسابقات 2026، دستاورد بزرگی برای آمریکای شمالی و ایالات متحده است، که اخیرا جام جهانی را در سال 1994 برگزار کرده است. همچنین اولین بار در تاریخ فیفا نشان می دهد که پیشنهاد سه کشور به امتیازات میزبانی اختصاص داده شده است.طرح پیشنهادی 60 بازی 80 نفره تورنمنت را در ایالات متحده انجام می دهد، در حالی که کانادا و مکزیک 10 پدیده ای را در اختیار دارند. انتظار می رود نهایی در ورزشگاه MetLife 83،000 نفر در خارج از نیویورک برگزار شود. با این حال، فیفا تعیین خواهد کرد که کدام شهرها در نهایت به عنوان میزبان انتخاب شده اند.در اوایل سال گذشته، به نظر می رسید که ممنوعیت سفر جنجالی رئیس جمهور دونالد تروپم ممکن است از پیشنهاد منطقه برای میزبانی جام جهانی منحرف شود. با این حال، اخیرا نیویورک تایمز جزئیات سه نامه Trump خطاب به رئيس جمهور فیفا جیانی Infantino، اطمینان او و دیگر مقامات فوتبال است که هیچ تیم، مقامات و یا طرفداران از ورود به ایالات متحده برای حضور در مسابقات محدود نمی شود."من مطمئن هستم که ایالات متحده میزبان جام جهانی 2026 FIFA خواهد بود به طرزی شبیه باز و جشن، و تمام ورزشکاران واجد شرایط، مقامات و طرفداران همه کشورها در سراسر جهان قادر خواهند بود بدون تبعیض وارد ایالات متحده شوند، "Trump در یک نامه 2 ماه مه با اشاره به جام جهانی 1994 و 1996 و 2002 بازی های المپیک نوشت.

روز سه شنبه، انجمن مسافرتی ایالات متحده به گزارش تایمز پاسخ داد و از تلاش های ترامپ برای کمک به بازگشت جام جهانی به ایالات متحده ابراز تاسف کرد.

"رویدادهای عمده یک جادوگر برای گردشگری و ایجاد شغل هستند، به همین دلیل است که رقابت برای میزبانی آنها بسیار مورد تقبیح قرار گرفته است. ما از رییس جمهور برای پذیرش سیاست های ویزا که از اهداف گردشگری و کسب و کار حمایت می کنند، که ارزش مشخصی برای ایجاد شغل در ایالات متحده و تجارت ما دارند، ستایش می کنیم. جاناتان گرللا، معاون اجرایی معاون سفر ایالات متحده در بیانیه ای گفت: "تعادل، بدون اشاره به موقعیت ما در صحنه جهانی." "کمک رئيس جمهور به پیشنهاد 2026 جام جهانی ایالات متحده، نشانه ای است که او کاملا متعهد به تحریک GDP و رشد شغلی است."پرزیدنت اوباما، کارلوس کوردیرو، خاطرنشان کرد که نیازهای ویزا در ماه مه در نامه ای به مقامات بلندپایۀ فیفا در میان بزرگترین موانع شرکت United Bid قرار داشت."در بحث های پیشنهاد ما با انجمن های فوتبال در سراسر جهان، یکی از موضوعات مورد نیاز ویزا و ورود به ایالات متحده در سال 2026 بود. من می خواهم به شما اطمینان دهم که ما این موضوع را بسیار جدی گرفته ایم و دولت ایالات متحده تعهدات جدی نسبت به فیفا گرفته است ، "او از طریق تایمز نوشت.بر اساس گزارش ESPN، سازمان ملل متحد پیش بینی کرد که میزبانی جام جهانی 2026 با توجه به وضعیت اقتصادی و ساختار شرکتی ایالات متحده، درآمد 14 میلیارد دلاری را تولید کند. جام جهانی 2026 نیز برای اولین بار در زمینه گسترش 48 تیم حضور خواهد داشت، به این معنی که این رویداد 16 تیم ملی دیگر و طرفداران آنها را به خود اختصاص خواهد داد.