آمادگی برای تدوین طرح توازن گردشگری میان ایران و اسپانیا

فرداد پرواز

4بهمن1395


احمد اصغری رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با اشاره به اینکه اتاق ایران نقش مهمی در روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی برای بخش خصوصی در عرصه گردشگری بر عهده داشته است، گفت: می‌توان با ارائه طرح توجیهی مشترک در شورای ایران و اسپانیا، بین دو کشور توازن گردشگری ایجاد کرد

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران در حاشیه برگزاری نمایشگاه گردشگری بین‌المللی فیتور اسپانیا و در جمع فعالان جهانی صنعت گردشگری با اشاره به اینکه ایران اسلامی کشوری چهارفصل بوده و رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را به خود اختصاص داده، گفت: بر اساس چنین شرایطی فضای مناسبی برای جذب گردشگر فراهم است.

احمد اصغری رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران با بیان اینکه اتاق ایران با توجه به اعتبار و ارتباطات گسترده با جامعه جهانی و هوشمندی و چابک سازی فعالیت‌ها، نقش بسیار مهمی در روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی برای بخش خصوصی در عرصه گردشگری داشته است، اظهار کرد: باید یادآور شد که این هدایت و حمایت از بخش خصوصی در کمیسیون گردشگری نیز از اهمیت و ضرورت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در راستای جذب سرمایه‌های خارجی و داخلی برای صنعت گردشگری و تسهیل سرمایه‌گذاری در این بخش، اقدامات خوبی صورت گرفته است، ادامه داد: برقراری ارتباط با هیات‌های تجاری و اقتصادی برای جذب تورهای بزرگ خارجی از فعالیت‌های کمیسیون متبوع در سال جاری بوده است. از سوی دیگر تشویق و حمایت از صاحبان بنگاه‌های خرد و کلان اقتصادی در بخش خصوصی برای به وجود آوردن فضای منحصربه‌فرد کسب‌وکار نیز از رسالت‌های این کمیسیون محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران ادامه داد: تعامل با دستگاه‌های ذی‌ربط در امور اجرایی و قانون‌گذاری در بحث گردشگری به‌منظور فراهم کردن تسهیلات برای سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی و حمایت و جهت‌دهی به فعالیت آنان از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در سال جاری است.

هموارسازی بستر سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران ضمن ارائه پیشنهاد‌هایی به‌منظور توسعه و ایجاد رونق در صنعت گردشگری، خاطرنشان کرد: کمیسیون گردشگری اتاق ایران این آمادگی را دارد تا با ارائه طرح توجیهی مشترک در شورای ایران و اسپانیا، بین دو کشور توازن گردشگری ایجاد کند.


http://tnews.ir